Історія успіху: фільми Marvel, про які ви не знали


Історія успіху: фільми Marvel, про які ви не знали
Сьогодні фільми на основі коміксів Marvel одні з найуспішніших в кіноіндустрії. Добре знайомий усім кінематографічний всесвіт Marvel бере відлік у 2008 році з випуску «Залізної людини» і триває досі. За загальних витрат у розмірі майже 1,4 млрд доларів усі фільми разом принесли більше 5,5 млрд. Крім цього, популярністю користуються і фільми на основі коміксів, які випускають інші студії. Навряд чи хто не знайомий із серією фільмів «Люди Х», «Людина-павук», «Блейд» або «Фантастична четвірка».
Але були і фільми, які не отримали масового відгуку або ж залишилися неприйнятими у свій час, але отримали дещицю уваги вже після становлення Marvel як гіганта кіноринку. На честь виходу на екрани нового фільму з лінійки «Перший месник. Друга війна» портал kino-teatr.ua згадує ті стрічки та серіали, з яких і починалася історія легенди.

«Капітан Америка»

Рік виробництва: 1944
Країна: США
Режисер: Елмер Кліфтон, Джон Інгліш
Рейтинг IMDB: 6.40

Так-так, це найперший фільм, заснований на коміксах Marvel. Символічно, чи не правда? Першим супергероєм, на кого звернули увагу режисери, став символ США - Капітан Америка. Проект складається з 15 невеликих серій, об"єднаних в одну кінострічку. Знятий був у непростий для історії час, популярності не отримав.

«3 гігантських людини»

Рік виробництва: 1973
Країна: Туреччина
Режисер:  Т. Фікрет Учак
Рейтинг IMDB: 5.10


Супергерої з класичної обойми американських коміксів не дають спокою людям в усьому світі. Тому рано чи пізно повинен був з"явитися позаамериканський продукт, що паразитує на їх полі. Такою і стала турецька стрічка. В основі сюжету знову ж таки Капітан Америка, який протистоїть (увага!) банді злої Людини-павука. Говорити багато і не треба. Фільм повністю знятий у Туреччині, тому спостерігати за тим, як істинно американський супергерой рятує турків – удвічі цікавіше. На папері створений як видовищний бойовик, фільм насправді ближче до абсурдної комедії. З’явившись нізвідки, стрічка так і пішла в нікуди.

«Дивовижна Людина-павук»


Рік виробництва:
1977-1979
Країна:
США
Режисер:
Денніс Доннеллі, Том Бленк, Кліф Боул...
Рейтинг IMDB:
6.40

Цей телесеріал став першою появою легендарного супергероя на екранах. Маючи класичний сюжет і досить високі рейтинги, протримався всього лише 2 сезони, оскільки фанати скаржилися на низький бюджет серіалу і сценарій, який не відповідав духу комікса. Цікаво, що на початку 90-х сам Джеймс Кемерон хотів зняти приквел з Майклом Біном і Арнольдом Шварценеггером у головних ролях. Але проект так і не був реалізований, тому що режисера не влаштовували тогочасні спецефекти, а права на фільм переходили від студії до студії.


«Неймовірний Халк»

Рік виробництва:
1978-1982
Країна:
США
Режисер:
Френк Орсатті, Реза Бадіі, Джон Макферсон...
Рейтинг IMDB:
7.00

Ось він, перший проект, заснований на коміксах Marvel, який отримав визнання. До цього легендарного телесеріалу було два повнометражні фільми, але саме серіал став вінцем творіння про Халка. Не маючи достатнього бюджету, доводилося задовольнятися примітивними спецефектами. Секретом успіху серіалу стало те, що творці писали справді глибокі сценарії, чим і підкорили глядачів на 5 сезонів поспіль.


«Фантастична четвірка»

Рік виробництва: 1994
Країна: Німеччина, США
Режисер:
Олей Сессон
Рейтинг IMDB:
3.90

Мало хто знає, що перша поява квартету супергероїв була не в 2005 році, а в 1994. Тільки от один цікавий нюанс - фільм так і не вийшов в широкий прокат. І не планувався, власне. Підійшов термін закінчення авторських прав на персонажів, і для його продовження негайно потрібно було зняти хоч щось. Найцікавіше, що ні режисер, ні актори, ні взагалі будь-хто зі знімальної групи не знав про це, знімаючи в їх уявленні фільм для прокату.


«Нік Ф'юрі: Агент Щ.И.Т.а» («Відірвати голову гідрі»)

Рік виробництва: 1998
Країна: США
Режисер:
Род Хадрі
Рейтинг IMDB:
3.60

Цей телевізійний фільм повністю присвячений організації «Щ.И.Т.» та її директорові - Ніку Ф'юрі. Знову ж таки, фільм дуже дешевий, тому відноситися до побаченого варто зі скепсисом. Із плюсів - Девід С. Гойер як сценарист (складно повірити, що це написав він) і Девід Хасселхофф у головній ролі. Саме Девід і тримає на собі увесь фільм. З нього вийшов ідеальний Ф'юрі - чарівний, іронічний, але в той же час жорсткий і рішучий, з сигарою в роті і парою тузів у рукаві.

Сергей Задко 06 квітня 2014


Ім’я:
24 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 13413
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 5192
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 4765
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 4763
Підсумки перед відкриттям Підсумки перед відкриттям

27 травня у Kooperativ Arena відбулася підсумкова пресконференція перед початком 50-го ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю...

27 травня 2021 0 4529