last-night-in-soho

Актуалізація анімації по-українськи


Актуалізація анімації по-українськи

 ФЕСТИВАЛЬ LINOLEUM ПРЕЗЕНТУЄ ЦЬОГОРІЧНУ ТЕМУ, ПОСТЕР ТА ЛОКАЦІЇ

 Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтв LINOLEUM 2019 проходитиме 4-8 вересня у Києві. Крім міжнародного, українського та конкурсу комерційної анімації, програма фестивалю складатиметься з показів експериментальної анімації та відео-арту, дитячої анімації, тематичних підбірок, ретроспективи української мультиплікації, скрінінгів програм міжнародних фестивалів та освітньої програми. Проект буде реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
 Кожного року LINOLEUM формує тему, яка виражає концепцію фестивалю та дає певні орієнтири для його учасників. Темою цьогорічного фестивалю є «ТОЧКИ ДОТИКУ». Сучасність пропонує широкий спектр можливостей та свободу вибору практично в усьому. Та ця свобода в свою чергу породжує питання – як людям, поділеним на численні спільноти, у зв’язку з релігійним різноманіттям, різними політичними позиціями та світоглядами продовжувати безконфліктно співіснувати між собою? Тема фестивалю «ТОЧКИ ДОТИКУ» шукає відповіді на ці та інші питання, пов’язані з пошуком та знаходженням місць перетину, а також зменшенням дистанцій між людьми. Сьогодні мистецтво анімації, працюючи на території вигаданого, стає полем можливостей для вироблення спільних сенсів та допомагає людям знаходити спільну мову.
 Крім теми фестиваль презентує офіційний постер. Його розробив шведський незалежний художник Густаф Хольтенес, який працює з ілюстраціями, анімацією, живописом, музикою та сторітеллінгом. Його робота – музичне відео «Rapin*» для співачки Йєнні Вілсон, приймав участь у минулорічний конкурсній програмі фестивалю та отримала спеціальну відзнаку журі.
«Звісно, ідея походить від теми, а саме «Точки дотику» – «навчитися жити з кимсь, хто є абсолютною твоєю протилежністю, і можливість відчути різні форми співіснування. Точки дотику можна пояснити як форму, коли один бік домінує над іншим, і той дозволяє цьому відбуватися. Тож один із способів адаптувати це до анімації – це всі наявні в ній різні культурні стилі. Таким і був мій підхід. Я зосередився на п’яти стилях, які представляють різні техніки анімації і які найчастіше потрапляють до підбірки LINOLEUM. Я намалював олівцем одного персонажа у стилі манга (зеленого), одну фігурку в техніці stop motion анімації (ляльку), одного у 2D (білого), одну фігурку з 3D-рендерингом (червону) і одного персонажа, створеного за допомогою airbrush(синього). І кожен персонаж походить із власного міста (на задньому плані постера)» – розповів про свою роботу над постером художник Густаф Хольтенес.
Нагадуємо, що приймання заявок на участь в конкурсній програмі фестивалю розпочалось 4 березня. За цей час надійшло понад 2700 заявок з близько 80 країн світу. Лідерами за кількістю заявок стали аніматори із США, Великої Британії та Франції.
Зазначимо, що термін приймання заявок в український конкурс продовжено до 28 червня. Форма для заповнення за посиланнямforms.gle/PVbH7Qq9seMsecw1A
Список номінантів міжнародного конкурсу буде оголошено на початку липня.
Стали відомі локації, де проходитиме LINOLEUM 2019. Цьогоріч всі покази конкурсних та позаконкурсних програм відбуватимуться у, без перебільшення, культовому культурному місці столиці – в кінотеатрі «Жовтні» (вул. Костянтинівська, 26,). Перші квитки надійдуть у продаж у середині липня. Усі освітні програми будуть проведені в креативному просторі IZONE, що знаходиться за адресою вул. Набережно-Лугова, 8. Програма буде традиційно розподілена на лекції та воркшопи з медіа-арту й анімації. Завдяки цьогорічній підтримці Українського культурного фонду вхід на освітню програму буде вільним.
Фестиваль LINOLEUM 2019 проходитиме за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства з питань кіно, Посольства Королівства Нідерланди в Україні та Австрійського культурного форуму у Києві.
Організатор фестивалю – анімаційна студія Animagrad.
Слідкуйте за оновленнями на сайті фестивалюhttps://linoleumfest.com/ та у соцмережах facebook та instagram – linoleumfestival
Довідка
Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM – найбільший міжнародний анімаційний фестиваль в Україні, який щорічно (з 2014 р.) пропонує учасникам та гостям протягом чотирьох днів переглянути кращу вітчизняну та світову анімацію, відвідати спеціальну освітню програму, взяти участь у воркшопах визнаних та найбільш відомих представників анімаційної індустрії країни, познайомитися та перейняти досвід іноземних гостей фестивалю.
Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.
Алексей Першко 12 червня 2019


Ім’я:
26 жовтня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (30 вересня - 6 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (30 вересня - 6 жовтня)

Джеймс Бонд, переможець Канн і інші новинки прокату.

30 вересня 2021 0 5922
Фаворити критиків Фаворити критиків

Оголошено номінантів на четверту Національну премію кінокритиків «Кіноколо»

28 вересня 2021 0 2009
Що в кіно? Прем'єри тижня (7-13 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (7-13 жовтня)

Українська комедія, фестиваль німецького кіно і класика від Скорсезе.

06 жовтня 2021 0 1729
Гіти Канн, Берліна, Торонто та Сан-Себастьяна Гіти Канн, Берліна, Торонто та Сан-Себастьяна

5-й Київський тиждень критики оголосив Міжнародну програму

06 жовтня 2021 0 1555
Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 жовтня)

Сиквел «Венома» та інші новинки прокату.

13 жовтня 2021 0 1276