Документальне кіно: Героям слава!


Документальне кіно: Героям слава!

До Дня захисника України, що відзначався 14 жовтня, була підготовлена добірка документальних фільмів про війну на сході України, про мужність та героїзм людей, які стали на захист та/або віддали життя заради визволення держави. Фільми про справжніх патріотів. Бо неможна увесь час казати про мистецтво та прикриватися гарним кіно, коли в державі йде війна. Треба вірно розуміти, що відбувається та знати про справжніх героїв.

Ця війна надала багато ідей для створення повнометражних художніх фільмів, деякі з них вже давно вийшли в прокат або тільки знімаються. Як наприклад, фільми «Полон», «Міна», «Я з тобою». І кожен намагається «виліпити» щось своє. Але є ризик, що деяка інформація буде перекручена, оскільки не всі були на лінії вогню і не мають чітких уявлень про те, що відбувалось на Донбасі з початку 2014р.

І можливо, запропоновані нижче саме документальні фільми про події на сході України  допоможуть багатьом прояснити та зрозуміти краще ситуацію, що склалася там або деякі моменти. Звісно вони можуть не розкривати усього, але це найкраще серед того, що було знайдено. Вони є частиною українського кіно, хоча кіно в них менше, а історії більше, але цим вони й цінніше, бо без знання історії неможливо знімати якісне художнє кіно з військової або історичної тематики.

Відбір фільмів відбувався лише за двома критеріями – тривалість відео повинна бути більше 30 хвилин й сюжет повинен складатися не лише з інтерв’ю з військовими.

Отже, пропоную для перегляду наступні фільми:

"Добровольці"
Про десантників-добровольців ВСУ


"Дебальцеве"
Про битву за Дебальцеве на початку 2015р.


"На лінії вогню"
Про будні українських військових на передовій.


Аеропорт
Про кіборгів та оборону Донецького аеропорту ім. С.Прокоф’єва (Донецька обл.)


"На передовій. Військові нариси"
Хроніка новин та життя українських військових на лінії фронту.


5

"Ніхто крім нас"
Фільм-біографія про спецназівця Євгена Подолянчука, який загинув 14.09.2014р., прикриваючи відхід бойових товаришів при обороні Донецького аеропорту.


"Рейд. Сила Нескорених"
Про подвиг українських десантників, які здійснили найдовший в світовій історії рейд в тилу ворога.


"Тіні Іловайська"
Про трагічну відому операцію по звільненню Іловайська в серпні 2014р.


Тут коментарі зайві. Історію потрібно знати. Ось і все. Для цього й створюється документальне кіно.

© Автор статті Шерстобітова Наталія, Київ, 2016р. Всі права захищено


Ім’я:
25 травня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Кінець епохи Кінець епохи

Показ восьмого сезону «Батьківщини» (Homeland) відбувся, а це значить, що серіал, який дев’ять років тримав у напрузі знімальну групу і...

02 травня 2020 2 877
Драми, які змусять вас плакати. Драми, які змусять вас плакати.

Чи є в людини щось важливіше за сім'ю? Всі ми потребуємо самореалізації чи кар'єри, але найрідніших людей не замінить ніщо. Тому в...

15 травня 2020 0 469