Брат 2. Таємниці фільму


Брат 2. Таємниці фільму
Нещодавно фільму «Брат 2» виповнилося 15 років з моменту випуску на екрани. На честь цієї події портал kino-teatr.ua згадав факти про фільм, які ви могли не знати.
Сюжет популярної американської гри Grand Theft Auto 4 має деякі спільні риси з фільмом.
Популярний у той час телеведучий Іван Демидов знявся у фільмі випадково. Відмовившись у останній момент, Юрій Любимов зірвав зйомку в телестудії, що змусило режисера фільму Олексія Балабанова шукати термінову заміну практично коридорами Останкіно. Першим, на кого натрапив режисер, був Демидов.
Тюрма, яку знімали у фільмі, раніше була гауптвахтою. Зйомки в ній дозволили тільки тому, що колись там сидів продюсер фільму, Сергій Сельянов, який про все домовився.
Ідею другої частини фільму його авторам підказала мати одного з солдатів, що служили в Чечні. Вона прислала Сергію Бодрову лист, в якому запитувала, як правильно боротися з бандитами, які вкрали у неї з гаража мотоцикл сина.
Під час зйомок фільму американські піротехніки не взялися за створення самопалу. Тоді з цією роботою впорався оператор Сергій Астахов, який за годину виготовив його з латунної трубки, залізних скріпок і марганцевої тирси.
Перед зйомкою бійки в «чорному» гетто режисер попросив трьох афроамериканських акторів: «Бийте сильніше, щоб все виглядало натурально». В результаті у Сергія Бодрова були зламані два ребра.
Фільм, незважаючи на свій успіх, не покрив витрат на виробництво. На створення було витрачено 1,5 млн доларів, а в прокаті зібрано тільки 1 млн.
Телепрограма «У світі людей», в якій на початку фільму беруть участь Данила і його друзі, дійсно виходила на ТВ-6 з 5 жовтня 1998 року по 30 вересня 1999 року.
Олексій Балабанов хотів, щоб ВАЗ-2101 перекинувся під час переслідування. Але каскадер, який керував машиною, не розігнав машину досить швидко. Режисерові сподобалася відзнята сцена. У підсумку, вона й увійшла у фільм.
Голос нью-йоркського таксиста, схожий на голос Володимира Жириновського - це голос Юрія Стоянова, відомого ведучого гумористичної програми «Городок».
У США заборонено знімати в кіно справжні гроші (місцеві реквізитори роблять спеціальні муляжі). Російська знімальна група, знаючи про заборону, перед поїздкою виготовила на кольоровому ксероксі купу фальшивих доларів.
Державне агентство України з питань кіно у 2015 році заборонило фільм до показу на території країни.
Сергей Задко 19 травня 2015
LikeІм’я:
26 жовтня 2020
Ваш коментар

популярні статті


«ЮКІ» — історія перемог вільних українців «ЮКІ» — історія перемог вільних українців

03 грудня у вітчизняний прокат виходить сенсаційний фільм «ЮКІ», що розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували...

07 жовтня 2020 0 4326
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 жовтня)

Джекі Чан та інші новинки прокату.

30 вересня 2020 0 1565
Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня)

Ліам Нісон, два фільми з Александрою Даддаріо й інші новинки прокату.

07 жовтня 2020 0 1032
Можливість іншого. Вільного. Можливість іншого. Вільного.

В рамках Одеського кінофестивалі в Довженко-центрі пройшла ретроспектива «Одеські незалежні: вільне кіно 90-х».

08 жовтня 2020 0 1021
Кіно Бориса Віана Кіно Бориса Віана

В рамках кінопрограми фестивалю VianFest будуть показані фільми і самого Бориса Віна і про нього.

13 жовтня 2020 0 913