44-та "МОЛОДІСТЬ" ОГОЛОСИЛА ПЕРЕМОЖЦІВ


 44-та
44-ий МКФ "Молодість" добіг кінця. 1 листопада у кінотеатрі "Київ" відбулася урочиста церемонія закриття фестивалю, де були нагороджені фільми-переможці.
Ґран-прі 44-го Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість", головний приз, статуетку "Скіфський олень" та сертифікат на $ 10 000 отримав повнометражний фільм – "Десь там" (Anywhere Else) режисерки Естер Амрамі, Німеччина.
Переможець Міжнародного повнометражного конкурсу – фільм "Клас корекції" (Correction Class) Івана І. Твєрдовського, створений у ко-продукції Росії та Німеччини – був нагороджений статуеткою "Скіфський олень" і сертифікатом на $ 2 500.
Спеціальні відзнаки здобули: "Діфрет" (Difret) режисера Зересеная Бергане Мегарі (Ефіопія) та "Суд" (Court) індійського режисера Чайтаньї Тамгані.


Найкращим фільмом Міжнародного короткометражного конкурсу стала "Плоть і кров" (Flesh and Blood) Федеріко Ескуерро (Аргентина). Режисер отримав статуетку "Скіфський олень" і сертифікат на $ 2 500.
Спеціальну відзнаку в цій категорії здобув фільм "Вигадка" (Imagination) української режисерки Катерини Чепік.
Перше місце у Студентському міжнародному конкурсі посів фільм "Берлінська тройка" (Berlin Troika) режисера Андрєя Ґончарова (Німеччина). Режисер отримав статуетку "Скіфський олень" і сертифікат на $ 2 500.
Спеціальну відзнаку отримав фільм "Шлюбні розмови" (Conversations of a Marriage) режисера Ґільберто Ґонзалеса Пенії (Мексика, США).
Міжнародне журі Національного конкурсу нагородило призом і дипломом за найкращий фільм конкурсу "Обличчя" (Faces) Нікона Романченка. Фільм отримав приз – статуетку "Скіфський олень" і сертифікат на $ 2 500.
Спеціальні відзнаки Національного конкурсу:
Диплом журі "За творчу сміливість у дослідженні реальності" – фільм "Равлики" (Snails) Марини Вроди;
Диплом журі "За вміння простими засобами створити глибокий образ" – "Прості речі" (The Ordinary Things) Олександра Ратія.
 

Призи Екуменічного журі отримали два фільми:
Приз за найкращий короткометражний ігровий фільм: "Востаннє в Парижі" (Last Time Paris) режисера Руперта Гьоллера (Австрія);
Приз за найкращий повнометражний ігровий фільм: "Діфрет" (Difret) режисера Зересеная Бергане Мегарі (Ефіопія).
Спеціальна відзнака – Диплом за повнометражний ігровий фільм – дісталася стрічці "Десь там" (Anywhere Else) режисерки Естер Амрамі (Німеччина).
Приз журі ФІПРЕССІ отримала стрічка "Урок" (The Lesson) від режисерів Крістіни Ґрозевої та Петара Валчанова (Болгарія-Греція).
Переможцем конкурсу "Сонячний зайчик" став фільм "Усе ламається" (Something Must Break) шведського режисера Естера Мартіна Берґсмарка.
Спеціальні дипломи конкурсу отримали стрічки "Форт Б’юкенен" (Fort Buchanan) режисера Бенджаміна Кротті (Франція-Туніс) та "Зухвала" від режисерів Деніела Сіклса й Антоніо Сантіні (Пуерто-Рико).
Переможцем конкурсу "Молодість – дітям" став фільм "Чорні брати" (The Black Brothers) режисера Ксав'є Коллера (Німеччина-Швейцарія).
Спеціальним дипломом нагородили фільм "Дурниці" (Fiddlesticks) німецького режисера Файта Гелмера.

Приз глядацьких симпатій цього року вручали у чотирьох категоріях:
Найкращий фільм Повнометражного конкурсу: "Десь там" (Anywhere Else) режисерки Естер Амрамі (Німеччина);
Найкращий фільм Студентського конкурсу: "Батьківська вантажівка" (My Father's Truck) режисера Маурісіо Осакі (Бразилія);
Найкращий фільм Короткометражного конкурсу: "Пункт допомоги" (Help Point) режисера Ендрю Марґетсона (Великобританія);
Найкращий фільм Національного конкурсу: "Дівчинка з риб'ячим хвостом" (The Fish­Tailed Girl) режисера Сергія Мельниченка.

44-й МКФ "Молодість" тривала в Києві з 25 жовтня по 2 листопада. Головним призом і традиційним символом фестивалю є "Скіфський олень". Цьогорічна програма фестивалю була представлена понад 220 фільмами з 47 країн. Конкурсна програма "Молодості" традиційно складалася з трьох блоків міжнародного конкурсу: студентські фільми, короткометражні фільми, повнометражні фільми, та також Національного конкурсу, Міжнародного конкурсу "Молодість – дітям" та Міжнародного конкурсу "Сонячний зайчик". До шорт-листа Національного конкурсу було відібрано 31 стрічку.
Позаконкурсна програма фестивалю по традиції була представлена добірками франкомовного та німецькомовного кіно, Скандинавською панорамою та Словацьким фокусом, ретроспективами у "Столітті великих" та In Memoriam. Відбулося шість українських прем'єр. Фільми на гострі суспільно-політичні теми були представлені у категоріях "Кіно морального неспокою" та "Україна: Нові реалії". Програма Фестиваль фестивалів цьогоріч складалася з фільмів-переможців МКФ у Карлових Варах, Каннах, Роттердамі, Берліні.
Спеціальними подіями "Молодості-44" стали документальні стрічки "Бйорк: "Біофілія" Наживо" від режисера Пітера Стрікленда та "У підвалі" Ульріха Зайдля, режисерська версія "Німфоманки" Ларса фон Трієра, "Велика ілюзія" Жана Ренуара, а також чорновий монтаж фільму "Київ/Москва" режисера Єлєни Хоревої. Серед особливих гостей фестивалю були Ельдар Шенгелая, який отримав спеціальний приз кінофестивалю – "Скіфського оленя" за внесок у світове кіномистецтво, режисер Міхаіл Сєґал який приїхав до Києва, щоб презентувати свою третю стрічку "Кіно про Алєксєєва", а також творча команда фільму "Коло" – прототипи головних персонажів Ернст Остертаг і Робі Рапп, актор Матіас Гунґербюлер та продюсер фільму Іван Мадео.
Покази "Молодості-44" йшли в Культурному центрі "Київ", кінотеатрах "Жовтень", "Кінопанорама", "Kronverk Cinema Sky Mall" та на кіностудії Film.ua.

Впродовж фестивального тижня у Домі освіти і культури "Майстер Клас" тривала "Майстерня талантів" – навчальна платформа, де режисери, продюсери, аніматори та кінокритики проводили відкриті воркшопи.
Алексей Першко 03 листопада 2014
Like

Ім’я:
30 травня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Кінець епохи Кінець епохи

Показ восьмого сезону «Батьківщини» (Homeland) відбувся, а це значить, що серіал, який дев’ять років тримав у напрузі знімальну групу і...

02 травня 2020 2 1000
Драми, які змусять вас плакати. Драми, які змусять вас плакати.

Чи є в людини щось важливіше за сім'ю? Всі ми потребуємо самореалізації чи кар'єри, але найрідніших людей не замінить ніщо. Тому в...

15 травня 2020 0 616