«Дні українського кіно на Донбасі»


«Дні українського кіно на Донбасі»
Пройшли 24-28 квітня 2017 року в місті Слов`янськ
24-28 квітня 2017 року в місті Слов`янськ (Донецька обл.) за підтримки Держкіно відбувся культурологічний проект «Дні українського кіно на Донбасі».
Мета проекту – ознайомлення жителів Донецької і Луганської областей із взірцями сучасного та класичного національного кіномистецтва. Кінопокази, розраховані на різні вікові категорії, проводитимуться на постійній основі в різних містах Донбасу, включно з населеними пунктами прифронтової зони. Крім демонстрації фільмів, на глядачів чекають зустрічі з популярними українськими кінематографістами, майстер-класи відомих акторів і режисерів, творчі дискусії, лекції про історію кінематографа та інші культурологічні заходи.
Проект ініційований журналісткою Оленою Чередниченко і реалізується Благодійним фондом «Хартія добра» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Старт та перший етап проекту «Дні українського кіно на Донбасі» відбувся у містах Слов'янськ, Краматорськ і Торецьк (Донецька обл).
Діти із захопленням сприйняли перший український 3D-анімаційний фільм «Микита Кожум`яка» і повнометражну анімаційну стрічку «Бабай», а також дізналися багато цікавого та повчального про свою батьківщину з мультиплікаційного серіалу «Моя країна – Україна».  Дорослі глядачі познайомилися з новими вітчизняними картинами-призерами численних кінофестивалів та кінопремій – «Незламна», «Моя бабуся Фані Каплан», «Креденс», «Тіні незабутих предків» – та побачили зворушливу мелодраму «Аве, Марія» (1999 р.), що мала великий успіх не лише у своїй віковій аудиторії, а й серед молоді.
Фільми «Аве, Марія» та «Незламна», покази яких пройшли у Слов'янську та Краматорську, представляли народна артистка України Людмила Єфименко (режисер і виконавиця головної ролі в картині) та Заслужена артистка України Алла Сергійко, яка зіграла роль матері легендарної дівчини-снайпера часів Другої світової війни, прототипом якої стала українка Людмила Павличенко.
Актриса та режисер Людмила Єфименко: «Коли мені запропонували взяти участь у «Днях українського кіно на Донбасі», я погодилася без вагань. Я бувала в цих місцях, коли режисер Юрій Іллєнко знімав картину «Лебедине озеро. Зона», де я зіграла головну роль, спілкувалася з місцевими жителями, і тому мені було важливо побачити своїми очима, що відбувається сьогодні в цьому регіоні. Тепер знаю: якщо ми будемо з увагою та повагою ставитися до Донбасу, в України є шанс залишитися єдиною сильною країною. Важливо не бути байдужими, і «Дні українського кіно на Донбасі» - на мій погляд, проект, який роблять саме такі люди».
Актриса Алла Сергійко: «Мене трохи бентежило, що моя роль у фільмі «Незламна», який я представляла, - епізодична. Але щирий інтерес глядачів до всього, що я розповідала, розвіяв побоювання. Було видно, що жителям Донбасу не вистачає уваги столичних кінематографістів, вони хочуть дивитися сучасне українське кіно, причому, не тільки ігрове, але й документальне. Вразило, коли на зустрічі  Молодіжної  платформи «Вільна Хата» у Краматорську на запитання модератора глядачам, який репертуар вони хотіли б побачити наступного разу, зовсім молоді хлопці й дівчата відповіли: все, що пов'язане з Майданом, з Чорнобилем, та визвольною боротьбою УПА. Це дорого коштує, тому що мисляча молодь - майбутнє нашої країни. І проекти, подібні до «Днів українського кіно на Донбасі», допомагають творити це майбутнє не моралізаторськими, а творчими методами, формувати власну думку з приводу важливих життєвих,  у тому числі, й політичних,  ситуацій».
Підводячи попередні підсумки, можна сказати, що перший етап «Днів українського кіно на Донбасі» дійшов фінішу успішно. Організатори вже планують наступну акцію. На прохання мерії та громадських активістів Слов'янська, наступні покази українських фільмів  відбудуться 5-7 липня  –  у дні, коли проходитимуть святкові заходи, присвячені третій річниці звільнення  Слов'янська від окупації «русскава міра». Кінопокази відбудуться й у Краматорську, який також святкуватиме в ці дні своє звільнення. Українські фільми демонструватимуться на центральних площах обох міст.
Алексей Першко 10 травня 2017


Ім’я:
16 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 2138
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1959
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 1764
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1502
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 1432