Берлінські серіали 2019


Берлінські серіали 2019
Інноваційні формати і довгоочікувані повернення
Серіал все більш і більш знаходить форму окремого виду мистецтва, про що, серед іншого, свідчить той факт, що один з найбільших кінофестивалів світу - Берлінський - п'ятий рік поспіль присвячує йому окрему секцію. Сім драматичних серіалів з Данії, Німеччини, Великобританії, Франції, Ізраїлю, Австрії та Швеції відзначать свої світові прем'єри в легендарному Zoo Palast. Програма Berlinale Series цього року відображає стрімкий розвиток серіального мистецтва в Європі. Глядачі побачать переосмислені в новому форматі блокбастери і класику кіно, екранізовані книжкові бестселери, а також продовження культових серіалів останніх років.
До класичних мотивів любові і відносин, злочину і терору, багатства і влади, в цьому році додасться мотив втечі, який червоною ниткою проходить чи не через всі серіали, що увійшли до програми. Втечі від реальності, від минулого чи майбутнього. Втечі від любові, від відомого і невідомого. І втечі від наших власних вчинків - вже вчинені або тільки плануються.
У програмі Berlinale Series будуть показані по 2 епізоду кожного серіалу. Але будуть і винятки - наприклад, французький серіал Il etait une seconde fois (Знову, давним-давно) буде показаний повністю. Зняв його відомий режисер Гійом Ніклу, а головну роль зіграв Гаспар Ульєль.
У програмі Berlinale Series будуть показані продовження двох серіалів, які раніше вже були показані в Берліні і заслужили високу репутацію у глядачів. Мова про серіали «Стеж за грошима 3» (відомий також під назвою «Обман») і «Під чужим прапором 2».
В цілому ж в програму Berlinale Series увійшли такі серіали:
1. «Ханна», Великобританія, реж. Сара Адіна Сміт. У головних ролях Есме Крід-Майлз, Джоел Кіннаман і Мірей Енос. Сюжет цього серіалу багатьом здасться знайомим: 14-річну Ханну батько навчав навичкам професійної вбивці, але не навчив того, як спілкуватися зі звичайними людьми. Серіальний рімейк фільму Джо Райта «Ханна. Досконала зброя »з Сіршею Ронан в головній ролі.
2. «М - Місто полює за вбивцею», Австрія, реж. Давид Шалько. В ролях - Удо Кір, Моріц Бляйбтрой, Ларс Ейдінгер і Сара Вікторія Фрік. Нова інтерпретація класичного фільму Фріца Ланга «М» 1931 року народження, дія якої перенесено в засніжений Відень.
3. «Знову, давним-давно», Франція, реж. Гійом Ніклу. Персонаж Гаспара Ул'єля отримує можливість повертатися в альтернативне минуле і вирішує ризикнути всім, щоб врятувати свою колишню любов.
4. «Хиткий пісок», Швеція, реж. Пер-Олаф Серенсен. В ролях - Ханна Арден, Фелікс Сандман, Вільям Спетц. Серіал є екранізацією однойменного роману Малин Персон Джоліто, що розповідає про масове вбивство в одній зі шведських елітних шкіл і Майї, яку звинувачують в цьому кривавому злочині.
5. «8 днів», Німеччина, режисери Штефан Рузовіцкі і Міхаель Крумменахер. У Гланом ролях Крістіане Пауль, Марк Вашков, Лена Кленке і Фабіан Хинрихс. Поки до Землі наближається гігантський астероїд, одна берлінська сім'я намагається знайти укриття. Серіал ставить перед глядачем питання - а щоб зробив в цій ситуації я?
6. «Під чужим прапором 2», Ізраїль, реж. Одед Руськин. У головних ролях - Мікі Леон, Ханна Азуле Асфарі, Нета Ріскін і Ліхі Корновські. Якщо в першому сезоні серіалу п'ять простих ізраїльських громадян виявляли, що вони є головним підозрюваними у скоєнні зухвалого вбивства в Москві, то тепер головні герої опиняються в такій же ситуації - тільки тепер їх звинувачують у підриві ізраїльсько-турецького нафтопроводу.
7. «Стеж за грошима 3» ( «Обман 3»), Данія, реж. Серен Балі. У головних ролях - Томас Хван, Есбен СМЕД, Марія Ріх. Типовий скандинавський нуар про корупцію, відмивання грошей та крадіжці ідентичності. Поки детектив на межі нервового зриву грає в кішки-мишки з загадковим злочинцем, банківська службовка, яку неодноразово обходили з підвищенням, вирішує застосувати свої навички в більш продуктивному плані.
Крім програми Berlinale Series в рамках Берлінського фестивалю пройде і ще один захід, присвячений серіалам. Професійна конференція Drama Series days пройде з 11 по 13 лютого, а в її рамках будуть обговорені перспективи та нові тренди в розвитку мистецтва серіалу.
69-й Берлінський міжнародний кінофестиваль пройде з 7 по 17 лютого 2019 року.
Алексей Першко 28 січня 2019


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 10585
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 6646
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4328
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3901
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3899