Фільми викрадені Голлівудом


З кожним роком американським сценаристам все важче вигадувати оригінальні сюжети, що призводить до масового перезапуску давно забутих або свіжих іншомовних фільмів, які б допомогли вижити працівникам фабрики мрій на Голлівудських пагорбах. Найпотужніша кіноіндустрія черпає ідеї з усього світу, адже до американських реалій можна адаптувати будь-яку історію. Про знакові світові фільми і їх американські римейки далі.

"Іграшка" (Le jouet, 1976) – "Іграшка" (The Toy, 1982)

 

Усі з дитинства пам’ятають французький фільм із П’єром Рішаром, який як і радянські комедії можна переглядати безкінечно. Ця стрічка трагікомічно розповідає про маленького хлопчака, батьки-багатії якого дарують йому нову іграшку – живого журналіста Перрена (Рішар). Протягом фільму цікаво спостерігати за тим, як стосунки розпещеної дитини і безвольного чоловіка перетворюються у справжню дружбу, яка змінює їх обох. Окрім цього неймовірно смішні епізоди і чудова акторська гра додали успіху цій французькій стрічці, популярність якої неабияк турбувала американців. І вже у 1982 був відзнятий римейк із Річардом Прайором у головній ролі. Незважаючи на успіх в прокаті, американська стрічка була піддана жорсткій критиці з боку кінознавців.

"Запах жінки" (Profumo di donna, 1974) – "Запах жінки" (Scent of a Woman, 1992)

Стрічка із Аль Пачіно – римейк однойменного фільму італійського режисера Діно Різі, але не зовсім схожа на оригінал ні за сюжетом, ні за настроєм, переданим через екран. Італійський фільм вирішений у дусі печальної комедії, і саме в ньому більша частина екранного часу присвячена неоднозначним стосункам чоловіка і жінки. Американська картина загострює увагу на перипетіях у спілкуванні героя Пачіно і його поводиря, що надає фільму певної клішованості, адже щось подібне глядачі мали змогу бачити в «Людині дощу». Звичайно, що обидва фільми по-своєму цікаві і оригінальні. Хоча, звичайно, усі хто першим побачать оригінал, насторожено переглядатимуть римейк, який незважаючи на шикарну гру Аль Пачіно занадто скромно передає відчуття і бажання, концентруючись на дружбі між двома головними героями.

"LOL" (LOL (Laughing Out Loud) ®, 2008) – "Літо. Однокласники. Кохання" (LOL, 2012)

 

Французька стрічка зібрала у світі 32 млн. $. Тоді ж вперше про режисера Лізу Азуелос стало відомо світу кіно. У оригінальному фільмі грала відома, але малопопулярна тепер Софі Марсо. Нещодавно в українському прокаті пройшла стрічка Лізи Азуелос вже з американськими акторами... і з назвою, яка зовсім не відрізняється від її попередньої роботи. Тепер це знятий заокеанський авторимейк "LOL" із не менш призабутою Демі Мур. На цей раз знайома історія була перенесена на американські реалії і дівчина Лола так само прогулювала школу, влаштовувала вечірки і мріяла про справжнє кохання. Римейк був одразу приречений на провал, адже ще зовсім нещодавно ті самі глядачі бачили ту ж саму історію. І навіть скромний бюджет 11 млн. $ творці фільму не змогли перевершити, отримавши з прокату половину затрачених коштів.

"Дівчина з тату дракона" (Män som hatar kvinnor, 2009) – "Дівчина з тату дракона" (The Girl with the Dragon Tattoo, 2011)

Швецький фільм – скромна детективна історія із прекрасною Нумі Рапас, яка зовсім не програє Руні Марі у американському римейці. Девід Фінчер, в кар’єрі якого помітне місце займає кліпмейкерство, дуже стильно знімає кіно, в якому кожен компонент оригінальний і модний. Саме тому фільм Фінчера ближче до прози Стіга Ларссона, книги якого впершу чергу розважають уяву. Обидві екранізації «Дівчини з тату дракона» були успішно прийняті, як глядачами, так і критиками, адже зроблені на досить високому художньому рівні. Цікаво, що автор оригінальної швецької стрічки Нільс Арден Оплев обурювався, адже для чого американці нашвидкоруч екранізують історію, яку можна побачити у його фільмі.

"Брати" (Brødre, 2004) – "Брати" (Brothers, 2009)

Володарка премії «Оскар» за фільм «Помста», режисер зі Скандинавії Сюзанна Бір, ще до свого голлівудського тріумфу запам’яталась американцям. Свого часу її стрічка «Брати» була у конкурсі кінофестивалю «Санденс», де здобула приз глядацьких вподобань. Абсолютно оригінальний сценарій написаний самою Бір і сценаристом Андерсом Томасом Єнсеном розказує історію двох несхожих братів, один з яких полишає сім’ю, відправляючись воювати в Афганістан. Фільм побудований на психологічній боротьбі між героями і всередині кожного з них. За п’ять років після виходу оригінальної стрічки ірландський режисер Джим Шерідан представив американізовану версію фільму, де герой Тобі Магваєра теж відправляється в Афганістан, після повернення з якого і його «смерті» сюжет неабияк інтригує болючими міжособистісними конфліктами. Примітно те, що в американській стрічці відчутний антивоєнний пафос, який посилився у кіно після розчарування американців щодо вторгнень їх військ на Сході.

"Подвійна рокіровка" (Mou gaan dou, 2002) – "Відступники" (The Departed, 2006)

Мартін Скорсезе з тих режисерів, хто знається на кіно краще ніж більшість кінокритиків. І саме тому в його кіно відчутні віяння його кумирів і присутнє запозичення ідей. «Відступники» не були першим римейком в його кар’єрі. Але, можливо, це був чи не найкращий римейк в історії кіно, який приніс Скорсезе довгоочікувані нагороди. Оригінальний фільм, знятий у Гонконгу має назву «Подвійна рокіровка» і є початком трилогії. Свого часу фільм зібрав більшість престижних азійських нагород, хоча став відомий масовому глядачу після успіху стрічки Скорсезе.

