5 найкращих фільмів "Молодості"


5 найкращих фільмів

Якщо раптом вам не вдалося побувати на фестивалі цього року або ж ви не читали щоденні огляди у нас на сайті, не засмучуйтеся: ми відібрали п'ять найбільш цікавих картин «Молодості», на які обов'язково потрібно сходити в кіно або, за відсутності іншої можливості, подивитися вдома.
«Здалеку» (реж. Лоренцо Вігас)
Дебютну роботу венесуельського режисера відзначили головним призом Венеціанського кінофестивалю, але на «Молодості» фільм чомусь став учасником повнометражної програми. Втім, журі картину проігнорували, що аж ніяк не применшує її художніх досягнень. Перегляд фільму викличе у глядача певний дискомфорт, чого, здається, і намагався досягнути режисер, красномовно додавши сцени шліфовки зубних протезів (уявіть собі цей звук), але залишитися байдужим до пронизливої ​​гей-драми, де тема гомофобії дивовижним чином переплітається з давньогрецькою трагедією, рішуче неможливо.
«Я, Ерл і та, що помирає» (реж. Альфонсо Гомес-Рехон)
Яку емоцію у глядача викликати найлегше? Правильно, жалість. Саме тому режисери все частіше звертаються до жанру підліткової драми, спекулюючи делікатною темою смертельної хвороби. Перемога «Ерла» на «Санденсі» говорить багато про що: замість безпардонного емоційного впливу тут на диво щира і жива історія навіть не про кохання, а всього лише про дружбу. Чесність тут на чолі всього, від назви, яка дає повне уявлення про сюжет, до власне фіналу, де замість затертої моралі глядача вводять в стан проникливої меланхолії і відпускають. Ніяких передсмертних списків бажань, ніяких «поки смерть не розлучить нас». Все просто, лаконічно і з великою любов'ю до своєї справи.
Ще один тріумфатор Венеції, фільм Роя Андерссона став завершенням його трилогії про смерть. При цьому сюжетного зв'язку між картинами не спостерігається, так що «Голуб» – робота більш ніж самодостатня. Фільм нагадує картинну галерею: події в ньому розпадаються на окремі епізоди, а ті в свою чергу на перспективи, де на задньому плані відбуваються події не менш цікаві, ніж на передньому. Часом режисер дивно жартує і продовжує знімати сцену, яка вже півхвилини як закінчилася (авторський стиль, ми все розуміємо), але не подивитися цей фільм ще більший злочин, ніж подивитися всю трилогію.
«Барани» (реж. Грімур Хаконарсон)
Андрій Халпахчі назвав цей фільм своїм фаворитом Каннського кінофестивалю, ми ж зарахували «Баранів» до фаворитів «Молодості», і є за що: сюжет стрічки простий, але універсальний. Протистояння братів передано виразною метафорою втрати стада, що для скандинавських країн є справжньою трагедією, непідвладною урбанізованому європейцю. Сімейний конфлікт розвивається на грунті зв'язку людини з природою, і дивовижним чином з цього виростає по-справжньому потужне кіно.
«Мандарин» (реж. Шон Бейкер)
Найбільш неординарний представник програми «Сонячний зайчик» цього року, «Мандарин» викликав у публіки полярні думки: від повного неприйняття до захвату. Фільм знімався на iPhone 5S, що вкотре підтверджує той факт, що створювати кіно можна і без бюджету, потрібно лише бажання. Втім, на цьому досягнення «Мандарина» не завершуються: відчайдушна комедія на межі фолу відмінно працює і як занурення в реалії специфічної культури, і як спроба позбавити кінематограф від стереотипів щодо теми ЛГБТ-спільноти.
Додаткове місце. «Принцеса» (реж. Талі Шалом-Езер)
Найчастіше переможці фестивалів викликають запеклі суперечки, але цього року «Молодість» обійшлася без крові, віддавши головний приз ізраїльському фільму про табуйовану тему інцесту. «Принцеса» – багатогранне й відчайдушно правдиве кіно без дешевого моралізаторства, яке хочеться переглядати і відкривати все нові смисли.

Сергей Задко 09 листопада 2015
LikeІм’я:
25 листопада 2020
Ваш коментар
Гість
Гість 14 листопада 2015 22:49
0
Одне суцільне збочення, а не фільми.. (
.

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (29 жовтня - 4 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (29 жовтня - 4 листопада)

Відьми, знову відьми та інші новинки прокату.

28 жовтня 2020 0 5451
Як один фільм письменника вбив
ексклюзив
Як один фільм письменника вбив

Vian-Fest в Довженко центрі - день другий. A la noir.

29 жовтня 2020 0 2129
Два світи - два фокуси Два світи - два фокуси

Програма 4-го Київського тижня критики «Фокус: Україна Франція»

30 жовтня 2020 0 1958
Що в кіно? Прем'єри тижня (5-11 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (5-11 листопада)

Український номінант на Оскар, класичні казки та інші новинки прокату.

04 листопада 2020 0 1474
Київ. Борису Віану 100 років.
ексклюзив
Київ. Борису Віану 100 років.

У Довженко-центрі завершився Vian-Fest.

05 листопада 2020 0 1468