Гібрид Сходу і Заходу


 Гібрид Сходу і Заходу
Китай vs Голлівуд: частина 2
China Film Group
Звичайно, Китай може стати новим Клондайком для Голлівуду, але це зовсім не означає, що все золото дістанеться останньому. Як відомо, в Китаї існує квота на ввезення і дистрибуцію іноземних фільмів, і вона дуже сувора - за рік в китайських кінотеатрах можна показати лише 34 іноземних фільми, а студії-виробнику дістається лише 25 відсотків касових зборів фільму (тобто близько половини від звичного на інших територіях). 22 відсотки цих зборів дістається китайському державному монстру і єдиному імпортерові іноземних фільмів - компанії China Film Group. Так що те, що добре для Голлівуду, добре і для місцевих ділків. Особливо це стосується 2016-го року: місцеві фільми прокатувалися не дуже добре і валовий бокс-офіс Китаю далекий від запланованих зборів у розмірі 7,5-9 мільярдів доларів. Тому цілком логічно, що квота на наступний рік підвищена до 38 найменувань іноземних фільмів і буде ще підвищена в 2018 році.
Дональд Тан
Коли такі різні співрозмовники, як Китай і Голлівуд, намагаються домовитися, настає золотий час для посередників. І таким в даному конкретному випадку виявилася компанія DMG зі штаб-квартирою в Пекіні. Це медіа-агентство взяло участь у фінансуванні таких блокбастерів, як «Залізна людина 3», «Петля часу», «Перевага» і рімейк «На гребені хвилі». Але її власник, інвестиційний банкір Дональд Тан більшою мірою є саме посередником між двома світами. Він народився в Шанхаї, але зараз базується в Лос-Анджелесі; саме він допоміг відбутися угоді з придбання компанією Wanda другої за розміром мережі американських кінотеатрів АМС. Він же пов'язаний діловими відносинами з усіма найбільшими китайськими магнатами. Остання його голлівудська угода - придбання студії IM Global, недавнім гучним успіхом якої є «Мовчання» Мартіна Скорсезе.
Скарлетт Йоханссон
Шинуазері - використання популярних мотивів китайського мистецтва в європейському живописі та декоративно-прикладному мистецтві - було дуже популярним в 18-м столітті. І воно відмінно працює і в індустрії блокбастерів століття 21-го, об'єднуючи глядачів Сходу та Заходу: автори «Тихоокеанського кордону» успішно перейняли стилістику японських фільмів жанру Кайдзен, а дія «Великої шістки» розгортається в місті Сан-Франсокіо - гібриді Сан-Франциско і Токіо. Обидва ці фільми стали хітами в Китаї. Ще одні прикладом застосування техніки шинуазері в кіно стане Скарлетт Йоханссон, яка віддасть свій фізичний вигляд для культового японського героя аніме - Майора-кіборга в майбутній голлівудській версії «Привида в броні».
Бінбін Фань
Є й зворотні приклади застосування шинуазері - це китаянка Бінбін Фань, яка вже лікувала Тоні Старка в «Залізній людині 3» і була на другому плані в «Людях Ікс: Дні минулого майбутнього». Експерти пророкують їй велике голлівудське майбутнє.
Qingdao Movie Metropolis
Китай намагається стати більшим Голлівудом ніж сам Голлівуд не тільки шляхом фінансової експансії: все та ж компанія Wanda будує зараз в місті Циндао студію, яка до моменту свого відкриття в 2018-му році стане найбільшою кіностудією світу. При цьому студія Qingdao Movie Metropolis вже працює: «Велика стіна» знімалася на її потужностях, а в найближчих планах - другий «Тихоокеанський рубіж» і сиквел «Годзілли». Не забуває допомогти власній кіноіндустрії і китайський уряд: недавно були узаконені податкові повернення іноземним знімальним групам в небувалих за світовими мірками розмірах - 40% витрат. Так що Qingdao Movie Metropolis пустувати не буде.
Цао Цао
Те, що намагається зробити Голлівуд - а саме, підкорити китайський кіноринок - вже зробила одна людина. 43-річний актор Джонатан Кос-Рід завоював свою нішу в китайській кіноіндустрії. З кінця 90-х років минулого століття він, відомий китайцям як Цао Цао, зіграв в більш ніж 100 китайських фільмах і є найбільш впізнаваним білим актором. З останніх робіт цього актора, абсолютно невідомого на Заході, варто відзначити ролі британського поліцейського у фільмі «Іп Ман 3» і юриста-зомбі в 3-му за успішністю китайському фільмі минулого року під назвою «Моджін: Забута легенда».
Алексей Першко 27 грудня 2016


Ім’я:
08 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1652
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1468
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1000
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 926
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 880