Bouquet Kyiv Stage-20: прем’єри, учасники, нові проекти


Bouquet Kyiv Stage-20: прем’єри, учасники, нові проекти

У фокусі третього фестивалю високого мистецтва – українські митці й Голос у всіх його проявах
Третій фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage відбудеться з 20 по 25 серпня у дворі «Софії Київської». Це буде 6 днів музики, візуального мистецтва, театру, літературних читань і дискусій, інтерактивних дитячих програм і цикл бесід під ясенем із людьми, що творять зміни. Загалом заплановано близько 40 подій, більшість з яких транслюватиметься онлайн.
Тема, яка цього року об’єднає різні жанри мистецтва в єдиному просторі, – «Місто майстрів». А слоган Bouquet Kyiv Stage 2020, який виник під час карантину, – «Життя триває!».
Організатор фестивалю – Дом «Майстер Клас» – анонсує його як фестиваль прем’єр. У фокусі будуть українські митці, а також Голос у всіх його проявах. Саме Голос, втілений у різноманітті співу – опері, хорових виступах, театральних перформансів, – є матрицею програми Bouquet Kyiv Stage 2020.
Саме з Голосу, який накриє місто, розпочнеться цьогорічний фестиваль. На дзвіниці «Софії Київської» співатиме хор AVE, звучатиме музика Вікторії Польової і дзвони.
Організатори фестивалю пояснюють: це буде символічне повернення голосу місту після тривалого карантинного мовчання.
Традиційно вхід на усі події є вільним, потрібно буде сплатили лише за вхідний квиток на територію «Софії Київської». Також через обмеження, пов’язані з карантином, цього року на концертах можуть бути присутні не більше 400-450 людей, на бесідах і літературних подіях – не більше 100 людей. Утім, поринути в атмосферу літніх концертів або послухати цікаві діалоги можна буде, ввімкнувши онлайн-трансляцію.
Музика є основним напрямом Bouquet Kyiv Stage. Цього року її буде багато. Це і класична музика, і сучасна академічна, джазова, експериментальна. Мовою музики буде розкрито імена видатних майстрів: композиторів, педагогів, диригентів, виконавців.
Серед музичних прем’єр фестивалю – музичний маратон «ЛЯТОШИНСЬКИЙ – ГАЛА», присвячений видатному українському композитору Борису Лятошинському. Куратор проєкту – піаніст Євген Громов – працював над програмою понад пів року.
Це і нові твори Валентина Сильвестрова, які композитор написав під час карантину, музика Вікторії Польової. Диригент Тетяна Калініченко і New Era Orchestra готують нову програму BAROQUE TWIST, в якій візьме участь швейцарський музикант Mоріс Штегер, критики називають його «Паганіні блок-флейти». Нові джазові програми готують Nazgul Shukaeva Project і Лаура Марті.
Особлива програма у виконанні скрипальки Мирослави Которович, сопрано Сусанни Чахоян і камерного ансамблю «АртеХатта» буде присвячена українському скрипалю Богодару Которовичу. Запланований концерт і скрипальки Богдани Півненко «Присвята Скорику».
Серед особливих прем’єр – музичний кіноперформанс «Двоє майстрів». Це – фрагменти фільмів Романа Балаяна у супроводі живого виконання музики Вадима Храпачова, яку він до них написав. А також музичний проєкт композитора і музиканта Івана Тараненка «FusioFonia_Музика української землі», в якому він об’єднав фолк, етно, класику і джаз.
А музикант Андрій Криченко представить візуально-музичний проєкт, присвячений Марії Приймаченко, – «Дивосвіт Химер».
Ще одним ядром Bouquet Kyiv Stage є візуальна програма. Вона буде представлена художніми виставками з фокусом на період шістдесятників, а також проєктами, що поєднують візуальне мистецтво з новітніми технологіями. Це – виставка «Місто людей: графіка шістдесятників», де будуть показані роботи Олександра Дубовика, Олександра Левича, Олексія Захарчука, Михайла Вайнштейна, Віктора Зарецького та Алли Горської. Більшість робіт будуть представлені широкому загалу вперше.
Живописець Олександр Дубовик, якому Bouquet Kyiv Stage завдячує своїм символом – Букетом, – також представить виставку робіт, які раніше не виставлялися. Її назва – «Спогад про майбутнє». А Літературно-меморіальний музей М. Булгакова готує особливу інсталяцію про міцний взаємозв’язок між містом і митцем – «Альма-матер Міхаїла Булгакова». Майстерня GORN представить на фестивалі виставку скульптур «Тіні».
⠀Театральний напрям, який вперше з’явився у програмі, буде представлено перформансом режисера Олега Ліпцина за поетичною збіркою Маріанни Кіяновської «Бабин Яр. Голосами». Поряд із професійними акторами до вистави долучаться звичайні люди, яких торкнулася ця тема.
Серед нових напрямів – літературний. Його куратор – літературознавець і літкритик Євгеній Стасіневич. Заплановані діалоги з письменниками й інтелектуалами, критиками і перекладачами про взаємодію людини та міста, про місто як текст і тексти про місто, про голоси місць і міст. Своїми історіями та досвідами на літературній сцені ділитимуться: Сергій Жадан, Софія Андрухович, Катерина Калитко, Ірина Цілик, Ярослава Стріха, Михайло Назаренко, Марк Бєлорусець, Артем Чех, Світлана Тараторіна, Павло Матюша. Також заплановані нічні поетичні читання.
Ще один новий напрям – дитячий. Його програма охопить інтереси як немовлят від восьми місяців, так і старших дітей і підлітків. Це будуть інтерактивні театралізовані вистави для малюків і їхніх батьків «Кольорові ігри» і «ТІК-ТАК» від об`єднання «Творчий дім». Для підлітків програму підготує простір архітектурної освіти Archikidz, а творчі майстер-класи «Місто майстрів» передбачають участь і малюків, і підлітків, і дорослих.
«Життя триває!» – тема традиційних бесід під ясенем, на які запрошує співзасновник Bouquet Kyiv Stage Євгеній Уткін. Бесіди проходитимуть щодня у дворі «Софії Київської» під сторічним ясенем. До публічних розмов будуть запрошені люди, які в той чи інший спосіб змінюють наше життя.
Повну програму фестивалю можна знайти тут: ttps://drive.google.com/file/d/1obtJ9VkUf0Ra6rfbDvMcLj_5TtuVybXa/view

Алексей Першко 07 серпня 2020
Like

Ім’я:
01 жовтня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Білл Мюррей: мізантроп, якого люблять усі Білл Мюррей: мізантроп, якого люблять усі

9 найкращих ролей Білла Мюррея

01 вересня 2020 0 1243
Що в кіно? Прем'єри тижня (3-9 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (3-9 вересня)

Кіану Рівз, нові Люди Ікс і інші новинки прокату.

03 вересня 2020 0 1136
Що в кіно? Прем'єри тижня (10-16 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (10-16 вересня)

Мулан, Наталія Орейро і інші новинки прокату.

10 вересня 2020 0 1022
Сила креативу Сила креативу

KMW Global Marathon оголошує спікерів національної дискусії «Сила креативу. Як побудувати стійку екосистему аудіовізуального бізнесу в...

09 вересня 2020 0 994
Що в кіно? Прем'єри тижня (17-23 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (17-23 вересня)

Екшн-катастрофа з Джерардом Батлером і інші новинки прокату.

16 вересня 2020 0 951