ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ Сергія Лозинці


ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ Сергія Лозинці
Покажуть в українських кінотеатрах
11 жовтня 2018 року Довженко-Центр випускає в обмежений прокат документальну стрічку Сергія Лозниці «День Перемоги» (2018).
 Фільм, що його прем’єра відбулася в рамках офіційної програми цьогорічного Берлінале, є стриманим спостереженням режисера за святкуванням російськими емігрантами Дня Перемоги 9 травня 2017 року в Берліні.
 З 11 жовтня покази стартують у столичних кінотеатрах "Культурний центр "Київ" та "Жовтень". З 1 листопада до прокату долучається всеукраїнська мережа кінотеатрів "Планета кіно".
 ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ
Документальний, 2018, 94 хв.
Режисер: Сергій Лозниця
Оператори: Дієго Гарсія, Сергій Лозниця, Джессі Мазух
Звукорежисер: Володимир Головницький
Редактори: Даніелій Коканаускис, Сергій Лозниця
Продюсер: Сергій Лозниця
Виробництво: Imperativ Film
В Берлінському Трептов-парку російськомовні емігранти та місцеві прихильники Комуністичної партії Німеччини відзначають 9 травня - День Перемоги. З прапорами та георгіївськими стрічками вони прийшли покласти квіти до найбільшого за межами СНГ воєнного меморіалу загиблим радянським воїнам у “Великій Вітчизняній війні”.
Повз об’єктив камери проходять сотні безтурботних людей, уважний погляд може вхопити тут старих і дітей у камуфляжі, скандальних байкерів «Нічних вовків» і домогосподарок, російську і комуністичну символіку, навіть “Спасибі” під портретом Сталіна, який покірно везуть два тер’єри.
Цьому строкатому натовпу режисер протиставляє мовчазні й величні фігури на барельєфах меморіалу. В кадрі і за кадром майже нон-стоп лунають радянські пісні про завершення війни, але далеко не всі у фільмі погоджуються, що ця війна себе вичерпала. Де закінчується ностальгія, вшанування пам’яті загиблих і починається нове коло мілітаризації ?
«Незвична для вітчизняного кінорепертуара, проте надзвичайно значуща документальна стрічка, у властивій режисерові споглядальній манері відображає зіткнення світоглядів і культур на матеріалі начебто іноземному, але насправді болісно близькому»
кінокритик Олександр Гусєв, Українська правда.Життя
https://goo.gl/ThbG2y
 «Ви потрапляєте в ситуацію, коли, з одного боку, маєте справу з людьми, які приїжджають туди з пропагандистськими цілями, надягають спеціальні костюми, демонструють силу - шкіра, м'язи, то, як ці люди виглядають, прапори, мови, загальна тональність всього цього руху, мотоцикли. Це все така демонстрація сили театральним способом. Тих же людей одягнути в костюми цивільні, дати їм в руки квіти - і зовсім інший ефект. Але ні - потрібна шкіра, потрібно створити цей рух: нарешті-но ми дорвалися туди, видерлися нагору! І що? Прокричали триразове «ура», сказали свою промову, поклали квіти. І з іншого боку, туди ж приходять люди, які щиро переживають, співчувають, згадують, кладуть квіти на могили, плачуть, слухають пісні. Дуже сильний елемент ностальгії. І звичайно ж, люди відчувають це почуття, цей ресентимент, що тягне їх до Трептов-парку. Власне, "День перемоги" - це картина про ресентимент».
«Радіо свобода»
https://goo.gl/5E5nx9
 Крім того, 15-16 жовтня в Довженко-Центру пройде традиційна кінолекційна освітня програма «Культурфільм. Театр воєнних дій», присвячені творчості Сергія Лозниці, цьогорічного номінанта від України на Оскар, а саме — його документальним і художнім фільмам на тему війни та її наслідків.
 Протягом двох днів відбудуться авторські майстер-класи Сергія Лозниці на основі розбору його фільмів: документальної стрічки «Аустерліц» про музей, створений на території колишнього концтабору і його сучасних відвідувачів, та художньої картини «В тумані» про боротьбу білоруських партизан у часи Другої світової війни.
 Зареєструватися на майстер-клас можна за посиланням: https://goo.gl/forms/LwUDadBF6J7hLsex1
Алексей Першко 10 жовтня 2018


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 10560
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 6638
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4320
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3893
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3891