«Геніальні диЛЛетанти»


«Геніальні диЛЛетанти»

8 листопада у Києві відкриється виставка про панківську субкультуру в Німеччині 1980-х
«Геніальні диЛЛетанти» – субкультура 80-х років ХХ ст. у Німеччині - це пересувна виставка Goethe-Institut, що проходить у музеях та виставкових залах всього світу. В Україні цей проект реалізовано у партнерстві з Довженко-Центром у Києві і у співпраці зі Схема.
«Геніальні диЛЛетанти» – таку назву зі свідомо зробленою орфографічною помилкою мав концерт, що відбувся 1981 р. в берлінському концертному залі «Темподром». Назва стала синонімом короткої епохи мистецького вибуху. Передусім у художніх вищих навчальних закладах стрімко розвивалися мистецькі напрямки, характерною ознакою яких стали міждисциплінарні експерименти та використання нових електронних приладів. Замість англійської мови в текстах пісень і назвах груп почала стверджуватися німецька. Висловлений у весь голос протест і цілеспрямована провокація забезпечили митцям альтернативної сцени повагу та визнання на міжнародному рівні.
На виставці представлено широкий спектр цієї субкультури: це – сім музичних груп, художники, кінематографісти та дизайнери, що задавали тон у Західній і Східній Німеччині. Зокрема, це – група «Einstürzende Neubauten» (Падаючі новобудови), гурт «Die Tödliche Doris» (Смертельна Доріс), група «Der Plan» (План), колектив «Freiwillige Selbstkontrolle» (F.S.K.) (Добровільний самоконтроль), гурт «Palais Schaumburg» (Палац Шаумбург), авангардистський проект «Ornament und Verbrechen» (Орнамент і злочин), а також дует «Deutsch Amerikanische Freundschaft» (D.A.F.) (Німецько-Американська дружба).
Виставка представляє зразки сучасного розвитку в мистецтві, кіно, моді та дизайні. Завдяки фільмам з серіями інтерв’ю, відео- та фотоматеріалам, звуковим доріжкам, журналам, плакатам тощо ця виставка являє собою найширшу презентацію німецької субкультури 1980-х рр. XX cт.
Виставка набуває особливого значення, завдяки її тематичному поєднанню з показом розвитку субкультур у мистецькому середовищі 80-х рр. в Україні. У програмі виставки - подіумна дискусія за участі музиканта Олександра Піпи, кураторки Лесі Заяць, художника Іллі Чичкана. Заплановано покази німецьких і українських стрічок, що відображають культурні тенденції 80х рр. у Німеччині та в Україні. Виставку супроводжує концертна програма за участю українського рок-гурту @Traktor і виступ DJ Томаса Майнеке, одного з засновників колективу «Freiwillige Selbstkontrolle» (F.S.K.), разом із сучасними українськими DJs і Techno Party та музичною програмою від Схеми.
Відкриття виставки 08.11:
19:00 Відкриття виставки, 3й поверх
20:00 Концент музичного гурту @Traktor, лобі
Довженко-Центр
Київ, вул. Васильківська, 1
Вхід вільний
Виставка: 08.11.-15.12.2019

Алексей Першко 22 жовтня 2019
Like

Ім’я:
16 листопада 2019
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (23-30 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (23-30 жовтня)

Мисливці на зомбі, сімейка Адамсів і інші герої новинок прокату.

24 жовтня 2019 0 1719
«Геніальні диЛЛетанти» «Геніальні диЛЛетанти»

8 листопада у Києві відкриється виставка про панківську субкультуру в Німеччині 1980-х

22 жовтня 2019 0 1704
Що в кіно? Прем'єри тижня (31 жовтня - 6 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (31 жовтня - 6 листопада)

Новий "Термінатор" та інші новинки прокату.

30 жовтня 2019 0 1398
З широко заплющеними очима З широко заплющеними очима

Запрошуємо на другий Kinove.Фестиваль інтелектуального та естетичного кіно

06 листопада 2019 0 855
Що в кіно? Прем'єри тижня (7-13 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (7-13 листопада)

Український представник на Оскарі, екранізація Стівена Кінга, "Матриця" та інші новинки прокату.

07 листопада 2019 0 812