Щоденники ОМКФ-2015. День останній


Щоденники ОМКФ-2015. День останній
Останній день Одеського кінофестивалю дає можливість найзапеклішим кіноманам повторно подивитися фільми, які стали тріумфаторами цього року, але головна увага все одно прикута до церемонії закриття, де цих переможців урочисто оголошують.
На червону доріжку закриття кінофесту прийшло ще менше зіркових гостей, аніж на відкритті (куди вже менше, могли подумати ви, але немає межі мінімалізму). Зацікавила хіба що поява Даррена Аронофскі, але жителі Одеси від сорока років (основний контингент глядачів цього дійства) так і не зрозуміли, хто це і чому він такий відомий, так що Георгій Делієв оплесків отримав значно більше.
Після фрази ведучого Олега Панюти про те, що навіть будівництво Одеси завмерло в очікуванні результатів, усі звернули увагу на новобудову зовсім поряд з Театром музкомедії, де робітники, що сиділи на даху висотки, дійсно дивилися за нами (чи це ми дивилися за ними, точно сказати не береться ніхто). На цьому цікаві події червоної доріжки закінчилися, так що ми поспішили всередину, щоб нарешті дізнатися, хто сьогодні відвезе додому Золотого Дюка.
Відкрила церемонію прекрасна група ONUKA, на яку вперто вішають ярлик «відкриття року», який мало що говорить про суть їхньої творчості. ONUKA поєднує в собі електронне звучання з традиційними українськими інструментами – трембітами, валторнами, бандурами та сопілкою. Це чарівний симбіоз новомодного клубного та споконвічно національного дарує музичним традиціям України нове життя. Вибір організаторів на користь саме цієї групи здається не випадковим: сьогодні із забуття повертається не тільки вітчизняний кінематограф, а й музика.
Першою нагородою вечора стала почесна статуетка для Даррена Аронофскі. Мирослав Слобошпицький, автор найтитулованішого українського фільму «Плем'я», піднявся на сцену, щоб вручити «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво американському режисерові і почесному гостю ОМКФ-2015. «Це велика честь отримати нагороду з рук режисера, якого я дуже поважаю. Тепер, коли я отримав приз за внесок у кінематограф, я піду на пенсію, переїду в Одесу, куплю будинок на пляжі і буду влаштовувати вечірки наступні 40 років. У вас прекрасна країна і місто, я щасливий, що у мене є українське коріння» – сказав Аронофскі зі сцени.
Про решту переможців 6-го Одеського кінофестивалю ми вже писали ось тут. Підсумковий матеріал буде представлений зовсім скоро, а нам залишається тільки розповісти про фільм закриття «Ан» японського режисера Наомі Кавасе.
Дораякі – традиційне японське тістечко, що складається з двох бісквітних млинців з прошарком з «ан», пасти з бобів адзукі. Сімдесятилітня Токуе переконує Сентаро, продавця дораякі, взяти її на роботу. Токуе знає рецепт дивовижно смачної пасти для дораякі, і невдовзі ятка Сентаро стає найпопулярнішим місцем у місті.
Улюблениця Канн, Наомі Кавасе, яку називають мало не головною надією японського кіно, завжди знімала фільми без зайвого емоційного напруження і подієвості. У кінематографічному баченні Кавасе домінує Чистота - початковий стан людської свідомості, ще не розбещеної дарами цивілізації. Режисер в одному з інтерв'ю розповіла, що ідея зняти цей фільм народилася, коли вона перебувала у відкритому колумбарії біля будинку прокажених і стала свідком приголомшливого ​​заходу сонця, після чого на небо вийшов місяць. Саме таким замилуванням природи та її невичерпною мудрістю сповнений «Ан»: хоч фільм і оповідає про складнощі в стосунках японців до хворих на проказу, усі санітарні мотиви тут виносяться за дужки. На чолі стоїть людський гуманізм і роздуми про вічне. Здається, завершити фестиваль на ще більш тонкій і чуттєвій ноті було просто неможливо.
Сергей Задко 21 липня 2015
Like

Ім’я:
30 травня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Кінець епохи Кінець епохи

Показ восьмого сезону «Батьківщини» (Homeland) відбувся, а це значить, що серіал, який дев’ять років тримав у напрузі знімальну групу і...

02 травня 2020 2 1000
Драми, які змусять вас плакати. Драми, які змусять вас плакати.

Чи є в людини щось важливіше за сім'ю? Всі ми потребуємо самореалізації чи кар'єри, але найрідніших людей не замінить ніщо. Тому в...

15 травня 2020 0 616