Back to School: Шкільне кіно


Back to School: Шкільне кіно

Зі школою більшість людей пов'язує особливе почуття ностальгії, яке з роками, як правило, стає тільки сильніше. І навіть багато фільмів, що показують часто дещо збочену шкільну реальність, не можуть заглушити ностальгію, тільки розпалюючи її. Отже, back to school - чим можна підтримати і розпалити свою ностальгію.

«Вам і не снилося» (1981)
Зауваження щодо збоченої реальності явно не стосується цієї чудової картині, на якій виросло як мінімум два покоління. «Вам і не снилося» торкається теми не тільки, або навіть не просто шкільної реальності, але самої прекрасної пори - юнацтва. Фільм розповідає про протистояння сімей двох закоханих однокласників, Каті та Роми. Однак ніякі хитрування дорослих не здатні розлучити люблячі серця. У підсумку, народилася не тільки тонка чуттєва мелодрама, але і прекрасна сцена, в якій у фіналі закохані разом лежать у снігу.
Цікаво, що фільм виходив в прокат навіть у США, роком пізніше, ніж в СРСР. Серйозної каси йому зробити не вдалося, але важливий навіть сам факт.

«Розіграш» (1977, 2008)
Дві версії одного й того ж фільму про одні і ті ж цінності різних часів. З оригінальної версії «Розіграшу» в оновлену перекочував Дмитро Харатьян. Якщо колись йому дісталася роль головного героя, то в 2008 році він зіграв батька другого головного героя, Олега Комарова, який з легкої руки нових сценаристів став фактично антагоністом. Місце Харатьяна в рімейку зайняв Іван Алексєєв, більш відомий як Noize MC. Власне, саме його пісні і складають весь альбом саундтреків до фільму.

Loading the player ...

«Спілка мертвих поетів» (1989)
Один із самих зворушливих фільмів про устої в закритих приватних школах. «Спілка» відома всім істинним кіноманам, а також шанувальникам серіалу «Доктор Хаус» - саме тут можна побачити одну з найбільш серйозних ролей молодого Роберта Шона Леонарда. Головну роль у драмі виконує Робін Вільямс, чий герой і намагається навчити розпещених хлопчиків простій істині жити одним днем. Героїв це призводить до непередбачених подій, а сценаристу картини приносить «Оскар» у категорії «Найкращий оригінальний сценарій». «Спілку мертвих поетів» можна назвати «класикою, яка завжди поруч з тобою».

«Безглуздий» (1995)
Непогана комедія про життя в американській старшій школі. Історія розповідає про багату ученицю, якій неймовірно хочеться зробити щось хороше. Щоправда, результат не завжди виправдовує засоби, обрані для досягнення цілей. Тут можна побачити Алісію Сільверстоун перед її роллю в «Бетмені і Робіні», де вона зіграла подружку Темного лицаря.
У «Безглуздому» школа зображена такою собі альтернативною реальністю 1995 року, де учні перед реальним спілкуванням надають мобільникам і пейджерам. Що ж, часи і звичаї залишаються колишніми, не враховуючи того, що пейджери канули в Літу, а їх місце зайняли планшети.

«Погані дівчата» (2004)
Комедія, відома більшості дівчаткам, та й чималій кількості хлопців. Як пояснює одна з героїнь фільму, в школі все за кастами, і саме на цьому намагаються зосередитися «Погані дівчата» в комічній формі, розповідаючи класичну історію перетворення новенької непопулярної дівчини в супер-зірку. І класично це не призводить ні до чого хорошого.
Цікаво, що Ліндсей Лохан, яка виконала головну роль у фільмі, стала значно менш популярною і меншою улюбленицею студій, ніж головна антагоністка Рейчел МакАдамс або навіть другорядна Аманда Сейфрід.

«Нецілована» (1999)
Ще один фільм з ряду романтичних комедій про школу. Правда, тутешня головна героїня у виконанні Дрю Беррімор вже давно не школярка. Вона лише прикидається на час нею, щоб випустити хороший журналістський матеріал про життя сучасних школярів. Будучи непопулярною в свої шкільні часи, вона щиро вірить, що після повернення в школу все зміниться. Як виявилося, надії були марними.

«Мачо і ботан» (2012)
Осучаснена версія унісекс «Нецілованої», в якій головні ролі виконали Чаннінг Татум і Джона Хілл. Двоє колишніх однокласників - найпопулярніший футболіст і невдаха заучка – стали друзями вже після випускного, почавши разом працювати в поліції. Тепер їм належить повернутися в старшу школу під виглядом учнів, щоб знайти наркоторговців, що продають учням «ульотні» таблетки. У комедії досить непогано показане сучасне шкільне суспільство, але, звичайно, ідеалізоване для широкого екрану.

«Гаррі Поттер» (2001-2011)
А ви ніколи не хотіли вчитися в Хогвартсі? Ймовірно, будь-які представлення героїв фільмів і книг і самого Хогвартса зайві, але варто відзначити, що до цих пір для пари-трійки підростаючих поколінь Хогвартс залишається найбажанішою школою, а разом з тим і однією з найвідоміших в кінематографі та літературі. 

Катя Зиновьева 02 вересня 2012Ім’я:
06 березня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 04 вересня 2012 18:59
-1
по рекомендации глянул "Бкстолкового") неплохой фильм, спасибо! Хорошо, что и советские фильмы сюда включили. уважили поколение.
.
vkryklii
vkryklii (Киев) 02 вересня 2012 20:06
+1

Жопа, это вы о чем ?
.
Жопа
Жопа 02 вересня 2012 18:04
-1
полная
.

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого)

Ліам Нісон, історія Девіда Боуї та інші новинки прокату.

10 лютого 2021 0 1586
Євродонбас Євродонбас

Режисер Корній Грицюк та продюсерка Анна Паленчук розпочали роботу над документальним фільмом про європейську історію Сходу України

16 лютого 2021 0 1148
Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого)

Бенедикт Камбербетч, Розамунд Пайк, Мадс Міккельсен та інші зірки в новинки прокату.

19 лютого 2021 0 1043
Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня)

«Скажене весілля 3» та інші прем'єри тижня.

24 лютого 2021 0 974
Ласкаво просимо в Берлін! Ласкаво просимо в Берлін!

На Український Національний Стенд Європейського кіноринку

22 лютого 2021 0 764