Гарна компанія для Шарунас Бартаса


Гарна компанія для Шарунас Бартаса
Програми «Двотижневика режисерів» та «Тижня критики»
Всім вже відомо, що Україна в цьому році в різних канських програмах буде представлена ​​двома фільмами - «Лагідною» Сергія Лозниці і «Інеєм» Шарунаса Бартаса. Останній буде показаний в секції «Двотижневик режисерів», в якій підібралася дуже сильна компанія. Відкриє 49-й «Двотижневик режисерів» 18 травня нова стрічка знаменитої француженки Клер Дені «Прекрасне внутрішнє сонце» з Жюльєтт Бінош, Жераром Депардьє та Ксав'є Бовуа в головних ролях. Фільмом закриття секції став дебютний фільм американця Джеремі Джаспера «Patti Cake$», світова прем'єра якого відбулася на фестивалі «Санденс».
Стрічка Клер Дені з одного боку є комедією (за словами директора «Двотижневика режисерів» Едуара Вайнтропа), з іншого ж - заснована на творі знаменитого французького культуролога і філософа Ролана Барта «Дискурс коханця: Фрагменти». У числі інших відомих режисерів, чиї фільми в цьому році увійшли в програму «Двотижневика режисерів», назвемо американця Абеля Феррару, француза Філіпа Гарреля, бельгійця Брюно Дюмона, ізраїльтянина Амоса Гітая і литовця Шарунас Бартаса. Особливо відзначимо, що Філіп Гаррель брав участь в 1969 році в найпершій програмі «Двотижневика режисерів» і з тих пір неодноразово сюди повертався. У цьому році він представляє тут стрічку «Коханець на день», в якій його дочка Естер Гаррель грає двадцятирічну дівчину, що вертається додому щоб виявити, що її батько (Ерік Каравака) завів роман з її ровесницею.
Бельгієць Брюно Дюмлн теж не новачок в програмі «Двотижневика режисерів» - останній раз він представив тут свій міні-серіал «Малюк Кенкен» в 2014-му році. Мабуть, Дюмон увійшов у смак комедійного жанру: в цьому році він представляє стрічку «Жанетта» - легкий мюзикл про ранні роки життя Жанни д'Арк.
Абель Феррара запропонує увазі публіки стрічку «вижив у Франції» - наполовину автопортрет, наполовину документальний звіт про музичному турі, який Феррара провів в минулому році у Франції разом зі своїми постійними співавторами - композитором Джо Деліа, актором-співаком Полом хіпі і його дружиною, актрисою Христиною Чіріако.
Литовець Шарунас Бартас, який в цьому році везе в Канни військову драму «Іній», в останній раз був представлений в цій же програмі в 2015-му році фільмом «Мир нам в наших мріях».
Ізраїльський режисер Амос Гітай покаже в цьому році стрічку «На захід від річки Йордан», в якій він вперше після 1982 року повертається на Окуповані палестинські Території, щоб показати, як з наслідками окупації справляються живуть тут ізраїльтяни і палестинці.
В цілому ж в програмі «Двотижневик режисерів» будуть показані 19 повнометражних фільмів (6 з яких є дебютними роботами для режисерів) і 11 короткометражних робіт.
«Тиждень критики», яка пройде в Каннах в 56-й раз з 18 по 26 травня, присвячена першим і другим фільмами режисерів - як повнометражним, так короткометражним. Відкриє її другий повнометражний фільм італійців Фабіо Грассадоніа і Антоніо Пьяцца «Сицилійська історія привидів», який розповідає про дівчинку-підлітка, що розшукує хлопчика, в якого вона закохана, після його викрадення мафією. Перший фільм творчого тандему переміг в конкурсі «Тижня критиків» в 2013-му році. Фільмом закриття секції «Тиждень критиків» стане американська комедія «Ведмедик Брігсбі» Дейва Маккері. Ця дебютна стрічка, в якій зайняті Клер Дейнс, марк Хемілл, Грег Кіннер та Метт Уолш, стала одним з хітів фестивалю «Санденс».
У цьому році на розгляд відбіркової комісії «Тижня критики» були представлені 1250 фільмів, з яких в програму секції потрапили 11 повнометражних стрічок - 7 будуть показані в конкурсі, а решта четверо - на спеціальних показах.
Алексей Першко 26 квітня 2017


Ім’я:
19 січня 2022
Ваш коментар

популярні статті


Що у кіно? Прем'єри тижня (30 грудня – 5 січня) Що у кіно? Прем'єри тижня (30 грудня – 5 січня)

Комедія з Олею Поляковою та інші новинки прокату.

29 грудня 2021 0 4051
Що у кіно? Прем'єри тижня (23-29 грудня) Що у кіно? Прем'єри тижня (23-29 грудня)

Нова «Матриця» та інші новинки прокату.

22 грудня 2021 0 3909
Що у кіно? Прем'єри тижня (6-12 січня) Що у кіно? Прем'єри тижня (6-12 січня)

Вілл Сміт, Пенелопа Крус та інші зірки у новинках прокату.

08 січня 2022 0 1290
Що у кіно? Прем'єри тижня (13-19 січня) Що у кіно? Прем'єри тижня (13-19 січня)

Новий «Крик» та інші новинки прокату.

13 січня 2022 0 748
MyFrenchFilmFestival починається 14 січня
ексклюзив
MyFrenchFilmFestival починається 14 січня

Програма та склад журі 12-го випуску MyFrenchFilmFestival!

13 січня 2022 0 717