"Остання людина на Землі" (The Last Man on Earth, 1964) - "Я – легенда" (I Am Legend, 2007)

Незважаючи на те, що фільм був відзнятий у часи, коли спецефекти мали примітивний характер, його постановка є чи не найкращою із усіх наступних. Фільм відрізняється від свого римейку 2007 року тим, що в ньому герой Вінсента Прайса не виглядає героїчним одинаком, ладним врятувати планету (як це вийшло у Вілла Сміта), а простим смертним, який не готовий прощатись із життям. Місце дії – Лос-Анджелес у останній екранізації «Я – легенда» було перенесено до Нью-Йорку, аби посилити відчуття самотності героя у мегаполісі, який ніколи не буває порожнім. Фільм із Віллом Смітом зібрав у світовому прокаті півмільярда доларів.

"Відкрий очі" (Abre los ojos, 1997) - "Ванільне небо" (Vanilla Sky, 2001)

Чилійський режисер Алехандро Аменабар, кожен фільм якого («Інші», «Море всередині»)  залишився явищем в історії кіно, свого часу відзняв драму «Відкрий очі», де розказана історія Сезара, заможного і симпатичного чоловіка, який закохується в дівчину свого друга і згодом його життя змінюється настільки кардинально, як лише може бути в людини, яка постійно заперечувала фатум. Через декілька років, коли вже Голлівуд прихистив Аменабара, його оригінальний сценарій адаптував Кемерон Кроу для свого фільму «Ванільне небо», де головну роль грає Том Круз. Цікаво, що і в оригіналі, і в римейку одну і ту ж саму роль виконала Пенелопа Крус. «Ванільне небо» з тих римейків, які приємно згадувати, як чудово довершену роботу по вдосконаленню оригінальних фільмів.

"Безсоння" (Insomnia, 1997) - "Безсоння" (Insomnia, 2002)

Оригінальний триллер «Безсоння» норвезького виробництва побачив світ у 1997 році, і неабияк зацікавив американських продюсерів, які вже за 5 років представили американський римейк із виключно зірковим складом. Для Крістофера Нолана це був третій повнометражний фільм. Якщо в норвезькому фільмі реальність справді моторошна і по-скандинавському холодна, то американська версія більш приязно налаштована до глядача. І герой Стеллана Скарсгарда (оригінал) і Аль Пачіно (римейк) переживають муки і страждання власного сумління. Але в кожного з них це виходить по-різному, а тому фільми дещо різняться в подачі історії.

"Невловимий" (Anthony Zimmer, 2005) - "Турист" (The Tourist, 2010)

Знята у копродукції США і Франції, стрічка за участю Анджеліни Джолі і Джонні Деппа була гучно розрекламована і так само гучно провалилась в американському прокаті. Незважаючи на негативну критику, фільм був номінований на три статуетки «Золотий глобус» у категорії «комедія/мюзикл», що також викликало неоднозначну реакцію публіки, адже до жанру комедії ця стрічка немає жодного відношення. Фільм був відзнятий як римейк французької стрічки «Невловимий», де в одній з головних ролей можна бачити Софі Марсо. На відміну від помпезного римейку, ця стрічка отримала переважно позитивні відгуки.

mivanukha 04 серпня 2012Ім’я:
18 квітня 2021
Ваш коментар
Гостья
Гостья 10 січня 2020 19:27
0
Смешно читать эту лабуду.
Голливуд официально снимает экранизации либо покупает права на создание ремейков! Еще раз подчеркиваю - о ф и ц и а л ь н о! В противном случае, по суровым законам США, Голливуд будет обязан выплатить огромный штраф за присвоении авторских прав! Это вам не совок, где все и всё привыкли воровать, а также ни за что не отвечать!
А вот СССР-овский, российский кинематографы и союзмультфильм частенько воруют и копируют у Голливуд-а! И это неоспоримый факт!
.
Гость
Гость 16 січня 2013 16:41
0
забыли "Семь самураев" Куросавы и "Великолепную семерку" Стерджеса.
Куросава не был упомянут в титрах никак, так что это - прямой разбой и грабеж.
.
mivanukha
mivanukha (Львов) 10 серпня 2012 21:48
-1

Гость 10 августа 2012 12:33
Вкрадені? Половину тут фільмів це офіційні ремейки...
"Викрадені" - це метафора.
.
mivanukha
mivanukha (Львов) 10 серпня 2012 21:47
-1

Гость 10 августа 2012 12:19
только вот "Я - легенда"  - экранизация одноименного романа
"ОСТАННЯ ЛЮДИНА НА ЗЕМЛІ" теж ЕКРАНІЗАЦІЯ роману "Я - легенда", тому новий фільм є в будь-якому випадку римейком".
.
Гость
Гость 10 серпня 2012 12:33
0
Вкрадені? Половину тут фільмів це офіційні ремейки...
.
Гость
Гость 10 серпня 2012 12:19
0
только вот "Я - легенда"  - экранизация одноименного романа
.

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 13 – 23 квітня

25 березня 2021 0 2158
Весна все ж буде Весна все ж буде

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021» оголошує кінопрограму

31 березня 2021 0 1670
Всесвіт води в Таїланді Всесвіт води в Таїланді

Sony Pictures Entertainment та Amazan Falls відкриють перший тематичний парк розваг «Columbia Pictures’ Aquaverse» у Таїланді

08 квітня 2021 0 983