Гоголь-кіноман


Гоголь-кіноман

У четвер, 11 вересня, о 19.00 відкрився Міжнародний полідисциплінарний фестиваль Гогольfest. У цей же день Docudays UA запрошував на показ фільму «Капітан і його пірат» режисера Енді Вольффа, що став прототипом відомого ігрового фільму «Капітан Філіпс» Пола Грінграса з Томом Хенксом у головній ролі.
 Як відомо, у цьому році Гогольfest вирішив змінити концепцію. Вперше програма заходу буде створена всього за кілька днів до старту події, адже на 70 відсотків складатиметься з того, що створять самі учасники під час школи-резиденції Гогольfestу з 6 серпня до 10 вересня. Учбово-виробничий комплекс на території непрацюючого заводу металоконструкцій біля станції метро Бидубичі буде будувати, зміцнювати конструкції з різних видів мистецтва та суміжних дисциплін.
Нагадаємо, що у рамках школи-резиденції Гогольfest також відкрив Школу документалістів, метою якої є формування «універсального документаліста, який зможе знімати фільми без великої команди та великого бюджету». Школа проходила у форматі воркшопу, коли лекції про драматургію документального кіно, режисуру та монтаж перетиналися з практичними завданнями.
 Серед лекторів - режисер, випускниця школи Марини Розбєжкіної, Катерина Горностай, режисер ігрового і документального кіно Ольга Привольнова та журналіст Богдан Кутєпов. Результатом роботи школи стануть короткометражні документальні проекти, реалізовані кожним з учнів. Ці фільми будуть презентовані в кінопрограмі Гогольfest 2014.
 Детальний розклад показів Docudays UA:
14 вересня
20.00 – збірник короткого метру: «Із розплющеними очима» реж. Ерік Бефвінґ, «Мама» реж. Лідія Шейніна, «Йоанна» реж. Анета Копач
15 вересня
21.30 – «Життя в раю – нелегали по сусідству» реж. Роман Вітал
20 вересня
17.00 – у рамках акції «Велодень», присвячений велосипедному руху, буде показаний фільм «Краля Діана» реж. Бориса Мітіча
«Ми ніколи не знаємо, що знімаємо насправді». Вечір документального кіно з Світланою Зінов'євою на ГОГОЛЬФЕСТІ 2014
14 вересня, о 21:00, в рамках кінопрограми ГОГОЛЬФЕСТу 2014  відбудеться показ фільму «Донбас. Час життя об’єкту в кадрі» Світлани Зінов’євої.
"Планета Марс. Це Марс. На Марсі є вода і, звичайно, життя... Дебальцеве... Вузлова станція. " З цього закадрового тексту починається епізод фільму "Крила метелика", що Світлана знімала разом з Олександром Балагурою 2006-го року в Дебальцеве.
Все, що документально знімалося колись у місцях сьогоднішніх воєнних дій, набуває зараз іншого, болючого сенсу. Люди (тоді ще всі були живі), будівлі, ландшафт.
А у 2011 році під час фільмування стрічки "Час життя об'єкта в кадрі", знову вокзал, Дебальцеве. Величезне панно, зроблене місцевим наївним художником - радянські війська звільнюють місто Debalzewo від фашистських загарбників. Вогонь від пожеж, винищувачі в повітрі, щасливі обличчя звільнених мешканців міста.
Ми ніколи не знаємо, що знімаємо насправді...
«Чорний зошит Майдану»
15 вересня в рамках кіно програми Гогольfest-2014 покажуть документальний альманах «Чорний зошит Майдану». Над фільмом працювали 13 режисерів-студенток другого курсу Київського Національного університету театру, кіно та телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Лозунг фільму «Від танців до стрільби», говорить куратор фільму Юрій Терещенко. «Все починалося красиво, але закінчилося печально». Коли починався Майдан, Юрій сказав своїм студенткам: «Будемо знімати кіно про Майдан» - і дівчата 4 місяці фільмували своїх героїв на цифрові фотоапарати.
Ніхто з дівчат не уявляв, що їхня курсова робота вийде за стіни університету. Але, тим не менш, фільм було показано цієї весни в українському павільйоні на Каннському кінофестивалі.
Свабоду не стрымаць. Білоруський протест на українському ГОГОЛЬФЕСТі
18 вересня, в рамках кінопрограми ГОГОЛЬФЕСТу відбудеться прем’єрний показ фільму Інги Лізенгевіч “Свабоду не стрымаць”. Найбільш точно цей фільм можна описати як “вираження свободи через музику”.
