7 мільярдів студії «Дісней»


 7 мільярдів студії «Дісней»
Бізнес-рецепти Боба Айгера
Нещодавно світові мас-медіа облетіла звістка про те, що студія «Дісней» встановила світовий рекорд - вона стала першою кінокомпанією в світі, фільми якої за рік зібрали в світовому прокаті понад 7 мільярдів доларів. Останньою краплею у встановленні цього рекорду став вихід фільму «Бунтар Один. Зоряні війни: історія », який в стартовий уїк-енд зібрав майже 300 мільйонів доларів. Попередній рекорд був встановлений компанією Universal в минулому році - тоді її фільми (серед яких «Світ Юрського періоду» та «Форсаж 7») зібрали 6,9 мільярда доларів. За останні 2 тижні 2016 року вже згаданий спін-офф «Зоряних воєн» і анімація «Вайана», що вже зібрала в світовому прокаті 282 млн доларів, без зусиль збільшать суму валових зборів студії «Дісней» до майже 8 мільярдів доларів. Рекорду в першу чергу сприяли 3 фільми, світові збори кожного з яких перевищили 1 мільярд доларів - «Капітан Америка: Протистояння», «У пошуках Дорі» і «Зоотрополіс».
Секрет цього приголомшуючого успіху криється в довготривалій стратегії, автором якої вважається президент студії Боб Айгер. Саме він, усупереч поширеній думці багатьох експертів, наполіг на здійсненні низки дорогих покупок. А купував він франшизи, персонажів і таланти.
У 2006-му студія «Дісней» за астрономічні 7,4 мільярда доларів купує студію «Піксар», засновану Стівом Джобсом, в активі якої були такі мегахіти як «В пошуках Немо», «Історія іграшок» і «Суперсімейка». Ця покупка допомогла відродити традиції «Діснея» в області виробництва хітових анімаційних фільмів.
У 2009 році «Дісней» купує Супергеройський всесвіт видавництва «Марвел» за 4 мільярди доларів, що приносить студії права на таких персонажів як «Люди Ікс», Залізна Людина і Капітан Америка.
І третя вирішальна покупка відбулася в 2012-му році, коли «Дісней» купив компанію Lucasfilm за 4 мільярди доларів, а разом з нею і франшизи «Зоряні війни» і «Індіана Джонс».
Коли в 2005-му році Боб Айгер став на чолі «Діснея», лише один фільм студії пробився в десятку комерційних хітів року - це були «Хроніки Нарнії: Лев, Чаклунка і Чарівна шафа». З 2016-му таких фільмів у студії вже 5, один з яких - «Зоряні війни: Пробудження сили» - почав свій прокат ще в грудні 2015-го, зібравши в світі рекордні 2 мільярди 7 мільйонів доларів.
Цікаво, що ці фантастичні збори робляться все меншою кількістю фільмів: за даними Box Office Mojo в 2005-му році 5 голлівудських мейджорів випустили на світові екрани 173 фільми, з яких 31 були від студії «Дісней». У 2016-му році ця кількість впала до 118 позицій, а частка «Діснея» скоротилася на 60% - до 13 найменувань фільмів.
Очевидно, що і в наступному році «Дісней» задніх пасти не буде, маючи в запасі такі стрічки як другі «Вартові Галактики», «Пірати Карибського моря: Мертві казок не розповідають» і «Тор: Рагнарек».
А на початку 2018-го Боб Айгер зможе зі спокійною совістю піти на відпочинок, переконавшись, що «Зоряні війни: Епізод VIII» приєднався до елітного клубу фільмів, чиї світові збори перевищили 2 мільярди доларів (а входять в нього всього три стрічки - «Аватар» ,«Титанік» і «Зоряні війни: пробудження сили»).
Алексей Першко 21 грудня 2016Ім’я:
02 березня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Пахнути як в кіно: легендарні парфуми в улюблених фільмах Пахнути як в кіно: легендарні парфуми в улюблених фільмах

Кінематограф - вид мистецтва, який успішно поєднує в собі різні напрямки: від музики до архітектури. Вони беруть участь в побудові сюжету,...

04 лютого 2021 0 3921
Що в кіно? Прем'єри тижня (4-10 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (4-10 лютого)

Джаред Лето, Дензел Вашингтон, Кері Малліган та інші зірки в новинках прокату.

03 лютого 2021 0 1879
Паралельні траєкторії Паралельні траєкторії

Показ фільму «Польоти уві сні та наяву» за участі режисера Романа Балаяна та паралельна програма показів до виставки «Польоти уві сні та...

02 лютого 2021 0 1763
Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого)

Ліам Нісон, історія Девіда Боуї та інші новинки прокату.

10 лютого 2021 0 1371
Євродонбас Євродонбас

Режисер Корній Грицюк та продюсерка Анна Паленчук розпочали роботу над документальним фільмом про європейську історію Сходу України

16 лютого 2021 0 923