Industrial, «Путана» та мода 90-х


Industrial, «Путана» та мода 90-х
Довженко Центр потужно починає сезон
Ми вже неодноразово писали про те, що Національний Довженко Центр розпочинає перший регулярний сезон. Сьогодні ж ми хочемо запропонувати до вашої уваги програму найближчих подій в цьому культурному хабі столиці.
4 жовтня, 19:00,
Довженко-Центр, Сцена 6
вул. Васильківська, 1
ст.м. Голосіївська
Коло Дзиґи: «Турксиб» feat Bronnt Industries Kapital (UK)
Британський музикант озвучить наживо нецензуровану версію культової німої кінокласики у Довженко-Центрі
4 жовтня відомий музичний проект із Бристоля – Bronnt Industries Kapital (Велика Британія) презентує у Довженко-Центрі саундтрек до авангардистського шедевру режисера Віктора Туріна «Турксиб» (1929).
Документальний фільм про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі, «Турксиб» – нарівні з «Людиною з кіноапаратом» Дзиґи Вертова – вважається найяскравішим зразком радянського кіноавангарду, що суттєво вплинув на подальший розвиток британської кінодокументалістики, ставши культовим в 1930-х в Британії.
Режисер Віктор Турін (1895 - 1945) кілька років працював сценаристом у Голлівуді, на початку 1920-х повернувся до СРСР, де став одним із провідних адміністраторів Ялтинської кіностудії та зняв 2 українських ігрових фільми. Однак, відомим в історії режисер залишиться саме завдяки "Турксибу".
Відреставрований Британським кіноінститутом (British Film Institute) у 2011 році, «Турксиб» є британською версією фільму, змонтованою у 1930 році документалістом-експериментатором Джоном Ґрірсоном (John Grierson).
4 жовтня  ви побачите саме британську стрічку, що відрізняється від радянської стрункішим і логічнішим монтажем, і є більш як на 10 хвилин довшою: вочевидь, в СРСР із цензурних міркувань оригінальну авторську версію фільму було перемонтовано.
ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР, ЛОБІ
3 жовтня, 19:00
Вхід вільний
3 жовтня у нашому Кіноклубі «OldSchool». Невідомі 90-ті будемо дивитися фільм ПУТАНА Олександра Ісаєва і спробуємо розібратися з феноменом "буремності" тих часів.
Після занадто романтизованої «Інтердівчинки», «Путана» стала першою спробою в пострадянському кіно показити без прикрас побут повій. У фільмі їх життя тіснопов’язано з буремними 90-ми: з його кримінальними розбірками та відчуттям, що людське життя повністю втратило свою цінність.
Проте, навіть за таким сюжетом, режисерові стрічки Олександру Ісаєву вдалося уникнути так званою «чорнухи», зробивши скоріш зліпок епохи з його надіями, трагічними долями та вірою в кращі людські якості.
BONUS:
3 жовтня о 18:15, перед показом фільму ПУТАНА, в Лобі Довженко-Центру - ексклюзивна лекція Наталі Васюри "Вперед у 90-ті: чому повертається мода".
 Ми згадаємо, що було модно в 90-ті і проаналізуємо, чому цей тренд знову повернувся. Поговоримо про ugly fashion, Кейт Мос, гранж і розумне споживання, спробуємо зрозуміти, який між ними зв'язок і з'ясуємо - мода на 90-ті це повернення назад чи шлях до світлого майбутнього?
Наталя Васюра - редакторка розділу "Культура" журналу L'Officiel - Україна, у минулому - головний редактор сайту Vogue.ua
Вхід вільний
Алексей Першко 02 жовтня 2018


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 10565
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 6640
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4322
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3895
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3893