Фокстрот Полісся


Так, цього року мені випала щаслива нагода побувати у Поліську – «загубленому місту поза 30-кілометровою зоною, проте який належить Зоні Відчуження, автори стрічки вирішили піти далі - працюючи над проектом «Поліський фокстрот», сценарій якого створено за мотивами реальних подій, що відбувалися наприкінці 80-х – на початку 90-х у місті Поліське: власне, це короткий матеріал, наданий творцями нового проекту, оцінити який можна бути пізніше.

«Поліській Фокстрот» став першим ігровим проєктом студії DocNoteFilms, що спеціалізується на документальних фільмах та проєктах соціального спрямування. Ідея чотирисерійного фільму з’явилася під час роботи над документальною стрічкою «Поліські Тенета», прем’єра якої відбулася в серпні цього року. Вона розповідає про трагічну історію міста Поліське, яке значно постраждало від аварії на Чорнобильській АЕС, але було остаточно відселене лише на початку 90-х.

У процесі розробки сюжету документального фільму режисер Костянтин Кляцкін та автор ідеї і оператор Павло Липа наштовхнулися на історію Ростислава Затхея. Він переїхав із Львова до Поліського вже після аварії, у 1987 році, на роботу заступником завідувача аптеки. На той час влада активно переконувала мешканців, що місто є безпечним для життя, хоча саме сюди вітром віднесло значну частину радіонуклідів одразу ж після аварії.

Ростислав із групою небайдужих поліщуків намагався відшукати правду про реальні рівні забруднення міста, брав активну участь у екологічних акціях, намагався зробити якомога більший розголос та, зрештою, добитися відселення людей з небезпечної зони. І все це – в останні роки радянської влади під постійним контролем та пресингом із боку спецслужб.

Ростислав Затхей (у центрі) на демонстрації у Поліському. Фото – архів Ростислава Затхея

Історія Ростислава виявилася настільки захопливою та об’ємною сумішшю соціальної, психологічної драми та навіть детектива, що надихнула студію DocNoteFilms на створення сценарію ігрового мінісеріалу «Поліський Фокстрот». Сценаристом виступив Костянтин Кляцкін – співзасновник студії, режисер, відомий за документальними стрічками «Крим, як це було» (2016), «Крихка свобода» (2018), документальним серіалом «Крутий Заміс» (2020 – дотепер) та стрічками в рамках об’єднання BABYLON’13. Костянтин розповідає:

«Я навчався в Київському національному університеті театру кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого на спеціальності «Режисура телебачення», в майстерні Юрія Терещенка. Майстерня була експериментальною, тому її випускники – не тільки режисери, а ще й драматурги, і робота сценариста для мене не нова. При створенні сценарію для «Поліського Фокстроту» я все одно спирався на документальні свідчення – те, з чим звик працювати, навичку роботи з якими відточив за ці роки. Я трансформував документальний матеріал в основу ігрового, який «оброщував» драматургією та всім потрібним для повноцінного ігрового проєкту. Це дуже цікаво і відповідально. Я намагаюсь робити таке кіно, яке хотів би побачити на екрані».

 

Костянтин Кляцкін у Поліському

Для розробки сценарію знімальна команда кілька місяців шукала архівні свідчення, фото- та відеодокументи, а також зробила кілька експедицій, зокрема до Поліського, Іванкова, Народичів та до Львову – щоби записати спогади Ростислава Затхея.

     На разі сценарій чотирисерійного проєкту «Поліський Фоктрот» завершено, а студія DocNoteFilms розпочинає пошук партнерів для його екранного втілення – стримінгові платформи, телеканали тощо.

Більше про «Поліський Фокстрот»   - https://www.facebook.com/DocNoteFilms

Андрей Недзельницкий 19 листопада 2021


Ім’я:
19 січня 2022
Ваш коментар

популярні статті


Що у кіно? Прем'єри тижня (30 грудня – 5 січня) Що у кіно? Прем'єри тижня (30 грудня – 5 січня)

Комедія з Олею Поляковою та інші новинки прокату.

29 грудня 2021 0 3995
Що у кіно? Прем'єри тижня (23-29 грудня) Що у кіно? Прем'єри тижня (23-29 грудня)

Нова «Матриця» та інші новинки прокату.

22 грудня 2021 0 3890
Що у кіно? Прем'єри тижня (6-12 січня) Що у кіно? Прем'єри тижня (6-12 січня)

Вілл Сміт, Пенелопа Крус та інші зірки у новинках прокату.

08 січня 2022 0 1270
Що у кіно? Прем'єри тижня (13-19 січня) Що у кіно? Прем'єри тижня (13-19 січня)

Новий «Крик» та інші новинки прокату.

13 січня 2022 0 725
MyFrenchFilmFestival починається 14 січня
ексклюзив
MyFrenchFilmFestival починається 14 січня

Програма та склад журі 12-го випуску MyFrenchFilmFestival!

13 січня 2022 0 693