Майбутні українські серіали


Майбутні українські серіали

 Свій шлях і обопільний обмін форматами

У завершальний день шостий Kiev Media Week, що проходила з 19 по 23 вересня, на студії FILM.UA мав місце захід під назвою # КіноКраїна, формально розбитий на 2 частини: перша була здебільшого присвячена привітанням з прийняттям Верховною Радою у другому читанні Закону №3081-Д «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який на думку багатьох повинен буквально революціонізувати кіновиробниче життя в Україні, але це - предмет для окремої розмови. Друга ж частина заходу була присвячена огляду досягнень учасників того ж об'єднання #КіноКраїна (а в їх числі - StarLightMedia, FILM.UA Group, StarMedia, ProTV, Inter Media Group, «Медіа Група Україна», Студія «Квартал 95» і «Одеська кіностудія»). Природно, більшість досягнень відноситься до області серіалів, які в найближчій перспективі повинні вийти на українські екрани. Побачене в рамках цієї презентації, яка дала багатий матеріал для роздумів, можна умовно розділити на 4 великі групи: 1. «Свій шлях»: автори цих серіалів вважають, що створюють абсолютно оригінальний контент (або ж ретельно замовчують про джерела свого натхнення); 2. «Український оригінальний формат з міжнародними перспективами» (сподіваюся, тут зайвих пояснень не потрібно); 3. «Міжнародні формати, що адаптуються в Україні»; 4. Серіали каналу «Україна».
Природно, що найбільшу увагу варто приділити другій групі - вона хоч і найменш нечисленна, але найперспективніша в сенсі і бізнесу, і просування іміджу України в світі. До неї відноситься, в першу чергу, «Нюхач», перші 2 сезони якого пройшли на каналі ICTV з великим успіхом, а третій сезон знаходиться в завершальній стадії виробництва. Як відомо, формат «Нюхач» був проданий для адаптації в Японії (і ведуться переговори з компаніями Франції і ряду інших країн). Зовсім недавно в цю елітну компанію увійшов і серіал «Слуга народу» від «Кварталу 95»: в перший день київського медіа-тижня (19 вересня) Володимир Зеленський оголосив, що цей формат придбаний FOX Studios, а 23 вересня Ірина Побєдоносцева заявила, що перший сезон «Слуги народу» куплений стрімінговим гігантом NETFLIX.
Більш численна група серіалів, які є адаптацією міжнародних форматів. Мабуть, найпомітнішим проектом з цієї категорії повинен стати серіал «Таємниці і брехня», що знімається компанією StarMedia за оригінальним австралійським форматом (хоча нашому просунутому любителю серіалів він повинен бути знайомий по американській версії). Продюсер Юрій Мінзянов запевнив, що в української версії серіалу буде своя оригінальна кінцівка, тож перегляд австралійської і американської версій ні в якому разі не вб'ють інтригу вітчизняної версії. Прем'єра серіалу «Таємниці і брехня» має відбутися 24 жовтня на каналі «Інтер». Ще одним українським проектом з цієї категорії є масштабний (по-справжньому - в ньому цілих 40 серій) проект «Нитки долі», зроблений на основі корейського формату. Здається, країна походження формату, жанр - екстремальна мелодрама і канал («Україна») повинні вичерпно характеризувати цей продукт.
Взагалі-то, варто відзначити, що словосполучення «серіал каналу «Україна» вже можна реєструвати як товарний знак і окремий жанр: створюється стійке відчуття, що ці серіали моментально ідентифікуються по каналу незалежно від студії-виробника - настільки стійкий у них набір обов'язкових жанрових і , з дозволу сказати, естетичних рис. У найближчому майбутньому з цієї обойми бажаючі зможуть подивитися такі продукти:
- «Подвійне життя», FILM.UA, режисер Саша Кирієнко ( «Ілюзія страху» за книгою секретаря СНБУ Олександра Турчинова - пам'ятаєте ?!);
- «Схід-Захід» (щоб не плутати з фільмом Режиса Варнье продюсери завчасно заготовили ще одну назву - «Східні солодощі»), StarMedia - проект розмашистий (4 країни, 3 мови, 24 серії)
- «Хірургія. Територія любові» (чи треба було поставити двокрапку?) - Медичний процедурал з надривною мелодраматичною складовою. Прем'єра - 1 жовтня.
У категорії під умовною назвою «Свій шлях» варто згадати такі проекти як «Лінія світла» (12 серія, осінь 2016, канал «Інтер») про релігійну секту, що ховається в занедбаних кар'єрах Житомирської області, «Контакт» (перший експеримент на українському телебаченні на стику наукової фантастики і детективу, канал ICTV), «Папа Ден» (жваве драмеді, канал СТБ 2017), «Пацики» (Starlight Media, 12-серійне шоу з «неукраїнським» гумором, листопад 2016, ICTV) і третій сезон «Сишиш Шоу» з підзаголовком «Бар» (виробництво медіа-групи «Україна» на замовлення каналу «НЛО ТБ»). Саме ж сприятливе враження з цієї обойми проектів на перший погляд справляє серіал «Поганий хороший поліцейський» з міцної вертикально-горизонтальною структурою і солідним акторським складом (Starlight Media, режисер Макс Литвинов, з 31 жовтня на каналі ICTV).
Якою б не було якість представлених серіалів, в цілому презентація від #КіноКраїна справляє цілком оптимістичне враження. Що ж буде в українській кіно- і телеіндустрії, коли запрацює Закон 3081-Д і супутні йому, навіть страшно собі уявити.
Алексей Першко 23 вересня 2016Ім’я:
21 квітня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 13 – 23 квітня

25 березня 2021 0 2900
Весна все ж буде Весна все ж буде

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021» оголошує кінопрограму

31 березня 2021 0 2037
Всесвіт води в Таїланді Всесвіт води в Таїланді

Sony Pictures Entertainment та Amazan Falls відкриють перший тематичний парк розваг «Columbia Pictures’ Aquaverse» у Таїланді

08 квітня 2021 0 1343
Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 85