Обитель зла

"Гірко!": фільм про наше життя


Свєтлаков виступив одним з продюсерів комедії, а також сам знявся в ній. Після прем'єрного показу Сергій провів прес-конференцію, на якій відповів на питання журналістів.

Про свою роль


"Чесно кажучи, я в своєму житті не дозволяю собі так поводитися. Я на роботі взагалі не п'ю. Але, звичайно ж, бували всякі випадки, коли я вів весілля своїх друзів - в кінці вечора не опинитися за столом неможливо. Але мій герой у фільмі це збірний образ - це не я, це не моя історія.

У моєму житті було одне весілля, 13 років тому. Багато подій, що відбувалися на екрані, звичайно, перегукуються з ним. Це класика - я навіть не уявляв, що може бути по -іншому. Це накатана схема, яка зараз працює теж - конкурси, пісні, танці".

Про зйомки

"Це кіно за методом зйомок не схоже на інші фільми, в яких брав участь я чи мої друзі - ніколи з таким не стикався. Ми знімали не одним кадром, як це прийнято, а створювали атмосферу всього весілля і не знали, де знаходиться камера. Тобто це було реальне весілля, реальні танці, всі вжилися в ролі, а камера подорожувала по весіллю і вихоплювала найцікавіші моменти. На зйомках було безліч імпровізації - дуже багато жартів, дій, поглядів, які неможливо прописати в сценарії. Наприклад, танцю під пісню "Самотність - сволота" не було в сценарії, Валя (Валентина Мазуніна) пішла в рознос і влаштувала шикарний сольний номер, без якого складно уявити фільм.

Чи наливали акторам? Вони просто талановиті. Хоча були й відступи від правил, маленькі прецеденти, реквізиторський цех трохи жартував.

Ефект ручної камери рідко застосовується в комедіях. Це був експеримент, ми хотіли дати глядачеві ефект присутності, щоб він відчув історію.

Сцени бійок один в один можна знайти на Youtube - це абсолютно реальні бійки, які відбувалися в житті".

Про кастінг

"Я особисто брав участь у процесі підбору акторів. Рішення щодо головних героїв було прийнято разом, але заруба була велика - ми не мали права на помилку. Акторів вибрали не особливо відомих, це було важливе рішення. І зовсім випадково так вийшло, що Юлія Александрова пройшла весь кастінг, всі проголосували за неї, а потім виявилося, що вона - дружина режисера. Це абсолютний збіг, повірте.

Рішення по другорядним героям приймав режисер, але у мене немає питань по жодному з персонажів - це стовідсоткове попадання в ціль, як мені здається.

Я не зміг відмовитися від спокуси провести чотири дні з братом. Ми живемо в різних містах, бачимося рідко. Ми поспілкувалися, він занурився в мою професію. Спочатку було задумано, що у фільмі знімуться мої тато і мама, але я вирішив їх пожаліти - все-таки вони у віці, їм було б непросто".Про гумор і орієнтири

"Розмовляти з глядачем потрібно на мові того часу, в якому ти живеш. Іншої мови, на жаль, в загальній масі народ не зрозуміє. Радянське кіно зараз не буде нікому цікаво. Час минув, у кожного часу свої комедії. Я викладаю всі думки і гумор через призму нашого часу - по-іншому я просто не вмію.

Для мене орієнтиром при створенні "Гірко!" була комедія "Особливості національного полювання". Після цього "народних стрічок" не було, і я мрію, щоб наш фільм став з нею в один ряд.

Якщо говорити про іноземні фільми, то мені дуже подобається "Телеведучий" з Уіллом Ферреллом. Для мене це флагман західного кіно, високий ступінь стьобного крутого рівня".

Про режисера

"У режисера Жори Крижовнікова це дебют на екрані. Він знімав сюжети "Великої різниці", працював на каналі СТС. Ми звернули на нього увагу після короткометражки "Прокляття", яка підірвала фестиваль Кінотавр і перемогла там. Людина живе в цьому часі, знає, як працювати з акторами і як зробити так, щоб передати через екран життєву правду".

Про бюджет


"Ми планували вкластися в 700 тисяч доларів. "Ручна зйомка" дозволила нам заощадити і зняти все швидше - ми починали в Підмосков'ї, в павільйонах, щоб мінімізувати виробництво Але потім надійшла пропозиція відправитися на море, ми вийшли на студію в Геленджику і прийняли рішення збільшити бюджет удвічі. Думаю, це було абсолютно виправдано - без краси і романтики моря, історія була б не такою яскравою. Ще два з половиною мільйони витратили на рекламу - повний бюджет картини склав чотири мільйони доларів".

Про сіквел

"Два дні тому я розповів Тімуру Бєкмамбєтову весь фільм "Гірко-2". Якщо затвердимо ідею, то скоро почнемо писати сценарій. Ми запланували роботу над цим фільмом, навесні, швидше за все, його знімемо. Загалом, я впевнений, що продовження буде".

Про "меседж"

"Є надія, що вам було не тільки смішно, але й цікаво, а часом навіть сумно.

Це фільм про нас, про наші відмінності від всіх інших. Це пошук любові, пошук російської душі, пошук відповідей. Це дивовижне поєднання безвиході та гордості.

За виникнення цього кіно ми вдячні батькам. Воно настільки проникнуте їх любов'ю, нашим життям і нашим нерозумінням один одного. Це погляд з боку на те, що відбувається з нами. Усі творці присвячують фільм своїм улюбленим батькам".

ЮШ 18 жовтня 2013


Ім’я:
29 листопада 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що у кіно? Прем'єри тижня (4-10 листопада) Що у кіно? Прем'єри тижня (4-10 листопада)

Новий блокбастер Marvel та інші новинки прокату.

04 листопада 2021 0 1978
Цифровий листопад Цифровий листопад

Цифровий Собор Паризької Богоматері та інші віртуальні світи покажуть у листопаді у Києві на французько-українському фестивалі цифрового...

03 листопада 2021 0 1869
Хто такий Бумбаш?
ексклюзив
Хто такий Бумбаш?

І чи варто його зупиняти

09 листопада 2021 0 1624
Що у кіно? Прем'єри тижня (11-17 листопада) Що у кіно? Прем'єри тижня (11-17 листопада)

Бенедикт Камбербетч, Тільда Свінтон та інші зірки у новинках прокату.

11 листопада 2021 0 1507
Що у кіно? Прем'єри тижня (18-24 листопада) Що у кіно? Прем'єри тижня (18-24 листопада)

Пол Радд, Нумі Рапас, Джеймс Макевой та інші зірки у новинках прокату.

18 листопада 2021 0 1271