Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD


Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD
Жанр: комедія, сімейний
Фільм, який претендує на звання «Найдовша назва в історії кінематографу», взяв собі подібний заголовок не просто так. Перед вами екранізація дитячого бестселера 1972 року випуску, який свого часу відзначився радикальним для жанру рішенням: наприкінці не настає ніякого хепі-енду. Ні, ніхто не вмирає, і гірко плакати теж не доведеться, але й ніяких «довго і щасливо» в тексті немає. Дивно, але 40 років ніхто не торкався до культової для Штатів книги, та ось, нарешті, студія Disney купила права і запропонувала глядачеві свою версію сімейних негараздів. Зміна відбулася, по суті, лише одна, але вирішальна: щасливий фінал. Тому й фільм став схожим на безліч інших, а міг би бути в своєму роді знахідкою.
Чи варто дивитися: загалом, це гідний представник сімейних фільмів, чарівних у своїй безпосередності, а часом і наївності. Такі стрічки не претендують на щось більше, ніж розвеселити, банально зарядити позитивними емоціями і навчити глядача того, що і без них усі знали.
Жанр: бойовик, драма
Після не дуже вдалого «Саботажу» режисер Девід Ейр вирішив відійти від звичного для себе жанру поліцейського трилера і зняти військову драму. Замість того, щоб глобально відтворювати історичні події часів Другої світової, Ейр звертає увагу на камерну історію екіпажу одного танка, а точніше на їх палке бажання вижити. «Лють» за своєю структурою нагадує комп'ютерну гру з переміщеннями із точки в точку (правда, без збережень) і, враховуючи заочний статус блокбастера, дозволяє собі бути натуралістичною в плані фізичних деформацій, але чомусь фальшивить у емоціях. У кадрі війна, а герої мелодраматизують мало не кожен свій крок.
Чи варто дивитися: непогане поповнення в кар'єрі Пітта та Ейра, що заслуговує похвали, але ніяк не захоплення.
Жанр: мультфільм
Захоплююча історія про Астерікса та Обелікса давно стала надбанням не тільки французів, а й усього світу. Перші мультфільми вийшли ще в 1967 році, але бренд живе досі. На порозі XXI сторіччя екранізації коміксів знайшли плоть і кров, і замість намальованих галлів на арену вийшли актори (якщо Астерікса грав весь час новий актор, то в образі Обелікса постійно залишався колись улюбленець публіки Жерар Депардьє). На жаль, з кожним новим фільмом якість незмінно падала, і настав час замкнути цикл.
На екрани знову вийшов мультфільм, тепер із новомодною комп'ютерною графікою і в 3D. Ці нововведення стрічку видозмінюють, але не псують. Потрібно грати за правилами ринку, інакше ніяк. Режисери вирішили віддячити глядачеві, тому взялися за сатиричний і багато в чому злободенний сюжет. Юлій Цезар застосовує для захоплення непереможних галлів не силу, а розум, побудувавши поряд з їх селищем респектабельний житловий комплекс. Замість мечів і кулаків на екрані вперше зіткнуться національна самобутність і оманливі можливості цивілізації.
Чи варто дивитися: Астерікс і Обелікс знову повернулися до глядача, але не з порожніми руками. Тут точно буде над чим подумати. Втім, і посміятися теж.

Сергей Задко 25 лютого 2015
LikeІм’я:
31 жовтня 2020
Ваш коментар

популярні статті


«ЮКІ» — історія перемог вільних українців «ЮКІ» — історія перемог вільних українців

03 грудня у вітчизняний прокат виходить сенсаційний фільм «ЮКІ», що розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували...

07 жовтня 2020 0 6738
Можливість іншого. Вільного. Можливість іншого. Вільного.

В рамках Одеського кінофестивалі в Довженко-центрі пройшла ретроспектива «Одеські незалежні: вільне кіно 90-х».

08 жовтня 2020 0 1314
Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня)

Ліам Нісон, два фільми з Александрою Даддаріо й інші новинки прокату.

07 жовтня 2020 0 1268
Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 жовтня)

Том Гарді, Джуд Лоу і інші новинки прокату.

14 жовтня 2020 0 1212
Кіно Бориса Віана Кіно Бориса Віана

В рамках кінопрограми фестивалю VianFest будуть показані фільми і самого Бориса Віна і про нього.

13 жовтня 2020 0 1210