10-й ОМКФ: шлях до нової епохи


10-й ОМКФ: шлях до нової епохи

 Липневе літо в Одесі і міжнародний кінофестиваль - практично нероздільні поняття, що йдуть спільним еволюційним шляхом. Що б і як не складалося в нашому житті - кращі незалежні фільми, сюжети, програми, обговорення, дозволяють, хоч на час, забути про все ... Дають приголомшливу поживу для розуму і відпочинок для душі. ОМКФ справив свій перший великий ювілей - заслужені оплески, друзі! 10 років кінофесту - серйозний термін, заслуговує на повагу, довгий шлях, який ми пройшли всі разом, видавши найперші кроки ОМКФ.

Навіть неозброєним оком спостерігається явний прогрес за останні роки і зусилля організаторів, що не пропадає марно: це стосується як художньо-подієвої програми ОМКФ, яка стає все яскравіше і більш насиченим (хоча щороку незабутній по-своєму і пам'ятний своїми "віхами"!), До підбору кінострічок підходять дуже серйозно, і результат очевидний. Кожен день наповнений авторськими стрічками, поглядами, жанрами, підходами до реальності під абсолютно різними, часом майже немислимими кутами ... "Хіти" найвідоміших кінофестивалів-лідерів, "цвяхи" програми, дуже якісне і різноманітне кіно всіх стилів і напрямків. Кіно ідейний, мисляче, гостросоціальне, що експлуатує не одну лише форму, але зміст.
Скажімо і простіших, приземлених, зрозумілих усім речам: організація кінофестивалю стає все краще і чіткіше, більш сучасною. В цьому році власникам заповітних "бейджів" -абонементов (на весь фестиваль) вже не потрібно було роздруковувати ніяких паперових квитків, все було прошито в їх картці при електронної броні на сайті. Ніяких проблем з самою бронью, чергами, навіть при великих аншлагах на найочікуваніших кінопрем'єрах ( "Мертві не вмирають", "Біль і слава". "Паразити" і.т.д.), потоки людей легко і органічно розсмоктувалися по місцях. Чи не траплялося навіть найдрібніших казусів - як ще 2-3 роки тому. Ніяких інших слів, крім похвали, організація ОМКФ не заслуговує, в наявності успішна командна робота.
Відкриваються нові локації. В цьому році ОМКФ привітав новий престижний кінотеатр "Мультиплекс" в Аркадії, майже біля берега моря. Враження найпозитивніші, і є надія на довгострокове співробітництво. Кількість місць поки не настільки велика, як хотілося б, але ж це лише відкриття ... Перша "проба пера" і промацування досить перспективною грунту. У минулому році був зроблений крок до співпраці з "Сінема Сіті", але далі справа з якихось причин не пішла. Будемо сподіватися, що з "Мультиплекс" все складеться. Прекрасне кіно, де море, сонце, пляж! ..
До речі, локації ОМКФ спостерігалися по всьому місту, що пов'язано не тільки з розширенням Аркадійський горизонтів і не тільки безпосередньо з кіно. Музейні виставки, кафе, брендові магазини, різні творчі зустрічі та перфомансу. А вже біля вокзалу (між "Батьківщиною", Привозом і "музкомедії") з ​​12 по 20-е число і зовсім було важко побачити людину без бейджа ...
Продовжують успішно функціонувати цікаві прес-конференції з авторами та героями представлених картин ( "This is the best part! .." (с)), захоплюючі майстер-класи, нестандартне і живе спілкування з іменитими талантами, творцями, діячами мистецтва і кіно. Деякі з них, як довелося переконатися, виходять за межі простого діалогу з глядачем, перетворюючись в незашорені і яскраві дискусії. Також пітчинг, підтримка кіно, яке тільки знаходиться в процесі зйомок, найрізноманітніші творчі зустрічі, активні діалоги в їх рамках. В Одесу продовжують приїжджати "зірки" першої величини - Катрін Деньов, Роуз МакГоуен і багато, багато інших. "Зірки" як минулого, теперішнього, так, впевнений, і найближчого майбутнього. Справжня кузня талантів!
Кінопрограма в цьому році була розкішна, "на всі смаки". Кожна з картин, яку довелося подивитися в цьому році, залишила свій, особливий слід. І жодної відверто слабкою. А скільки класних стрічок не вдалося подивитися просто через насичений графік і обставин! .. Отримали чудові відгуки від глядачів ОМКФ.
Не в усьому варто неодмінно співати оди похвальби. Чим гарний ОМКФ - так це тим, що він справжній, різний, живий. Представить будь-яку точку і кут зору. Від відверто пропагандистських картин, знятих на догоду певним провладним прошаркам (нині стрімко втрачає у вазі), до самих авангардистських проектів, що представляють аж ніяк не популярну сьогодні позицію. Від світу "очима маніяка" - до найтонших, добрих душевних поривів. Всі грані.
Можна, зрозуміло, не погоджуватися з рішенням поважного журі, чомусь вибрав для нагородження "Гран прі" дві картини, які фахівці (саме з професійної точки зору) оцінили не настільки високо (і деякі з глядачів також), зате експлуатують теми "гендерного рівності "і" неополітікі ". Потрібно відзначити і те, що в минулі роки деякі невід'ємні складові ОМКФ (в тому числі відкритий кінопоказ на Потьомкінських сходах) вийшли, чи що, більш живими і запам'ятовуються. Це не критика - лише думка! Адже був і яскравий перфоманс Влада Троїцького на Потьомкінських. Та й не може бути все однаково добре і прекрасно, як ми розуміємо.
Але те, що не викликає абсолютно ніяких сумнівів - ОМКФ продовжує розвиватися і рухатися вперед. Широкими впевненими кроками. І це не може не радувати всіх нас, в будь-якій мірі причетних до цього великого річному свята. Спасибі організатором, спасибі всім, хто відвідав Одесу і кінофестиваль.
І до нових приємних зустрічей в 2020-му році! 
Ксеркс 27 липня 2019Ім’я:
27 лютого 2021
Ваш коментар

популярні статті


Пахнути як в кіно: легендарні парфуми в улюблених фільмах Пахнути як в кіно: легендарні парфуми в улюблених фільмах

Кінематограф - вид мистецтва, який успішно поєднує в собі різні напрямки: від музики до архітектури. Вони беруть участь в побудові сюжету,...

04 лютого 2021 0 3558
Ангел і диктатор
ексклюзив
Ангел і диктатор

Підсвідоме Бруно Ганца

27 січня 2021 0 2179
Що в кіно? Прем'єри тижня (4-10 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (4-10 лютого)

Джаред Лето, Дензел Вашингтон, Кері Малліган та інші зірки в новинках прокату.

03 лютого 2021 0 1748
Паралельні траєкторії Паралельні траєкторії

Показ фільму «Польоти уві сні та наяву» за участі режисера Романа Балаяна та паралельна програма показів до виставки «Польоти уві сні та...

02 лютого 2021 0 1636
Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого)

Ліам Нісон, історія Девіда Боуї та інші новинки прокату.

10 лютого 2021 0 1212