Ігри престолів vs Твін Пікс: старе, нове, краще


Ігри престолів vs Твін Пікс: старе, нове, краще
Зима прийшла, відкривай ворота ...

 Відносно недавно і практично в один і той же час глядачі побачили не тільки довгоочікуваний 7-й (передостанній) сезон найпопулярнішого серіалу нового століття "Гра престолів" (знятого по циклу романів Джорджа Мартіна "Пісня льоду і полум'я"), але і вельми несподіване продовження самого ексцентричного і популярного серіалу минулого століття - "Твін Пікс" Девіда Лінча і Девіда Фроста, що вийшов на екрани рівно через 25 років після виходу останнього, другого сезону ...

Почнемо, так би мовити, "по старшинству". "Твін Пікс" після своєї появи (1991-1992 роки) встиг стати легендою, обрости ореолом чуток, різних продовжень, варіацій на тему, надійно в'ївся в пам'ять як цілісний символ епохи, того часу. Серіал захопив, вразив, десь спантеличив і шокував глядача. Головна, містична історія про передчасно утопшую дівчину, Лору Палмер (Шеріл Лі) і горезвісні пошуки "Чорного вігвама" зачепила душу. І виною тому аж ніяк не тільки гарна музика композитора Анджело Бадаламенті! Девід Лінч не дарма вважається одним з найзагадковіших і талановитих режисерів за всю історію кінематографа ... Атмосфера старого "Твін Пікса", діалоги, фрази звідти - пам'ятні донині! Ми з ходу засвоїли, що "сови не ті, ніж здаються!" (С) і стали уважно придивлятися до інших ссавців.

До речі, в старому "Твін Пікс" сам Лінч зняв тільки шість серій, але "руку доклав" до всього серіалу в цілому. Решта серій знімали інші режисери. Ця неоднорідність відчувається особливо явно в другому сезоні, після того, як глядач дізнається, хто ж все-таки "вбив Лору Палмер" (с) - йде кілька невиразних серій, злегка пригасити інтерес до серіалу (рейтинги це підтверджують), але потім слід " ренесанс ", а парадоксальна неоднозначна кінцівка, що називається," підхоплює впало прапор "і зводить" Твін Пікс "на найвищу сходинку п'єдесталу глядацької уваги.

Чутки про продовження ходили ще в ті роки (і глядач чекав!), Але щось у продюсерів не зрослося, вийшла лише коротка версія Лінчевського катехізису - фільм "Вогонь, іди за мною" (1993) з тими ж акторами і діючими особами, версія дозволила більш уважно розглянути обставини фатальної загибелі Лори.

Через багато років повернення "Твін Пікса" (з абсолютною більшістю тих же акторів!) Здавалося неможливим, абсурдним, але це ж Лінч! Він як ніхто інший з режисерів вміє розсовувати межі сприйняття. До того ж, агенту Дейл Куперу (Кайл МакЛахлан) Лора Палмер сказала в серіалі абсолютно чітко - "побачимося через 25 років"! Сказано - зроблено в 2017-му році ...

Що можна коротко сказати постфактум про новий сезон "Твін Пікса"? Він заслуговує на увагу не тільки затятих фанатів цього серіалу. Девіду Линчу вдалося не тільки залучити майже всіх старих акторів-персонажів (крім померлих - але деякі з них теж задіяні віртуально як, наприклад, майор Бріггз або агент Джеффріс - і "шерифа Трумена" (Майкл Онткін), який давно відійшов від акторської справи) , свою улюбленицю Лору Дерн (вона зіграла ту саму "Даяну", яку писав повідомлення Купер!), а й безліч інших відомих, популярних виконавців, серед яких Джим Белуші, Наомі Уоттс, Моніка Белуччі, Аманда Сейфрід і безліч інших "зірочок".

Третій сезон вийшов дуже "Лінчевський" по духу, по атмосфері. Багато містики, несподіваних поворотів сюжету, повернень до старих лініях, не втратив серіал фірмового гумору. У той же час, як мінусів можна відзначити ту ж неоднорідність, "провисання" в середині, деякі дійові особи ненадовго спливають лише потім, щоб потім "загубитися" без пояснення. І, знову ж таки, фантасмагорична кінцівка, яка має куди більше питань, ніж дає відповідей!

