5 серіалів, від яких неможливо відірватися


5 серіалів, від яких неможливо відірватися

«Твін Пікс»
Задовго до так званого золотого століття телебачення, в якому ми з вами живемо просто зараз, посеред стандартного серіального «мила» виникла біла ворона під назвою «Твін Пікс». Серіал не вписувався у стандартні рамки: Лінч змішав у одному проекті містичний трилер, драму, комедію і мелодраму, довершуючи все це відверто сюрреалістичним візуальним рядом. Як потім зізнавався Девід, надто затягнутий пошук вбивці Лори Палмер – це всього лише прийом, завдяки якому він змушував глядачів знову і знову повертатися до серіалу. Тим не менш, студійні боси взяли вгору, і, всупереч бажанню Лінча, у другому сезоні особистість злочинця була розкрита. Саме це і зіграло із серіалом злий жарт: шанувальників обурила запропонована кінцівка, рейтинги стали невблаганно падати, і «Твін Пікс» було вирішено закрити. Тим не менш, свою справу серіал зробив, ставши справжньою революцією, як в технічному, так і в художньому плані.
Як ви напевно знаєте, після низки чуток і дискусій між Лінчем та продюсерами, у 2017 році знакове телешоу повернеться з лімітованим 18-серійним сезоном.
«Загублені»
Коли продюсери виділили Джей Джей Абрамсу нечувану на той час суму близько 10 мільйонів доларів для зйомок пілоту, навряд чи хтось міг уявити, чим обернеться ця затія. Серіал «Загублені» з успіхом проіснував шість сезонів, зводячи з розуму шанувальників невпинно зростаючою кількістю питань. Що це за люк посеред джунглів? Звідки на тропічному острові взялися білі ведмеді? Чим (чи ким) є Чорний дим? Зрештою, що таке сам острів?
Серіал назавжди переписав наше уявлення про телебачення, змушуючи в болісному очікуванні нової серії не перемикати канал, а бігти на форуми і обговорювати, сперечатися, будувати власні теорії. «Загублені» перетворилися на культурний феномен і вийшли далеко за межі телеекрану: за сюжетом серіалу випускали книжки й комікси, створювали рольові та відеоігри. Вперті шанувальники у фіналі розраховували отримати чіткі відповіді, але натомість отримали одну з найбільш суперечливих і скандальних кінцівок у історії телебачення. Ще й досі можна чути радикально різні думки, незмінним є лише одне: «Загублені» назавжди залишаться однією з віхових подій на ТБ.
«Острів Харпера»
Класичний сюжет «Десяти негренят» у цікавій реінкарнації: 25 людей відправляються на острів, щоб відсвяткувати весілля, але бенкет швидко перетворюється на криваву різанину, адже серед гостей є один вбивця, що готовий винищити всіх по черзі, прикидаючись при цьому жертвою. Без претензій на нескінченне відтягування інтриги та багаторівневу драматургію, цей міні-серіал із 13 епізодів навряд чи досягає рівня найкращих зразків жанру, але зі своїм завданням справляється на відмінно: відірватися від нього дійсно дуже і дуже складно.
«Загублена кімната»
Ще один приклад лаконічного (всього 4,5 години), але неймовірно захоплюючого міні-серіалу про те, як детектив намагається розшукати свою восьмирічну доньку. Сценарна зав'язка не видається оригінальною, якби не одне «але»: дівчинка зникла в загадковій кімнаті, що існує поза часом і простором. У відчайдушних пошуках головному героєві доведеться взаємодіяти з різними предметами із кімнати, що мають дивовижні властивості. Якщо ви шукаєте не просто інтригуючий, але ще й філософський серіал, то «Загублена кімната» якраз для вас.
«Проблиски майбутнього»
6 жовтня 2009 року об 11 ранку всі люди на Землі одночасно втратили свідомість на 137 секунд. За цей час 20 мільйонів загинуло в різних аваріях, деякі просто знепритомніли, а решта побачили своє майбутнє – те, що буде з ними через півроку. Що саме сталося і як із цим жити далі, намагається розібратися спеціальна група агентів ФБР.
Проект міг би стати «Загубленими» нового покоління (недарма вони виходили на одному телеканалі), але невтішні рейтинги змусили керівництво закрити серіал після першого сезону, так і не розкривши всі таємниці. Втім, ніхто не відміняв польоту власної фантазії, чи не так?

Сергей Задко 03 лютого 2016
Like

Ім’я:
19 вересня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (27 серпня - 2 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (27 серпня - 2 вересня)

Новий Нолан і інші новинки прокату.

27 серпня 2020 0 1392
Нолан - рятівник! Нолан - рятівник!

«Нолан – геній» - коментар, який провокує тривалу дискусію на просторах інтернету. Одні стверджують, що він найбільш переоцінений режисер...

25 серпня 2020 0 877
Білл Мюррей: мізантроп, якого люблять усі Білл Мюррей: мізантроп, якого люблять усі

9 найкращих ролей Білла Мюррея

01 вересня 2020 0 592
Що в кіно? Прем'єри тижня (3-9 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (3-9 вересня)

Кіану Рівз, нові Люди Ікс і інші новинки прокату.

03 вересня 2020 0 590
Що в кіно? Прем'єри тижня (10-16 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (10-16 вересня)

Мулан, Наталія Орейро і інші новинки прокату.

10 вересня 2020 0 441