TOP-10 фільмів про журналістів


Вони завжди залишаються між тими, хто продукує інформацію і хто її отримує. А інколи і самі створюють її, адже не завжди життя повниться дійсно цікавими небуденними історіями. Сьогодні українські журналісти святкують своє професійне свято. А ми згадаємо, як кінематограф відтворював їх непересічні образи на екрані.

Його дівчина - П'ятниця / His Girl Friday / реж. Говард Гоукс / 1940

Волтер Бернс (його грає Кері Грант), головний редактор газети «Morning post», хитрий пройдисвіт. Його колишня дружина майстерна журналістка, яка збираючись знову заміж планує залишити редакцію. Це Волтера зовсім не влаштовує, і він зважується на авантюру, аби повернути газеті - журналіста, а собі - дружину. Коротка і насичена історія пристрасті до роботи, яка переплітається із пристрастю у стосунках, які за коротку мить змінюючись, приємно дивують винахідливістю і дотепністю авторів цього шедевру.

Туз в рукаві / Ace in the Hole / реж. Біллі Вайлдер / 1951

Унікальна стрічка із серйозними моральними претензіями, «Туз в рукаві» вражає і сьогодні. Там замальовується егоїстична безпринципність американської преси, яка подана через образ майстра пера (Кірк Дуглас), який у спробах реалізувати свої неймовірні амбіції кидає своє життя у гонитву за сенсацією. Заволодіти ситуацією, підпорядкувати собі потік інформації, перетворити репортаж в загальнонаціональну трагедію – для головного героя немає неможливого, коли мова йде про успіх.

Солодке життя / La dolce vita / реж. Федеріко Фелліні / 1959

Ця притча про італійське суспільство, що переживає «економічне диво» після кількох років занепаду. Марчелло Мастроянні тут в образі журналіста, який розміняв талант на примітивні сенсації. Він амбітний, готовий до будь-яких засобів в ім'я досягнення своїх цілей. Всі ці якості надають герою розмито-хворобливий вигляд. Зливаючись з елітою він перетворюється в ніщо на тлі бездушності всіх інших героїв.

Професія: репортер / Professione: reporter / реж. Мікеланджело Антоніоні / 1975

Джон Локк (Джек Ніколсон) - журналіст. А це значить, що він не може втручатися в події, про які розповідає; не може висловлювати власну позицію про неї - він лише записує те, що бачить. В одному з кадрів на питання дружини, чому він не мовить про те, що думає, Локк відповідає - такі правила. І він вибирає свідомо помилковий шлях вирватися з цієї павутини - стати іншою людиною. Тим, чиї слова йому цікаві, тим, хто схожий на нього зовні і тим, хто вже мертвий. Кадри, де герой Ніколсона схиляється над трупом визначають весь подальший сюжет - він дивиться в обличчя власної смерті.

Телемережа / Network / реж. Сідні Люмет / 1976

За сюжетом нам подана практично абсурдна чорна комедія, сатира на ЗМІ. Через слабких рейтингів на одному з каналів зріє кадрова чистка. В результаті звільняють одного з найстаріших телеведучих, диктора Говарда Білла, що стояв біля витоків цього телеканалу. В помсту він оголошує про те, що здійснить самогубство в прямому ефірі. Сенсаційна заява призводить до зростання рейтингів і телемережа не може цим не скористатися. Герої фільму абсолютно непривабливі. І це чіткий авторський задум: ​​показати телебачення зсередини, як механізм, створений людиною, в якому поняття добра, зла, співчуття - не більше, ніж написи на сітілайтах для залучення все нових глядачів у жадібному і бездушному телепросторі.

Вся президентська рать / All the President's Men / реж. Алан Дж. Пакула / 1976

Стрічка розповідає історію двох реальних журналістів, яким випало викрити Вотергейський скандал, який призвів до дострокового припинення повноважень президентом Ніксоном. У 1976 році зневірена у власному уряді поствотергейська Америка щиро прийняла голлівудське зображення репортерів-героїв, які уособлювали найкращі американські цінності: захисників демократії, носіїв правди і переможців у сутичці з міццю корумпованого держапарату.

Своя людина / The Insider / реж. Майкл Манн / 1999

Картина «Своя людина» - це складна і вибухонебезпечна суміш унікального сюжету, заснованого на реальних подіях і чудових акторів. Проблема, якої безпосередньо стосуються в фільмі герої розкриває питання непідвладної системи, яка власною потужністю і непохитністю охоплює все суспільство, тобто і кожного окремого жителя.

Доброї ночі і удачі / Good Night, and Good Luck. / Реж. Джордж Клуні / 2005

Чорно-біла стрічка Джорджа Клуні оповідає про події початку 1950-х років, коли відомий телеведучий Едвард Р. Марроу, за підтримки свого продюсера і відданого їм штату співробітників кинув виклик сумнозвісному сенатору Джозефу Маккарті. Все це чудово стилізовано під представлений на екрані час, і тому фільм приємно споглядати як дійсно цікавий експеримент не лише хорошого актора, а й режисера.

Як втратити друзів і змусити всіх тебе ненавидіти / How to Lose Friends & Alienate People / реж. Роберт Вайде / 2008

Фільм Роберта Вайде - це адаптація сатиричних мемуарів британського журналіста Тобі Янга, який комедійно описав свій цікавий досвід на ниві американського шоу-бізнесу. Ще з дитинства мріючи потрапити в кола гламурних вечірок і знаменитостей - Нью-Йорк, головний герой, після перебування в редакції провінційної журналу, був запрошений на роботу керівником найбільшого «жовтого» видання про голлівудських зірок. Чудова гра Саймона Пегга і доречний гумор цієї картини ідеально розкривають світ скандальної преси.

Фрост проти Ніксона / Frost / Nixon / реж. Рон Говард / 2008

Фільм «Фрост проти Ніксона» зачіпає політичну історію лише побіжно, а самі інтерв'ю тут представлені для розкриття характерів двох особистостей винесених у назву фільму. «Фрост проти Ніксона» - це насправді чудова театральна вистава. Це наче знятий спектакль, що проходить в декілька дій на величезних сценах. Особливо слід відзначити феноменальну гру Френка Ланджелла і Майкла Шина.

Максим Івануха

<
mivanukha 06 червня 2012


Ім’я:
19 вересня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 07 червня 2012 23:27
0
б....мы что уже колония америки...наших фильмов вообще не существует А ЖУРНАЛИСТ ГЕРАСИМОВА КТО-ТО ВИДЕЛ?
.

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (26 серпня - 1 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (26 серпня - 1 вересня)

Дев Патель, Алісія Вікандер, Майкл Кітон та інші зірки в новинки прокату.

26 серпня 2021 0 5729
Букет розквітає Букет розквітає

В «Софії Київській» відкрився IV Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage

29 серпня 2021 0 1273
Що в кіно? Прем'єри тижня (2-8 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (2-8 вересня)

Блокбастер Marvel й інші новинки прокату.

01 вересня 2021 0 1190
Нуль за поведінку Нуль за поведінку

Київський тиждень критики оголошує програму ретроспективи

08 вересня 2021 0 711
Що в кіно? Прем'єри тижня (9-15 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (9-15 вересня)

Адам Драйвер і Маріон Котіяр у мюзиклі, горор Джеймса Вана та інші новинки прокату.

11 вересня 2021 0 609