Але подивитися це, в будь-якому випадку, варто навіть не шанувальникам творчості Лінча. Дуже вже оригінально!

Головне питання залишається один: а чи буде ще продовження? ..

Відносно мегапопулярной "Ігри престолів" це питання не стоїть зовсім - звичайно, буде! Продовження, воно ж закінчення, слід в заключному 8-му сезоні, його глядач побачить на рубежі 2018-2019 років. А перший його сезон побачив світ ще в 2011-му році ...

Чим цей серіал завоював глядача? Здається, його підкорив не тільки красивий і докладний фентезійний світ Джорджа Мартіна, які полюбилися герої і вишукані інтриги в боротьбі за владу, а й нешаблонность "Ігри престолів". Дуже багато ходів в перших сезонах, що називається, не читалося, не очікувалося ту чи іншу дію, сцена, загибель персонажа. Такі сценарії на вагу золота, їх можна зустріти дуже рідко, в основному властива "штампування"! Цей неординарний світ переконав і (навіть незважаючи на драконів!) Змусив вважати себе реалістичним.

Не можна не відзначити і первісну брутальність, навіть жорстокість перших сезонів, велика кількість відвертих сцен і насильства також поспособствалі глядацьким інтересом. У велику корзину "плюсів" варто занести і відмінну гру акторів - не дарма той же Пітер Дінклейдж (Тіріон Ланністер) удостоївся численних престижних премій і оцінок експертів ... Дуже швидко серіал знайшов масу шанувальників.

Творці завбачливо брали молодих акторів, що називається, "на виріст", з урахуванням довгого епосу і років зйомки. І все одно ті ж молоді Старкі (сестри Арія і Санса, Бранн) встигли конкретно вирости - порівняйте тільки їх "первосезонних" з тим, що нині ...

До четвертого сезону (включно) серіал знімався по написаному Мартін, далі пішло "вільнодумство" сценаристів. Це кілька позначилося на якості сюжету, але, загалом і в цілому, все одно йшло досить непогано.
Що можна сказати про сьомому сезоні? Він не розчарував. Вражаючі битви, протистояння династій, наближення "Короля мертвих", нарешті, поява "крижаного дракона" ... Все йде до грандіозної фінальній сутичці!
Дуже порадували дрібні фразочки-діалоги, їх загальний рівень навіть зріс.
Однак і налажал тут сценаристи теж пристойно. Чимало, що називається, "переливань з пустого в порожнє", але то ще ладно. Гірше справа з відвертими ляпами, на які навіть не самий уважний глядач, найімовірніше, звернув свою увагу.
Яким чином Ланністери змогли виплатити борг золотом банку, якщо дракони попалили все обози - як воно дійшло? Як сплив Джеймі в залізних обладунках? Чому його ніхто не шукав на зайнятої ворогом території? Як Тіріон зрозумів, що брат не загинув - він же бачив здалеку тільки сніп полум'я дракона в його напрямку? Звідки взялися ланцюга, щоб витягнути дракона за стіною? Чому так швидко літають ворони? Чому зомбі нападають поодинці, коли це потрібно сценаристам, і скопом - коли це, знову ж таки, потрібно сценаристам? ..
І це ще так побіжно, навскидку, що не чіпляючись, так би мовити.
Більше стало і передбачуваності в 6-7 сезоні, в останньому неожиданен "догляд" лорда Бейлеша (в небуття), однак, чесно кажучи, це хід не обгрунтований логічно, як було з колишніми неординарними поворотами в перших сезонах, швидше за наявності бажання хоч кого- то грохнути задля ліпшого ефекту ...
Претензії по недоліків є в наявності. Однак, тим не менше, всі ми з великим нетерпінням чекаємо фінального сезону!
Підсумуємо. Такі серіали як "Твін Пікс" або "Гра Престолів" - на вагу золота, вони повністю захоплюють, занурюють в себе, відкривають нові світи і горизонти. Їх рівень помітно вище середнього серіального «мила». Після них важко перейти на щось "дрібне", де фантазії доводиться допрацьовувати занадто багато за творців серіалів ...
Саме тому, коли такі сезони закінчуються, головне питання зазвичай один: і що ж тепер дивитися? ..
Ксеркс 03 жовтня 2017


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8817
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5733
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3412
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 2993
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 2990