Кінематографічні довгожителі


Найвідоміша представниця нацизму у кіно - німецька режисерка Лені Ріфеншталь, яка знімала фільми на доручення Гітлера, на відміну від свого протеже прожила неймовірно довге життя померши на 102 році. Її беззаперечний талант визнали незадовго до смерті. Як це звично відбувається з тими, хто залишається довгожителем. Сьогодні виповнюється 90 років класику французького кіно, учаснику останнього Каннського кінофестивалю Алену Рене. Ми згадаємо найвідоміших кінодіячів, які залишаються найстарішими із нині живучих.

Мануел ді Олівейра (1908 р. н.)

Португальський кінорежисер, який наразі очолює список найстаріших кінодіячів, які ще працюють. Визнання до Олівейри прийшло з запізненням. Однією з перших нагород режисера у 1985 році був "Золотий лев" за внесок у розвиток кінематографу. І вже через три роки його стрічка "Канібали" боролась за головний приз Канн. У 1995 році він знову привозить на Лазуровий берег фільм - "Монастир" із знаменитими Катрін Деньов і Джоном Малковичем. Останню роль у кіно Марчелло Мастрояннні зіграв саме у португальського довгожителя. Фільм "Подорож до початку світу" отримав дві премії Каннського кінофестивалю. Його наступна стрічка "Лист" із донькою Деньов і Мастроянні - К'ярою, здобула приз журі все тих же самих Канн. Через декілька років організатори Венеціанського кінофоруму вирішили, що одного "Золотого лева" Олівейрі замало, а тому вручили йому цю нагороду вдруге. Цьогоріч, орієнтовно в Венеції, Мануел представить свій новий фільм із Жанною Моро.

Олівія Де Гевілленд (1916 р. н.)

Американська актриса, двічі лауреатка премії "Оскар", знаменита суперниця Скарлет О'Хари у "Віднесених вітром". Список регалій цієї знаменитої кінодіви можна перераховувати безкінечно. Вона була першою жінкою, якій довірили бути головою журі Канн і саме вона не підтримує із рідною сестрою-актрисою, також довгожителькою, Джоан Фонтейн стосунків і до сьогодні. А все через конкуренцію в голівудському кодлі. У 2010 році французький президент Ніколя Саркозі вручив актрисі Орден Почесного легіону.

Кірк Дуглас (1916 р. н.)

Справжнє ім’я видатного актора і режисера Кірка Дугласа – Іссур. Ще до народження Дугласа, його батьки маючи єврейське походження емігрували з Білорусі в США. За свою тривалу акторську кар’єру Кірк зіграв у близько 90-ти кінокартинах. Найвідомішими фільмами Дугласа стали фільми: «Чемпіон», «Детективна історія», «Туз у рукаві», «Злі і гарні», «Спартак» і інші. Його тричі висували на «Оскар», але отримав він лише почесну статуетку у 1996 році. Його зірку на Алеї слави у Голлівуді викрадали, а потім знаходили. Найвідоміший син Кірка – Майкл Дуглас, оскароносний актор і продюсер. На минулорічній церемонії вручення «Оскарів» 94-річний Дуглас виступав оголошуючи переможницю у категорії "жіноча роль другого плану".

Ернест Боргнайн (1917 р. н.)

Американський актор, перш за все відомий за роллю добродушного м’ясника Марті у одноіменному фільмі, який приніс йому статуетку «Оскар». Після служби в армії і участі у Другій світовій війні Ернест Боргнайн записався у театр, який і визначив його подальшу долю. На його рахунку такі кінокартини як «Політ Фенікса», «Дика банда», «Брудна дюжина» і «Гаттака». Актор і до сьогодні грає в кіно. Однією із видатних його акторських робіт є роль у короткометражці Шона Пенна, присвяченій подіям 11 вересня.

Федір Хитрук (1917 р. н.)

Російський мультиплікатор, без чиєї трилогії про пригоди Вінні Пуха неможливо уявити дитинство. Вищу освіту Федір отримав ще до війни, а працювати на «Союзмультфільмі» почав у 1938 році. Анімацією він зацікавився після перегляду мультфільмів Волта Діснея. Після буремних воєнних років Хитрук повернувся працювати на студію. У 1962 році Федір зняв свій перший самостійний мультфільм «Історія одного злочину», після якого закріпив статус видатного мультиплікатора фільмами «Людина в рамці», «Острів» і «Дарую тобі зірку». Дві останні анімації були удостоєні відзнак Каннського кінофестивалю. Відзнявши свій останній мультфільм у 1983 році, Федір зайнявся викладацькою діяльністю, долучившись до створення школи-студії «Шар», де молоді студенти здобувають другу вищу освіту режисера-аніматора.

Ален Рене (1922 р. н.)

У сьогоднішнього іменинника попри знакові, успішні, майже дебютні роботи «Хіросіма, моя любов» і «Минулого року в Марієнбаде» із визнанням його подальшої творчості все ж не склалося. Позбавившись тавра представника французької «нової хвилі» Рене постійно намагався вдосконалити стилістику, що подарувало світові такі менш відомі його шедеври як «Провидіння» і «Мій американський дядечко». У всіх його останніх стрічках з’являється його дружина Сабін Азема. Фільм «Ви ще нічого не бачили» брав участь в офіційному конкурсі нещодавнього фестивалю в Каннах, але залишився без нагород. Ален Рене – один з останніх живих класиків французької «нової хвилі».

Максим Івануха

mivanukha 03 червня 2012Ім’я:
08 березня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 11 червня 2012 09:25
0
mivanukha 06 июня 2012 12:08
Гість 05 июня 2012 06:27
Варто ще було б додати Елая Воллаха, який народився 1915 року і Лорен Беколл з 1924.
і ще з двадцяток імен голлівудських довножителів) Я намагався обрати найвідоміших і найвидатніших.
Ну, Елая Воллоха варто згадати було хоча би за "Доброго, Поганого, Злого". Культовий актор, культовий фільм. А як він шикарно зіграв у другому "Волл-стріті", попри свій вік.
.
mivanukha
mivanukha (Львов) 06 червня 2012 12:08
0

Гість 05 июня 2012 06:27
Варто ще було б додати Елая Воллаха, який народився 1915 року і Лорен Беколл з 1924.
і ще з двадцяток імен голлівудських довножителів) Я намагався обрати найвідоміших і найвидатніших.
.
Гість
Гість 05 червня 2012 06:27
+1
Варто ще було б додати Елая Воллаха, який народився 1915 року і Лорен Беколл з 1924.
.

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого)

Ліам Нісон, історія Девіда Боуї та інші новинки прокату.

10 лютого 2021 0 1701
Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня)

«Скажене весілля 3» та інші прем'єри тижня.

24 лютого 2021 0 1355
Євродонбас Євродонбас

Режисер Корній Грицюк та продюсерка Анна Паленчук розпочали роботу над документальним фільмом про європейську історію Сходу України

16 лютого 2021 0 1260
Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого)

Бенедикт Камбербетч, Розамунд Пайк, Мадс Міккельсен та інші зірки в новинки прокату.

19 лютого 2021 0 1185
Ласкаво просимо в Берлін! Ласкаво просимо в Берлін!

На Український Національний Стенд Європейського кіноринку

22 лютого 2021 0 892