В Білорусі існує неофіційна, але неминуча заборона виступів деяких “небажаних” рок-гуртів. Деякі з цих гуртів обходяться з цією забороною досить креативно: дають концерти в сусідній державі - Литві. Литовське консульство видає бесплатні візи для фанів. Таким чином, тисячі білоруських фанатів разом із виконавцями їдуть у переповнених потягах у європейське зарубіжжя, щоб насолодитися елементарною свободою - свободою слухати та співати пісні рідною мовою, танцювати та святкувати під улюблену музику.
Глядач проїжджає цей шлях разом із фанатами та музикантами та знайомиться з декількома людьми у потязі. Їх побут, мрії та надії, а також поїздка в Вільнюс на концерт стануть основними думками цього фільму.
З одного боку, герої фільму - це фанати, що їдуть на концерт. Що вони відчувають, коли їдуть на такий концерт за кордон? Як відчувається “свобода”? Чи є різниця, “тут” і “там”? Як глибоко сидить страх всередині?
З іншої сторони, цікаво як поводяться у цій ситуації музиканти. Як досягається баланс між необхідною в тоталітарній країні обережністю та творчою свободою? Як, з одного боку, зберегти вірність собі, а з іншого, вижити в вузьких рамках, в які заганяє режим?
Рідке телебачення на Гогольfest-2014
19 вересня херсонська телевізійна студія «Тотем» на фестивалі Гогольfest-2014 покаже вінегрет з короткометражних фільмів, а також 3 томи рідкого телебачення.
Рідке телебачення – це новий підхід до створення телевізійних програм, які поглинають глядача при перегляді. Телебачення відображає не реальність, а копію реальності, яку ж саме і створює.
«Рідке телебачення – це наш салат, зібраний з найрізноманітніших компонентів. Це – наш сон про телебачення. Це – збірка медіа-абстракцій. Це – калька зі світу, вигаданого не нами. Це фрагменти життя, яке ми ніколи не проживемо, але яке проживе нами» - кажуть автори програми.
Цього року на ГОГОЛЬФЕСТі покажуть перший український анімаційний стереофільм
20 вересня, о 20:00 в рамках кінопрограми фестивалю ГОГОЛЬФЕСТ покажуть перший український анімаційний фільм в стерео «Дівчинка з риб’ячим хвостом». Після перегляду відбудеться творчий майстер-клас із режисером Сергієм Мельниченком по створенню і оживленню анімаційних персонажів.
Саме в цьому мультфільмі, вперше в історії української мультиплікації, за підтримки Держкіно, була використана повноцінна технологія стереозйомки. Унікальність цього мультфільму розкривається через поєднання наївних образів та об’ємного бачення.
«Дівчинка з риб’ячим хвостом» - це казка-притча про дівчинку, яка одного дня зі своєї кімнати потрапляє у чарівний ліс. І що саме цікаве - в неї з’являється риб’ячий хвіст. 
В лісі Дівчинка зустрічає Залізного вовка, який говорить загадками і розповідає дивну казку.  
Дівчинка потрапляє в різні країни, зустрічається зі Смертю. І все це з єдиною метою - зрозуміти свою справжню мрію.
Офіційний трейлер мультфільма: https://vimeo.com/103933145
Інша авторська робота Сергія Мельниченка «Країна мрій» здобула приз на Міжнародному анімаційному фестивалі в Сеулі.
Гогольfest – перший в Україні щорічний полідисциплінарний Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва. Це презентація кращих зразків сучасного українського та світового мистецтва, акумуляція потужних творчих та інтелектуальних ресурсів, якісна презентація українського мистецтва на світовому рівні, а також формування творчого середовища, здатного стати дієвим центром розвитку українського мистецтва. Центром не тільки презентаційним, але й наснажливим, освітнім та виробничим. Це спроба знайти форму, здатну зачинати нове художнє життя, форму, яка відповідатиме вимогам часу. Це можливість виникнення в Україні нової генерації митців світового значення. Сьомий Гогольfest пройде з 11 по 21 вересня.

Алексей Першко 12 вересня 2014Ім’я:
13 квітня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 березня)

Бенедикт Камбербетч, Боб Оденкірк і інші зірки в новинки прокату.

17 березня 2021 0 4146
Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 13 – 23 квітня

25 березня 2021 0 1661
Весна все ж буде Весна все ж буде

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021» оголошує кінопрограму

31 березня 2021 0 1257
Всесвіт води в Таїланді Всесвіт води в Таїланді

Sony Pictures Entertainment та Amazan Falls відкриють перший тематичний парк розваг «Columbia Pictures’ Aquaverse» у Таїланді

08 квітня 2021 0 554