Доповнена реальність Гогольфест-2017


Доповнена реальність Гогольфест-2017
У процесі виходу з симулятивною реальності
У багатьох не викликає ніяких сумнівів, що головною культурною подією останніх десяти років в Україні є мультидисциплінарний фестиваль «Гогольфест», задуманий режисером Владом Троїцьким та втілений їм в життя разом з командою вірних спільників. Підтвердили цей факт і в Європейській Асоціації Фестивалів (EFA), яка вручила привласнила фестивалю міжнародний сертифікат знака європейської якості EFFE (Europe For Festivals, Festivals For Europe). Знак цей Гогольфест був вручений 22 червня поряд з ще двома українськими фестивалями - Яворівським фестивалем іграшок і музичним фестивалем Файне Місто Тернопіль. Це подія стала першим, але далеко не останнім (і за великим рахунком неголовним) приводом для неформальної зустрічі з пресою, яку 26 червня провели на столичній ВДНГ президент фестивалю Влад Троїцький, його директор Максим Демський та Андрій Палатний, куратор театральної програми «ГогольФесту» і Андрій Шаран (організатор Atlas Weekend Culture Stage GogolFest). Зустріч пройшла в по-справжньому неформальній (про що можна судити за місцем проведення - див. Фото нижче) і дружній обстановці.
Отже, другим приводом для зустрічі став наближається Atlas Weekend, в рамках якого буде працювати і окрема сцена ГогольФесту, наякій будуть показані унікальні прем'єри і матимуть місце інші неординарні події. З 28 червня кожен гість зможе відчути себе в фантастичному світі майбутнього, відвідавши казкову виставку Alles.AR: стараннями групи одеських художників перед відвідувачами відкриється портал в паралельні світи. Для цього потрібно буде лише завантажити на смартфони спеціальний додаток і побачити доповнену реальність, яка зовсім поруч з нами і, поза всяким сумнівом, прекрасна.
В ніч з 28-го на 29-е червня з 23:59 до 01:00 відбудеться прем'єра нового проекту від Katya Chilly Group «Колискова». Опівночі, в мить, коли буденна реальність радикально змінюється, глядачів чекатиме магічне дійство, сповнене голосом Каті, перформансами акторів і темними зірками.
30 червня біля глядачів буде можливість побачити тизер нової опери Влада Троїцького. Новий формат - опера-інсталяція - буде представлений вперше в історії. Опера-live «Ковчег» буде поставлена ​​посеред озера, заповненого пластикової водою, і зможе пробудити у глядача найпотаємніші архетипічні спогади про смерть і порятунок. Повний варіант опери «Ковчег» можна буде побачити (і, що найголовніше - прийняти в її створенні безпосередню участь) можна буде вже у вересні (9 числа) на відкритті ювілейного, 10-го «ГогольФесту» на столичній ВДНГ.
А 1 липня «Гогольфесту» буде віддана головна музична сцена Atlas Weekend, де з'єднається витончене кабаре Dakh Daughters, епатажні панки Хаммерман, які в черговий раз щось там знищать, нове етно OY Sound System від Марка Галаневича, мінімалісти «Один в Каное» , жорстка французька електроніка Perturbator і нове відкриття Влада Троїцького - колектив «ЦеШо», який робить авторську музику в ні на що не схожому стилі, що поєднує джаз, етно і справжню драму.
Ну, а сам 10-й «Гогольфест» пройде з 7 по 17 вересня в відразу трьох київських локаціях - в новому Театрі на Подолі, ВДНХ і Центрі Олександра Довженка. І, мабуть, головним місцем нинішнього ГогольФесту стане саме останній, адже в найрізноманітніших акціях, перформанси та інших дійствах будуть задіяні не тільки відомі поціновувачам мистецтва локації Центру (на кшталт культурного хаба Plivka), але і інші, ще не відомі місця. Так, наприклад, вже з середини або кінця липня в одну з будівель колишньої кінокопіювальні фабрики, де розміщується Довженко-Центр, заселитися міжнародна художницька тусовка, яка перетворить його в самий справжній сквот: до кінця 10-го ГогольФесту німці, голландці, французи і українці будуть жити і творити в ньому, створюючи монументальні твори мистецтва на кшталт Мураль. А окремої мистецькою акцією стане руйнування цієї будівлі через пару днів після закінчення Феста. Також в програмі 10-го ГогольФесту є виставка українського еротичного мистецтва від Дани Павличко, концерти академічної музики від куратора і композитора Максима Коломійця, кінематографічні покази, дійства в жанрі «нового цирку» від французького постановника Стефана Рекорделя і багато-багато іншого.
Загалом, Влад Троїцький та команда його однодумців зробили (і роблять) все, щоб забезпечити якомога більшій кількості українців вихід з симулятивної реальності, в яку їх старанно занурюють за допомогою фестивалів на кшталт недавнього «Євробачення». І, зауважимо побіжно, вартує це в 100 разів дешевше, ніж останнім згадане дійство, розігрувалося нещодавно в столичному МВЦ. Є над чим замислитися!
Алексей Першко 27 червня 2017


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 липня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 липня)

Ліам Нісон та інші зірки в новинки прокату.

30 червня 2021 0 3380
Нарешті наживо Нарешті наживо

Україна на Каннському кінофестивалі: дві кінострічки та події павільйону

05 липня 2021 0 2481
Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 липня) Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 липня)

Скарлет Йоганссон та інші зірки в новинки прокату.

07 липня 2021 0 2289
Що в кіно? Прем'єри тижня (15-21 липня) Що в кіно? Прем'єри тижня (15-21 липня)

Леброн Джеймс, Багз Банні і інші зірки в новинки прокату.

15 липня 2021 0 1055
Що в кіно? Прем'єри тижня (22-29 липня) Що в кіно? Прем'єри тижня (22-29 липня)

«Пульс», «Очі Змії» та інші новинки прокату.

22 липня 2021 0 598