"Інтерстеллар": за кадром


Два роки тому Крістофер Нолан обговорював деталі свого нового проекту з досить несподіваним співавтором. Кіп Торн - найвідоміший фізик-теоретик і потенційний виконавчий продюсер фільму, який Нолан так хотів зняти.

Вони обдумували сценарій, написаний молодшим братом Нолана - Джонатаном. Наступні місяці і роки ці дві людини - режисер, чиї останні сім фільмів зібрали в світі 3,55 мільярда доларів, і вчений-новатор, що спеціалізується на чорних дірах - працювали рука об руку, і в результаті світ побачив "Інтерстеллар": стрічка, яка обійшлася студіям Paramount, Warner Bros. і Legendary Pictures в 165 мільйонів доларів і, на думку багатьох критиків, буде гідним учасником в гонці за Оскар.

Спочатку Джонатан писав для Стівена Спілберга, але Крістофер ні секунди не сумнівався, коли у нього з'явився шанс зайняти режисерське крісло. Історія про чотирьох астронавтів, місія яких - потрапити через кротову нору в іншу галактику і знайти планету, придатну для життя - поглинула його з головою.

В інтерв'ю The Hollywood Reporter Нолан і актори, що знялися в "Інтерстелларі", відкривають завісу таємниці над проектом.Нолан: "Я завжди любив наукову фантастику. Пам'ятаю, як тато водив мене в кінотеатр на "2001 рік: Космічна одіссея" Стенлі Кубрика. Це було дивне почуття: ніби тебе забрали з Землі і перенесли в найдальші куточки всесвіту. Я хотів домогтися того ж ефекту. Звичайно, тоді я не міг зрозуміти "2001", але, зізнатися чесно, я не впевнений, що розумію його навіть зараз. Це виключно кінематографічне оповідання - його потрібно не розуміти, а відчувати".

Макконахі: "Крістофер завжди прагне бути оригінальним. Взяти хоча б, як ми знімали пилову бурю. Це була не буря, а злива! "Це дивна ідея, але ніхто так раніше не робив. Це оригінально", - сказав Нолан".

Нолан: "Якщо допустити, що кротові нори все-таки існують, то подорож в іншу галактику - реальність. Це єдиний спосіб, адже, щоб дістатися до найближчої зірки в нашій галактиці, знадобиться кілька тисяч років. Дослідження Кіпа щодо математичної ймовірності існування кротових нір дали нам можливість розвивати сюжет. Варіантів і теорій було дуже багато, довелося вибирати".

Хетеуей: "Я намагалася зрозуміти всі ці наукові терміни, але я не запам'ятала нічого з розмов з Кіпом. Тільки те, як ми обговорювали гру на трубі".

Честейн: "В одному з епізодів моя героїня пише дуже складне рівняння, і, звичайно, мені потрібно було виглядати так, ніби я розумію, про що мова. Я намагалася запам'ятати всі ці "XYZ в третьому ступені", а Кіп сказав мені: "Насправді, це рівняння може зайняти три дошки".Нолан: "Я їздив на базу НАСА, і там дійсно будують ракети. Наше покоління росло, думаючи, що ідея покинути планету, шукати щось нове в космосі - це фантастика. Але все міняється, зараз ми вже можемо обговорювати це як практичну можливість . Просто неймовірно. Чи повинні ми досліджувати космос? Питання не в цьому, а в тому, коли ми почнемо це робити. Хотілося б скоріше, щоб я встиг стати свідком відкриттів..."

Макконахі: "Я був в Новому Орлеані по роботі, чув, що Крістофер хоче зі мною зустрітися. Я не знав, про що фільм. Ми побачилися в його офісі і говорили три години. Ні слова про проект. Обговорювали, хто ми у свої 43 , які ми отці, розповідали про наших дітей. Вивчали одне одного. Я йшов, думаючи: "ОК, і що це було?". Мабуть, Нолан хотів зрозуміти, хто я такий".

Нолан: "Єдина причина, через яку я не говорив про фільм напряму - бажання зрозуміти, чи вдасться тобі налагодити відносини з акторами. Адже це артисти на піку кар'єри. Дуже важливо зробити з них команду".

Макконахі: "Асистент Нолана привіз мені сценарій і заявив, що не збирається йти, поки я його не прочитаю. Я читаю повільно, так що він чекав п'ять з половиною годин".
Нолан: "Я завжди відчуваю себе некомфортно, коли потрібно знімати якісь речі, які не можна втілити в життя. Не надто люблю використовувати CG, тільки в разі потреби. Ми подивилися фільм "Хлопці що треба" 1983-го року, вивчали, як працювали вони. Тоді ми вирішили, що повністю відтворимо "нутрощі" нашого космічного корабля. Так, щоб Меттью і Енн, сидячи в ньому, могли дивитися з вікна, бачити, що відбувається навколо. Отримали не декорації, а своєрідний симулятор".

Хетеуей: "Ми знімали сцену в Ісландії, в якій я повинна була зануритися в крижану воду. Ми кілька місяців тестували мій костюм, але прорахувалися - він виявився неводонепроникним, а зйомки йшли годинами. Але я не хотіла все зривати і терпіла. В якийсь момент я не була впевнена, чи відчуваю пальці на ногах, і запитала у помічника режисера: "А ти випадково не знаєш, які симптоми гіпотермії?".

Нолан: "Ми багато думали, як влаштувати зйомки на кукурудзяному полі. На щастя, Зак Снайдер якраз виростив таке для "Людини зі сталі": там ми й працювали. Ми навіть пристойно заробили, коли зібрали урожай".

Макконахі: "Я, до речі, жив прямо на знімальному майданчику. Не в домі, а в трейлері біля нього".

Нолан: "Коли ми знімали пилову бурю, я хотів використовувати технології по мінімуму, потрібно було, щоб актори дійсно відчували себе в центрі катастрофи. Тому ми провели кілька днів у хмарі пилу".

Прем'єра фільму "Інтерстеллар" в Україні відбудеться шостого листопада.

Loading the player ...
ЮШ 24 жовтня 2014


Ім’я:
18 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 2248
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 2076
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 2062
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1616
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 1547