8-й міжнародний кінофестиваль: Одеса чекає гостей!


8-й міжнародний кінофестиваль: Одеса чекає гостей!
Одеса чекає гостей!

Яке місто самий чудовий на Землі? .. Не тільки корінний одесит, а й будь-який володіє часткою справедливості і смаку відразу відповість: звичайно, це річна Одеса! Злі язики подейкують про Копенгагені, але, на щастя, один відомий принц прибрав і тінь сумніву: мовляв, не до ладу щось в тому Датському королівстві ...

А ось про Одесу, яка готується традиційно прийняти в середині липня вже 8-й міжнародний кінофестиваль, такого точно не скажеш! Все у нас добре, наскільки дозволяє обстановка і місцеві пасати. Гучна подія, про яку сповіщають вуличні плакати, поки не сильно позначилася на житті одеситів і вуличних пробках, щодня присмажуватися автолюбителів, немов раків в своїх металевих панцирах ... А зверху влучно і уїдливо стріляють голуби. Але місто готується! Міська влада дали чітку вказівку Сонця довести морську воду знову до кондиції до приїзду гостей (була 17, потім 22, знову 17, але вже майже 20), яке воно неухильно виконує, прагнучи укластися в термін. Є всі шанси, як і у комунальників, бадьорим темпом укочує дорогу поблизу Фестивального палацу популярного театру «музкомедії» (наводиться марафет і на безпосередній території), що на Пантелеймонівській. Бачите, ми вже майже Європа, тільки відстаємо зовсім небагато! Але зате є до чого прагнути.

Втім, ближче до справи, як говорив цей поспішний класик, де Мопассан ... Чим нас всіх готовий вразити і порадувати 8-й Одеський міжнародний кінофестиваль?

На глядачів чекає чимало цікавих фільмів різних жанрів. Але перш за все про те, де їх можна буде подивитися. Локацій стало більше, стало веселіше! Крім традиційних Фестивального палацу (згадана Пантелеймонівська 3) і кінотеатру «Родина» (Мечникова 104, район легендарного «Привозу» і недалеко від «музкомедії») частина показів буде також проходити в «Зеленому театрі» (Маразлієвська 34, парк Шевченка) та кінотеатрі « Сінема сіті »(Середньофонтанська, 4) - все, в принципі, недалеко по відстанях, учасникам кінофестивалю зручно і є з чого вибирати. Буде і безкоштовний кінопроектор на Потьомкінських сходах (Open air), як і в минулі рази.

Програма 8-го кінофестивалю дуже насичена, і киноману доведеться неабияк напружитися, щоб встигнути охопити все, дійсно заслуговує його дорогоцінного часу і уваги. Але в цих приємних зусиллях «осягнути неосяжне», маємо всі приємні підстави припустити, пройдуть десять незабутніх днів в Одесі)

Вже на другий день (15.07.) Нас чекає не тільки іскрометна «комедія абсурду» від талановитого китайського режисера Гена Цзюня ( «Вільно і легко»), а й фестивальний показ болгарського фільму «Слава», що зібрав серію нагород на інших кінофестивалів, а також нестандартна комедія за участю знаменитого П'єра Рішара, легенди французького кіно ( «Містер Штейн йде в онлайн») і поки загадкова стрічка Себастьєн Лоденбаха ( «Дівчина-Безручка») з елементами похмурої казки - кажуть, дуже, дуже перспективний режисер ...На наступний день вступає «важка артилерія» у вигляді фільмів угорського режисера Ільдіко Еньеді ( «Тіло і душа») і «Фатального спокуси» від Софії Копполи, дочки Френсіса Форда Копполи, яку дехто називає просто - найталановитіший режисер, який представляє сучасне нестандартне кіно ... Американський «неформат». Також в «бій» вступають українські кінострічки (починаючи з «Січень-березень» режисера Юрія Речинського).Далі від великої кількості інтригуючого, класного фестивального кіно просто рябить в очах - це і «З любов'ю, Вінсент» (про творчість Ван Гога), і «Лукавий коханець" не потребує уявленнях Франсуа Озона, і видовищний фільм Фелліпе Барбоса «Габріель і гора» , і «Ржака» нашого Дмитра Томашпільського ... драматична «Аритмія», карколомний «Король бельгійців», загадковий «Слід звіра» від Агнешки Холланд - і так далі, перерахування та окремого опису гідна майже кожна картина. Тому ми не дарма говоримо - вибрати краще буде зовсім не просто!Але глядач, ми впевнені, впорається. А для вибору «кращих з кращих» в конкурсній програмі є вимогливе журі, в складі якого Крістіан Петцольд, Ейдан Тернер, Тала Хадід і ряд інших заслужених і досвідчених експертів.

Додамо до цього ряд спеціальних показів (ретро-кіно, дитяче кіно, наш улюблений «Короткий метр» (19 і 20 липня), серіали, конкурси, майстер-класи, обговорення, кіноринок, цікаві зустрічі, лекції та багато, багато іншого.

І все це «багатство», бенкет смаку, стартує вже в цю п'ятницю, через день! Навіть не віриться, але це факт, пані та панове, з яким всіх вас від душі вітаю. Будемо разом дивитися що до чого, виконаємо цей захоплюючий шлях, занурившись на 10 днів у блискучий, яскравий світ хорошого, розумного кіно.

Ласкаво просимо в Одесу на 8-й міжнародний кінофестиваль!

Ксеркс 12 липня 2017
Like

Ім’я:
15 липня 2020
Ваш коментар

популярні статті


50 років Полу Томасу Андерсону 50 років Полу Томасу Андерсону

Пол Томас Андерсон – велика фігура в сучасній кіноіндустрії, лідер американського незалежного кіно і простий глядач, який не цурається...

26 червня 2020 0 1095
Чорновий монтаж Чорновий монтаж

FIRST CUT LAB ВІДБУДЕТЬСЯ В УКРАЇНІ

07 липня 2020 0 337