Хто поїде в Канни?


Хто поїде в Канни?
Прогнози і припущення
13 квітня в 11:00 за паризьким часом в знаменитому готелі Intercontinental Paris le Grand пройде прес-конференція, на якій директор найпрестижнішого кінофестивалю світу - Каннського - Тьєррі Фремо оголосить більшу частину фільмів, які в цьому році увійдуть у Офіційну програму (горезвісну Selection Officielle ) ювілейного, 70-го фестивалю. Selection Officielle включає в себе не тільки конкурс, але і фільми відкриття та закриття фестивалю. Експерти по всьому світу висловлюють свої припущення на предмет того, які ж фільми в цьому році будуть боротися за «Золоту пальмову гілку». Спробуємо узагальнити ці припущення.
Отже, Франція. Тут справа йде складніше за все, так як по фестивальній конвенції вибір французьких фільмів-конкурсантів повинен бути зроблений лише після перегляду відбірників всіх французьких кандидатів, а їх цього року досить багато. В першу чергу в конкурс Канн пророкують стрічку Міхаеля Ханеке «Хеппі Енд», яку він зняв на французькій мові. Шанси цього фільму робить вагомішими той факт, що австрієць вже двічі вигравав «Золоту пальмову гілку». Щоб продемонструвати тяжкість стоїть перед Фремо і командою завдання згадаємо лише кілька значущих французьких фільмів, які будуть готові до Канн:
- «Мехтуб є мехтуб» Абдельлатіфа Кешиша
- «Жанетта» - грайливий мюзикл Брюно Дюмона про Жанну д'Арк
- «Грозний» - оммаж Мішеля Хазанавічюса Жану-Люку Годару
- «Хранителі» - військова драма Ксав'є Бовуа
- «Привиди Ісмаеля» Арно Деплешена
- «Мій син» Крістіана Карьйона з Гійомом Кане
- «Роден» Жака Дуайона
- «До побачення там, нагорі» Альбера Дюпонтель
- «Золоті роки» живого класика французького кіно Андре Тешине
- «Марілін» Гійома Гальєні
- «Ательє» Лорана Канте
Також в ряду кандидатів згадуються фільми Еріка Зонка «Чорний потік» (хоча тут швидше за все переклад не потрібно: Fleuve Noir - знаменита книжкова серія детективних романів) з Венсаном Касселем і «Обіцянки на зорі» Еріка Барб'є, в якому П'єр Ніне грає знаменитого французького письменника Ромена Гарі, а Шарлотта Генсбур - його мати.
Багато хто задається питанням, чи потрапить в Канна програми найдорожчий французький фільм в історії - «Валеріан» Люка Бессона. Є припущення, що ця стрічка - кандидат на дуже почесну роль - стати фільмом відкриття ювілейного Каннського фестивалю. Але багато хто висловлює побоювання, що Бессон не наважиться уявити фільм кольором світової критики за два місяці до липневої театральної прем'єри. Тут буде доречно зауважити, що по іншим, більш свіжим чуткам, фестиваль відкриватиме стрічка «Грозний» Мішеля Хазанавічюса.
Але ось хто точно не встигне завершити роботу до Канн, так це Франсуа Озон «Подвійний коханець», Жан-Люк Годар ( «Образ і слово»), Леос Каракс ( «Анетта») і Роман Поланскі ( «Засноване на правдивій історії») .
Великобританія і Ірландія
У числі перших кандидатів називають №Дюнкерк »Крістофера Нолана, але тут постає питання на кшталт Бессоновскій: чи зважиться студія Warner Bros. цей фільм за 2 місяці до комерційної прем'єри по всьому світу.
Серед інших вельми ймовірних учасників Канн-70 стрічки Гарту Девіса «Марія Магдалена», яку зіграла Руні Мара, «Темна ріка» Кліо Барнард, «Диявол зовні» Ендрю Халм і новий фільм Йоргоса Лантімоса «Вбивство священного оленя», натхненний п'єсами Евріпіда.
Німеччина
Існує ймовірність того, що в головний конкурс Канн через дев'ять років повернеться володар «Золотої Пальмової Гілки» Вім Вендерс, який зняв трилер про глибоководному дайвінг і викраденні людей «Занурення». Головні ролі в ньому виконали Джеймс МакЕвой і Алісія Вікандер. Не виключено, що з'явиться на Круазетт і Фатіх Акін зі своєю новою стрічкою «Згасання».
Іспанія
Іберійці головні свої надії пов'язують з стрічками «Абракадабра» Пабло Бергера, «Золото» Агустіна Діаса Янеса, «Книжковий магазин» (англомовний дебют Ізабель Койшет) і «Померти» Фернандо Віллалонга.
Средлі інших європейських кандидатів на канський конкурс згадуються «Шукач задоволень» Паоло Вірц з Дональда Сазерленда і Хелен Міррен (Італія), «Везучая» Серджіо Кастелліто (Італія); «Веселка» братів Таівані (Італія); «Гонщик і в'язниця» Міхаеля Роскама з Адель Екзаркопулос і Маттіасом Шунаертсом (Бельгія); «Хижі» (режисерський дебют актора Жеремі Реньє, Бельгія).
США
І природно, що жоден великий фестиваль не може обійтися без американського кіно. І тут відбірникам Канн також доведеться вирішити досить непросту дилему. У числі кандидатів на появу в різних офіційних програмах фестивалю такі роботи:
- Wonderstruck Тодда Хайнса
- Under The Silver Lake Девіда Роберта Мітчелла
- Good Time - кримінальний трилер Джоша і Бенні Сафді з Робертом Паттінсоном у головній ролі
- The Beguiled - новий фільм Софії Копполи, який представляє собою готичну драму, дія якої розгортається в школі для дівчаток напередодні Громадянської війни в США
Дата релізу свіжої стрічки з Бредом Піттом - 26 травня - породила чутки про те, що і вона може бути включена в офіційні програми Канн.
Передбачається, що на Круазетт (звичайно ж - поза конкурсом) будуть показані і голлівудські блокбастери, серед яких найчастіше згадуються «Чужий: заповіт» Рідлі Скотта, «Пірати Карибського моря: Мертві казок не розповідають» і «Тачки 3» від студії Pixar.
Новий фільм Вуді Аллена Wonder Wheel може бути готовий для участі в канських програмах, але ось чи зважиться сам метр приїхати на Лазурний берег після торішнього прийому, наданого йому на набережній Круазетт?
Каннський завсідник - канадський вундеркінд Ксав'є Долан - в цьому році в Каннах не з'явиться: принаймні, зі своїм новим фільмом The Death and Life of John F. Donovan, зйомки якого триватимуть до червня 2017 го року.
Наскільки точні ці припущення, ми дізнаємося вже в самий найближчий час.
Алексей Першко 12 квітня 2017


Ім’я:
08 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1677
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1492
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1024
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 950
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 906