7 фільмів Валерія Тодоровського


7 фільмів Валерія Тодоровського

Син знаменитого режисера Петра Тодоровського ("Воєнно-польовий роман" і "Інтердівчинка") Валерій свого часу пішов шляхом батька досягнувши творчої і фінансової самостійності. Сьогодні йому виповнюється 50 років. Одесит Тодоровський минулого року перебуваючи на тамтешньому кінофестивалі розповів, що мріє зняти історичний фільм саме у Одесі. А на сьогодні за його плечима 8 самостійних стрічок, найкращі з яких ми згадаємо далі.

Кохання / 1991

Два протилежних герої, один з яких навчає іншого спілкуванню із представницями іншої статі. Хлопці знайомляться з дівчатами, з якими зав’язуються стосунки, які в результаті розкриють їх по-новому. Стрічка свого часу стала першим тріумфом режисера Тодоровського. На Каннському фестивалі її відзначило екуменічне журі. Фільм також приніс успіх молодому актору Євгену Миронову, який отримав нагороди за кращу чоловічу роль на фестивалях в Сочі і в Женеві.

Підмосковні вечори / 1994

Головна героїня вперше осягнувши пристрасть зачаровує і вражає. Абсолютно загадковий внутрішній світ на вигляд тендітної героїні Інгеборги Дапкунайте може спотворити лише ненависть. Яка роз’їдаючи її виходить на поверхню, аби помститись тим, хто заважає її щастю. Абсолютно ідеальне авторське кіно, де усі компоненти доречні і цікаві. А особливо актори, серед яких Аліса Фрейндліх і Володимир Машков.

Країна глухих / 1998

Знята за прозою інфантильної Ренати Літвінової стрічка залишає досить песимістичне враження. Історія двох симпатичних дівчат (Діна Корзун і і Чулпан Хаматова) , кожна з яких нещасна по-своєму і бажає іншого життя. Вони створили нездійсненну мрію, збираючи сумнівним способом кошти, задля її втілення. Та навколо сумні 90-ті, суцільний бандитизм і криміналітет. Але нам показують це все як тло чудової історії дружби, де люди дуже тонко відчувають одне одного. В «Країні глухих» підняті найважливіші питання, одне з яких дозволяє нам зрозуміти, що означає бути щасливим.

Коханець / 2002

Чудова побутова драма із несподівано майстерним нагнітанням ситуації, що допомагає проникнутися історією що склалася в житті двох героїв. Їх спільне минуле – одна жінка. Чоловік (шедевральний Олег Янковський) намагається осягнути, чим коханець (Сергій Гармаш) привабив його дружину, чому так трапилось, що аж до її смерті про його існування він не здогадувався. Стрічка вражає непередбачуваністю сюжетних ходів, які з рештою не знаходять логічного вирішення, а отже і фінал залишає безліч запитань.

Мій зведений брат Франкенштейн / 2004

Про які заліковані рани війни може йти мова, коли кінематограф постійно демонструє героїв-одинаків, за плечима яких нескінченна стрілянина і гра на виживання. Стрічка розповідає саме про такого героя, заблуклого серед реальності воєнної і мирної. Війна залишається у ньому навіть після повернення у розмірений світ столичного сімейства. А воно не спроможне повернути його до нормального життя. Одна з найкращих драм Тодоровського із прекрасним акторським складом: Ярмольник , Яковлєва і Співаковський.

Лещата / 2007

Знятий у жанрі кримінальної драми фільм «Лещата» попри певну схожість із голлівудськими історіями дещо випадає із загального контексту американізованих запозичень нового російського кіно. Він взагалі випадає з будь-якої реальності. Історія молодого діджея втягненого в криміналізований світ розповсюдження наркотиків попри певну соціальну спрямованість занадто асоціальна, бездушна і штучна. Особливо враження від перегляду спотворюють виконавці головних ролей, серед яких «особливо» виділяється Федір Бондарчук , який активно мусолить на екрані образ крадія в законі.

Стиляги / 2008

Фільм про одну з перших післявоєнних субкультур святково феєричний. Його музично-танцювальна композиція в результаті була обрана головним телевізійним дійством новорічної ночі на першому російському каналі. Неймовірний бюджет у 15 млн. $ був повністю окуплений в прокаті. Хоча за змістом і візуальним вирішенням фільм перебільшує те, що насправді було у 50-их роках зі стилягами. Теж саме і з музикою, яка повністю не відповідає часовим рамкам стрічки. Та це не спотворює враження, адже фільм має на меті розбурхати ностальгію за бунтівним духом у жорстких рамках совка.

mivanukha 08 травня 2012Ім’я:
06 березня 2021
Ваш коментар
Лариса РУБАНИКОВА Санкт-Петербург
Лариса РУБАНИКОВА Санкт-Петербург 08 грудня 2013 10:10
0
Фильмы Валерия Тодоровского  всегда интересно смотреть, они точно отражают то время, в котором происходят события и ощущение полное, что это не фильм, а просто кусок жизни отснят. Смотрю не отрываясь фильм "Оттепель".  Желаю Валерию творческих успехов и в дальнейшем!
.
Гость
Гость 13 травня 2012 10:48
0
<script language="javascript" type="text/javascript">
alert('This is what an alert message looks like.');
</script>
.
Денис
Денис 13 травня 2012 10:44
+1
интерестно...
.

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого)

Ліам Нісон, історія Девіда Боуї та інші новинки прокату.

10 лютого 2021 0 1585
Євродонбас Євродонбас

Режисер Корній Грицюк та продюсерка Анна Паленчук розпочали роботу над документальним фільмом про європейську історію Сходу України

16 лютого 2021 0 1147
Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого)

Бенедикт Камбербетч, Розамунд Пайк, Мадс Міккельсен та інші зірки в новинки прокату.

19 лютого 2021 0 1039
Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня)

«Скажене весілля 3» та інші прем'єри тижня.

24 лютого 2021 0 966
Ласкаво просимо в Берлін! Ласкаво просимо в Берлін!

На Український Національний Стенд Європейського кіноринку

22 лютого 2021 0 761