11 прикладів, коли фільми краще за книгу


11 прикладів, коли фільми краще за книгу

11 прикладів, коли фільми краще за книгу: кіно, що руйнує стереотипи

На форумах, в коментарях до будь-якого фільму, що знятий за літературним твором, обов'язково знайдеться хоч одна особа, яка резюмує, що книга, звичайно, краще. Проте є такі шедеври кіномистецтва, які навіть Найбільш завзятим критикам не дадуть приводу для невдоволення і лихослів'я. Онлайн-кінотеатр ivi.ru склав рейтинг з 11 фільмів, які не соромно дивитися навіть після прочитання книги.

1. Леді Макбет

Знятий за книгою Лєскова М. «Леді Макбет Мценського повіту» (1864)

Якраз той випадок, коли чітко розумієш: іноді буває корисно поглянути на звичні речі під новим кутом. Режисер фільму потрудивсь на славу, перенісши події історії в пуританську Англію. Результат перевершив очікування: вийшла дійсно гарна картина, яка заворожує, притягує, зачаровує і викликає бажання дивитися її знову і знову https://www.ivi.ru/watch/190294/trailers#play.

2. Драйв

За однойменною книгою Джеймса Салліса (2005)

Здебільшого своєму успіху картина зобов'язана режисерові Ніколасу Віндінгу Рефна, який зумів відворити в фільмі свій фірмовий стиль у повній мірі - і стиль цей дійшов доречно. На самоконтролі і стриманості головного героя акцентують увагу і у книзі, і в фільмі, але на екрані це виглядає більш переконливо та привабливіше.

https://www.ivi.ru/watch/96305

3. Незрівнянний містер Фокс

За однойменною книгою Роальда Даля (1974)

Загалом, адаптувати дитячі романи досить складно. Якщо доручити цю адаптацію таким особистостям, як Уес Андерсон (режисер) і Ноа Баумбах, то за результат не ручитиметься жоден професіонал. Проте як не дивно, результат перевершив найсміливіші очікування. Це, напевно, якраз той випадок, коли ризик виправданий. Вийшов відмінний фільм, цікавий як дітям, так і дорослим - картина, в якій немає банальностей і яка зацікавлює глядачів з першої хвилини.

4. П'ятдесят відтінків сірого

За однойменним романом Е. Л. Джеймса (2011)

Чи то книга книга, чи то фільм навряд коли-небудь здобудуть «Оскар» чи «Золотий Глобус», однак якщо порівнювати ці твори, екранізація виглядає більш живою, сміливою, привабливою. Сем Тейлор-Джонсон, режисер стрічки, зуміла зробити неможливе - перемістила увагу глядача з понурого і десь нудного Грея на Анастейшу, з її готовністю до експерименту, бажанням ризикувати та любові без умовностей і кордонів.

5. Дівчина з татуюванням дракона

За однойменним твором Стіга Ларссона (2004)

У книзі цікавий сюжет нівелюється занадто сухим стилем написання. Режисер Нільс Арден Оплев не стала панькатись та вихопила з твору найважливіше, безжально Розпрощавшись зі словесною нісенітницею. В результаті акцент змістивсь на Лісбет Саландер, яка швидко стала улюбленицею публіки. Нещодавно (у 2011) вийшла американська версія роману: Вона не змогла перевершити шведську картину, але у битві з книгою за місце лідера, безумовно, виграла.

6. Нафта

За книгою «Нафта» Ептона Сінклера (1927)

Режисерові вдалося створити криваву, захоплюючу картину, яка не може лишити байдужим жодного глядача. Для екранізації режисер Пол Томас Андерсон вирішив узяти не усю книгу, а лише її частину - перші 150 сторінок, але цього вистачило із лишком: шалена популярність фільму тому яскраве підтвердження.

7. Старим тут не місце

За однойменним твором Кормака Маккарті (2005)

Сюжет цікавий. Проте сама книга читається дуже важко: автор навмисно уникає розділових знаків і лишає незакінченими фрази. Брати Коен вирішили полегшити працю читачів (а тепер глядачів) і вбрали красивий зміст у не менш красиву форму: в результаті вийшла картина з Захоплюючим сюжетом і неабиякою порцією чорного гумору.

8. Престиж

За однойменним твором Крістофера Пріста (1995)

За рахунок більш щільного темпу розвитку подій, завдяки ефекту візуалізації і якісно підібраним акторам фільм виглядає більш органічним, цілісним. Режисерові вдалося створити містичну атмосферу, яка НЕ відпускає до самого кінця перегляду.

9. Щоденник пам'яті

За однойменним твором Ніколаса Спаркса (1996)

Це саме той випадок, коли перемогу у боротьбі «книга vs фільм» вдається отримають стрічці, за рахунок правильно підібраних акторів. Якщо говорити простіше, Райан Гослінг і Рейчел МакАдамс буквально витягли фільм на собі. Ісолодко-романтична душевна драма перетворилася на цікаву стрічку, яку можна дивитися і не один раз.

10. Реквієм за мрією

За однойменним романом Хьюберта Селбі (1978)

Даррен Аронофскі, який узявсь екранізувати книгу, має свій власний, яскравий і впізнаваний стиль. Образи, які він вживає при екранізації, дозволяють створити відчуття повного безвиходдя і різкого смутку. Довгий час після перегляду стрічки неможливо повернутися в звичний стан - це чи НЕ кращий комплімент до будь-якого твору?

11. Втеча з Шоушенка

За книгою «Ріта Хейворт або Втеча з Шоушенка», Стівен Кінг (1982)

Фільм, який в презентації не потребує. Книга, звичайно, теж гідна усіляких похвал, але за значущістю для світового мистецтва в галузі лутератури та кіно це не рівні категорії. Якщо роман можна назвати просто одним з творів Кінга, то фільм вже багато років не йде з верхніх рядків різноманітних рейтингів. І схоже, ситуація вже не зміниться.

root 15 вересня 2017


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 22 вересня 2017 15:26
0
Проверка
.

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8831
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5737
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3416
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 2997
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 2994