Карпатські легенди для сучасної молоді

Увійти через
Реєстрація
 
Карпатські легенди для сучасної молоді
 
Новини: Карпатські легенди для сучасної молоді

Сім років тому режисер Любомир Левицький дебютував на великому екрані з молодіжим хоррором "Штольня". Вчьора в Києві він представив свій новий проект - "Тіні незабутих предків". Не дивуйтеся, з відомим фільмом Сергія Йосиповича Параджанова ця стрічка немає нічого спільного. Це знов таки "жахи", орієнтовані на молоде покоління. Жахи в лапках - глядачам, які звикли до іноземних продуктів кінематографу подібного жанру, лякатися тут майже нічого.

До того ж, сам Левицький не вживає термін "хоррор". "Жанр у нас чіткий - містика, пригоди, комедія", - каже режисер. Він підкреслює, що намагався показати у своїй стрічці елементі українського фольклору, але зробити її зрозумілою та цікавою для сучасного покоління. "Мені хотілося, щоб все виглядало модно, щоб наша історія була огорнута палітуркою для молоді", - зазначає Любомир.

У центрі сюжета - група студентів, які за збігом обставин стають об'єктами полювання могутнього демона. Щоб здолати зло, вони мають відправитись до Карпат і звернутися за допомогою до мольфарів - місцевим чарівників, що боронять край від сил темряви.

"Чи вірю я у легенди? Я ніколі не знімав би про те, у що не вірю. Я ріс у Карпатах і бачив дуже багато усіляких речей, тому далеко не все у цьому фільмі вигадка", - зізнається Левицький.

"Атмосфера була така, що ми повіністю поглинули у карпатьсяку містичність, - додає Альона Мусієнко, яка зіграла у фільмі привабливу Анжелу. - Зніматися вночі в лісі було надзвичайно страшно, і ми у всі повірили у щось надприроднє".

"Коли ми знімали на кордоні з Румунією, в 40-кілометровій зоні, де ніхто з людей не живе - побачили істоту, яка війшла на дорогу в білому одязі і блискавично зникла в лісі", - приголомшує режисер. "Місцеві сказали, що це міг бути чугайстер..."Для більшості акторів, які виконали головні ролі, "Тіні" - це дебют у кіно. Хтось пройшов кастінг в університеті, де навчався (Богдан Юсипчук), хтось раніше працював з режисером (Павло Лі, Дмитро Ступка), Альону Мусієнко побачили в кафе та пригласили на проби, а Владислав Нікітюк зняв пробне відео на прохання своєї мами і навіть не мріяв про початок кінокар'єри.

"Саме цікаве розпочалося після кастінгу, - розповідає Павло Лі. - Тренування проводиласи у спеціальному таборі.  То були жахливі вправи. Ми дуже багато бігали, особливо дівчатам було непросто. Також займалися с майстером бою, щоби бійки виглядали реальними".

Левицький не стверджує, що його фільм - прорив в українському кінематографі. "Такі фільми мають зніматися, їх має бути багато. А к нашій стрічці стільки уваги, бо вона -  рідкість для України. Насправді це типове жанрове кіно, date movie, який треба подивитися в вихідні, отримати настрій, піти додому й забути. А ми в цей час вже будем знімати новий фільм"."Тіні незабутих предків" отримали найбільшу кількість копій для кіно в історії України - фільм покажуть у ста кінотеатрах. Але, за словами режисера, к вітчизняній продукції існує недовіра, мало хто ризикує робити на нього ставку. "Коли вони побачать черги, то, я маю надію, захочуть збільшити сеанси. Інтерес є, цікавість є. Наприклад, у Чернігові глядачи відстоювали свої інтереси і вибороли право показувати фільм", - каже Любомир.

Планується широкий прокат стрічки в Росії, Казахстані, можливо, Польші, йдуть переговори с Канадою та США - автори хочуть показати діаспорі, як виглядає українське жанрове кіно. "Наша ціль - зробити українське кіно інтернаціональним - так, як це вдалося в Росії Тимуру Бекмамбетову", - зазначає Левицький.

Мрія Любомира – зняти українського Індіану Джонса. Ціль достатньо амбітна – можливо, успіх "Тіней незабутих предків" у глядачів стане першим кроком до втілення її у життя.

Юрий Шевченко 12 листопада 2013
Коментарі
 
Ім’я
24 листопада 2017
Ваш коментар

Підписатися на обговорення

популярні статті

Найкращі акаунти голівудьских зірок в @Instagram

Для публічних особистостей Instagram - це ще одна можливість зробити собі безкоштовну рекламу або ж просто утримати вірну армію фанатів за...

21 вересня 2013

110
159913

Музичний Джеймс Бонд: 10 кращих саундтреків

22 фільми потому і в очікуванні 23ого давайте згадаємо 10 найяскравіших саундтреків до «Джеймса Бонда».

17 жовтня 2012

13
72229

10 "не-сутінкових" фільмів про вампірів

Кінопортал kino-teatr.ua пропонує увазі відвідувачів 10 фільмів про вампірів, відомих і невідомих, якісних і фарсових, а головне -...

18 листопада 2012

72
32686

10 режисерів незалежної України

10 кінорежисерів, які творили нове українське кіно: різне і неоднозначне.

24 серпня 2012

55
25561

TOP-10 найбільш провальних фільмів в історії кіно

10 фільмів, які зазнали найбільшого краху в прокаті

24 червня 2012

132
23048