last-night-in-soho

Брат 2. Таємниці фільму


Брат 2. Таємниці фільму
Нещодавно фільму «Брат 2» виповнилося 15 років з моменту випуску на екрани. На честь цієї події портал kino-teatr.ua згадав факти про фільм, які ви могли не знати.
Сюжет популярної американської гри Grand Theft Auto 4 має деякі спільні риси з фільмом.
Популярний у той час телеведучий Іван Демидов знявся у фільмі випадково. Відмовившись у останній момент, Юрій Любимов зірвав зйомку в телестудії, що змусило режисера фільму Олексія Балабанова шукати термінову заміну практично коридорами Останкіно. Першим, на кого натрапив режисер, був Демидов.
Тюрма, яку знімали у фільмі, раніше була гауптвахтою. Зйомки в ній дозволили тільки тому, що колись там сидів продюсер фільму, Сергій Сельянов, який про все домовився.
Ідею другої частини фільму його авторам підказала мати одного з солдатів, що служили в Чечні. Вона прислала Сергію Бодрову лист, в якому запитувала, як правильно боротися з бандитами, які вкрали у неї з гаража мотоцикл сина.
Під час зйомок фільму американські піротехніки не взялися за створення самопалу. Тоді з цією роботою впорався оператор Сергій Астахов, який за годину виготовив його з латунної трубки, залізних скріпок і марганцевої тирси.
Перед зйомкою бійки в «чорному» гетто режисер попросив трьох афроамериканських акторів: «Бийте сильніше, щоб все виглядало натурально». В результаті у Сергія Бодрова були зламані два ребра.
Фільм, незважаючи на свій успіх, не покрив витрат на виробництво. На створення було витрачено 1,5 млн доларів, а в прокаті зібрано тільки 1 млн.
Телепрограма «У світі людей», в якій на початку фільму беруть участь Данила і його друзі, дійсно виходила на ТВ-6 з 5 жовтня 1998 року по 30 вересня 1999 року.
Олексій Балабанов хотів, щоб ВАЗ-2101 перекинувся під час переслідування. Але каскадер, який керував машиною, не розігнав машину досить швидко. Режисерові сподобалася відзнята сцена. У підсумку, вона й увійшла у фільм.
Голос нью-йоркського таксиста, схожий на голос Володимира Жириновського - це голос Юрія Стоянова, відомого ведучого гумористичної програми «Городок».
У США заборонено знімати в кіно справжні гроші (місцеві реквізитори роблять спеціальні муляжі). Російська знімальна група, знаючи про заборону, перед поїздкою виготовила на кольоровому ксероксі купу фальшивих доларів.
Державне агентство України з питань кіно у 2015 році заборонило фільм до показу на території країни.
Сергей Задко 19 травня 2015


Ім’я:
26 жовтня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (30 вересня - 6 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (30 вересня - 6 жовтня)

Джеймс Бонд, переможець Канн і інші новинки прокату.

30 вересня 2021 0 5804
Фаворити критиків Фаворити критиків

Оголошено номінантів на четверту Національну премію кінокритиків «Кіноколо»

28 вересня 2021 0 1989
Що в кіно? Прем'єри тижня (7-13 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (7-13 жовтня)

Українська комедія, фестиваль німецького кіно і класика від Скорсезе.

06 жовтня 2021 0 1709
Гіти Канн, Берліна, Торонто та Сан-Себастьяна Гіти Канн, Берліна, Торонто та Сан-Себастьяна

5-й Київський тиждень критики оголосив Міжнародну програму

06 жовтня 2021 0 1535
Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 жовтня)

Сиквел «Венома» та інші новинки прокату.

13 жовтня 2021 0 1255