Дім українського кіно в Каннах


Дім українського кіно в Каннах
Участь України у 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі
72-ий Каннський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 14 по 25 травня у м. Канни (Франція).
У конкурсних програмах фестивалю Україну представлятимуть два фільми. Стрічка «Додому» кримськотатарського режисера Нарімана Алієва увійшла до програми «Особливий погляд», а картину Декеля Беренсона «Анна» (створену в копродукції України, Ізраїлю та Великобританії) відібрано до програми короткометражних фільмів.
У рамках фестивалю з 14 по 23 травня традиційно працюватиме міжнародний кіноринок Marché du Film, який цьогоріч святкує своє 60-річчя. Україна на кіноринку вкотре буде представлена Національним павільйоном.
З цієї нагоди 7-го травня в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція. Участь у заході взяли Міністр культури України Євген Нищук; Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі, програмний консультант Одеського міжнародного кінофестивалю Алік Шпилюк, директор ГО «Фонд Ігоря Янковського» Тагір Імангулов, режисер фільму «Додому» Наріман Алієв, продюсер фільму «Додому», Голова Асоціації кіноіндустрії України Володимир Яценко, співпродюсер фільму «Анна» Віталій Шереметьєв та менеджерка міжнародних проектів Української Кіноасоціації Анна Волкова.
Міністр культури України Євген Нищук долучився до прес-конференції Skype-зв’язком з Венеційської бієнале, де триває підготовка до відкриття Українського павільйону, і зауважив: «Уряд нині активно працює над міжнародною промоцією різних видів українського мистецтва. Як Міністр культури, як член Уряду, я радий разом з командою Держкіно та кіномитцями представити підтверджуючу інвестицію в українське кіно на Каннському кінофестивалі, де до основної конкурсної програми відібрано фільм Нарімана Алієва «Додому» на важливу тему долі кримськотатарського народу. Я сподіваюсь на успіх нашої спільної роботи на одному із найпрестижніших кінофестивалів світу, бо це промоція українського кіно, промоція держави, велика і кропітка робота задля розвитку українського кіно».
Український павільйон на кіноринку працюватиме під номером 102, із традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination. Нагадаємо, що у 2019-му році ключовим елементом айдентики українських стендів на міжнародних кіноринках є мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко. 
        
В Українському павільйоні міжнародні кінопрофесіонали зможуть отримати інформацію про стан нашої кіноіндустрії, аналітичні та статистичні матеріали про український кіноринок і законодавство у сфері кінематографа. Крім того, у рамках роботи павільйону продюсери матимуть змогу проводити зустрічі зі своїми потенційними закордонними партнерами. Кожен охочий зможе ознайомитися з «Каталогом українських фільмів 2018-2019 рр.», створеним Асоціацією кіноіндустрії України на замовлення Держкіно. Крім того, на замовлення Держкіно, за участі Української Кіноасоціації та за підтримки Українського культурного Фонду Асоціація кіноіндустрії України створила збірник Co-Production Guide Ukraine Is Your Destination.
З нагоди святкування десятої річниці проведення Одеського міжнародного кінофестивалю, у рамках українського прийому ОМКФ нагадає європейським кінематографістам про свій ювілей, долучившись до організації прийому.
Під час прес-конференції Голова Держкіно Пилип Іллєнко оголосив повну програму українських заходів у рамках Каннського кінофестивалю та його кіноринку, презентував спеціально підготовані видання «Каталогу українських фільмів 2018-2019 рр.» та збірника Co-Production Guide Ukraine Is Your Destination і зазначив: «Фінансування роботи Українського павільйону в Каннах цьогоріч було суттєво збільшене, – практично вдвічі, порівняно з попереднім роком. Це стосується не лише Канн, тож зараз вперше склалася ситуація, коли Держкіно є основним фінансовим спонсором національних павільйонів та стендів на міжнародних кінофорумах. Ключовим кіномайданчиком для України і світу залишається Каннський кінофестиваль і його кіноринок Marche du Film, тож ми зробили усе можливе, щоб наша кіноіндустрія була тут гідно представлена».
Програма українських заходів у рамках фестивалю:
-   16 травня – український прийом (пройде за підтримки Посольства України у Франції);
-   17 травня – бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers (проводиться четвертий рік поспіль Фондом Ігоря Янковського спільно з Держкіно);
-   22 травня – світова прем’єра фільму «Додому», реж. Н. Алієв;
-   23 травня – світова прем’єра фільму «Анна», реж. Д. Беренсон.
Крім того, раніше до програми Cinefondation Residence було запрошено сценариста і режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука з проектом фільму «Памфір». Cinefondation Residence – це програма Каннського кінофестивалю, що покликана відкривати нові імена та допомагає молодим режисерам із розробкою проекту дебютного повнометражного фільму і з пошуком французького партнера для копродукції. Під час кінофестивалю резиденти представлять свої проекти на пітчингу в павільйоні CNC.
У рамках традиційно організованого Фондом Ігоря Янковського та Держкіно бізнес-ланчу Meet Ukrainian Producers, який пройде 17 травня в готелі Radisson Blu, міжнародній спільноті буде представлено шість проектів українських фільмів на етапі виробництва.
Алексей Першко 08 травня 2019Ім’я:
10 квітня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 березня)

Бенедикт Камбербетч, Боб Оденкірк і інші зірки в новинки прокату.

17 березня 2021 0 3679
Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 березня)

Дакота Джонсон, Кейсі Аффлек, Гарі Олдман, Міла Куніс та інші зірки в новинах прокату.

11 березня 2021 0 2183
Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 13 – 23 квітня

25 березня 2021 0 1457
Весна все ж буде Весна все ж буде

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021» оголошує кінопрограму

31 березня 2021 0 1059
Всесвіт води в Таїланді Всесвіт води в Таїланді

Sony Pictures Entertainment та Amazan Falls відкриють перший тематичний парк розваг «Columbia Pictures’ Aquaverse» у Таїланді

08 квітня 2021 0 339