Канни-67: 7 найочікуваніших стрічок конкурсу


Канни-67: 7 найочікуваніших стрічок конкурсу

14 травня 2014 року в 67-й раз на Французькій Рів’єрі  відкривається найпрестижніший кінофестиваль світу. Очевидно, що серед сотень фільмів, що їх буде показано протягом Каннського фестивалю, є такі, на які з особливим нетерпінням очікують як професіонали, так і прості глядачі.

Спробуємо назвати хоча б декілька з них.
1.«Сен-Лоран» Бертрана Бонелло
У фільми розглядається життя видатного кутюр’є Іва Сен-Лорана від 1967 до 1976 року з точки зору режисера «Порнографа» та «Аполлоніди» Бертрана Бонелло. Головну роль виконав Гаспар Юльєль, а образ Пьєра Берже приміряв на себе Жеремі Реньє. Після «Іва Сен-Лорана» Жаліля Леспера всі нетерпляче чекають на версію Бонелло, яка – хочеться вірити – бути не такою лакованою і яка глибше проникне в поневіряння, які супроводжували видатного творця в молодості.
2.«Два дні, одна ніч» Жана-Люка та Пьєра Дарденнів
Брати Дарденн примудряються знімати так, що цей фільм – вже сьомий поспіль твір режисерів, який змагається за «Золоту Пальмову гілку». Головна героїня нової стрічки Дарденнів Сандра (Маріон Котійар) намагається переконати своїх колег по роботі відмовитися від річної премії заради спасіння самого підприємства.
Кінематограф братів Дарденн прийнято характеризувати терміном lo-fi (антонім до hi-fi) серед іншого через те, що вони ніколи (за одним винятком) не знімають «зірок». І дуже цікаво побачити, що вийшло, коли головну роль вони віддають такій міжнародній «зірці» як Маріон Котійар. До того ж цікаво, чи вдасться братам увійти до історії – в разі перемоги вони стануть першими режисерамі в світі, чиї фільми тричі ставали лауреатами головної канської нагороди.
3.«Сільс, Марія» Олівьє Ассаяса
Цей фільм за сюжетом чимось нагадує стрічку Джозефа Манкієвича «Все про Єву». Марія (Жюльєтт Бінош) – акторка, яка знаходиться на піку своєї кар’єри і яка ставить п’єсу, що вона свого часу принесла їй славу, а головну роль вона віддає молодій акторці у виконанні Хлої Моретц. Асистентку Марії грає Крістен Стюарт. Фільм цікавий тим, що свідчить про спроможність до оновлення його автора та зустріччю на екрані міжнародних «зірок» різних поколінь та з різних країн.
4.«Прощавай, мово» Жана-Люка Годара
Цей фільм знаменує собою повернення до конкурсу метра Годара через 13 троків після «Оди коханню» («Фільм Соціалізм» було представлено в секції «Особливий погляд»). В стрічці розповідається історія пристрасті між заміжньою жінкою та холостяком вперемішку зі скитаннями між містом та селом якогось собаки. Все це знято виключно в 3D.
Гігант Годар, який жодного разу не отримував «Золоту Пальмову гілку», з висоти своїх 83 років зняв твір, в якому він звертає свій погляд на кінематограф 21-го століття зі всіма можливими новомодними технічними витребеньками. А слово «прощавай» наводить на думку про те, чи не зібрався метр на відпочинок.
5.«Чудеса» Аліси Рорвахер
«Чудеса» - другий фільм Аліси Рорвахер і єдиний представник Італії в цьогорічному конкурсі Канн. Мова в ньому йде про родину, яка живе відокремленно від світу в тісному контакті з природою. Цю ідилію порушує вторгнення молодого злочинця з Німеччини та зйомки в регіоні чергового телевізійного шоу.
Перший фільм Аліси Рорвахер «Небесне тіло» продемонстрував, що режисерка має рідкісні в сучасному кіно якості – делікатністю та витонченістю, з якими вона показала переживання підлітків з Калабрії.
6.«Мамуля» Ксавьє Долана
У свої 25 «квебекський геній» Долан зняв 5 повнометражних стрічок, але «Мамуля» - його перший фільм, який потрапив до головного конкурсу Канн. Попередні 4 стрічки Ксавьє демонструвалися в інших канських секціях. Вважається, що «Мамуля» є своєрідною відповіддю першому фільму режисера «Я вбив свою матір» і знаменує собою переломний момент у творчій кар’єрі Долана, після кого з визначення «молодий канадський геній» зникне перше слово.
7.Foxcatcher Беннета Міллера
Міллер у своїх попередніх стрічках («Труман Капоте», «Стратег») продемонстрував інтелігентність своєї режисерської манери, якій притаманний елегантний та ефективний класицизм. Тепер же всім цікаво, чи залишився він вірним собі, знявши комедію про ультра патріотичного мільйонера (Стів Каррелл), який відкрив клуб з боротьби в надії виховувати майбутніх чемпіонів. Компанію Стіву Карреллу на екрані склали Чаннінг Татум та Марк Руффало.  
Алексей Першко 14 травня 2014
Like


Ім’я:
20 жовтня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (24-30 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (24-30 вересня)

Тарас Шевченко та інші новинки прокату.

23 вересня 2020 0 2456
 З України до Голлівуду і назад З України до Голлівуду і назад

Історія перша: Поліна Бучак

22 вересня 2020 1 1928
«ЮКІ» — історія перемог вільних українців «ЮКІ» — історія перемог вільних українців

03 грудня у вітчизняний прокат виходить сенсаційний фільм «ЮКІ», що розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували...

07 жовтня 2020 0 1745
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 жовтня)

Джекі Чан та інші новинки прокату.

30 вересня 2020 0 1234
Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня)

Ліам Нісон, два фільми з Александрою Даддаріо й інші новинки прокату.

07 жовтня 2020 0 712