Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD


Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD
Жанр: комедія, сімейний
Фільм, який претендує на звання «Найдовша назва в історії кінематографу», взяв собі подібний заголовок не просто так. Перед вами екранізація дитячого бестселера 1972 року випуску, який свого часу відзначився радикальним для жанру рішенням: наприкінці не настає ніякого хепі-енду. Ні, ніхто не вмирає, і гірко плакати теж не доведеться, але й ніяких «довго і щасливо» в тексті немає. Дивно, але 40 років ніхто не торкався до культової для Штатів книги, та ось, нарешті, студія Disney купила права і запропонувала глядачеві свою версію сімейних негараздів. Зміна відбулася, по суті, лише одна, але вирішальна: щасливий фінал. Тому й фільм став схожим на безліч інших, а міг би бути в своєму роді знахідкою.
Чи варто дивитися: загалом, це гідний представник сімейних фільмів, чарівних у своїй безпосередності, а часом і наївності. Такі стрічки не претендують на щось більше, ніж розвеселити, банально зарядити позитивними емоціями і навчити глядача того, що і без них усі знали.
Жанр: бойовик, драма
Після не дуже вдалого «Саботажу» режисер Девід Ейр вирішив відійти від звичного для себе жанру поліцейського трилера і зняти військову драму. Замість того, щоб глобально відтворювати історичні події часів Другої світової, Ейр звертає увагу на камерну історію екіпажу одного танка, а точніше на їх палке бажання вижити. «Лють» за своєю структурою нагадує комп'ютерну гру з переміщеннями із точки в точку (правда, без збережень) і, враховуючи заочний статус блокбастера, дозволяє собі бути натуралістичною в плані фізичних деформацій, але чомусь фальшивить у емоціях. У кадрі війна, а герої мелодраматизують мало не кожен свій крок.
Чи варто дивитися: непогане поповнення в кар'єрі Пітта та Ейра, що заслуговує похвали, але ніяк не захоплення.
Жанр: мультфільм
Захоплююча історія про Астерікса та Обелікса давно стала надбанням не тільки французів, а й усього світу. Перші мультфільми вийшли ще в 1967 році, але бренд живе досі. На порозі XXI сторіччя екранізації коміксів знайшли плоть і кров, і замість намальованих галлів на арену вийшли актори (якщо Астерікса грав весь час новий актор, то в образі Обелікса постійно залишався колись улюбленець публіки Жерар Депардьє). На жаль, з кожним новим фільмом якість незмінно падала, і настав час замкнути цикл.
На екрани знову вийшов мультфільм, тепер із новомодною комп'ютерною графікою і в 3D. Ці нововведення стрічку видозмінюють, але не псують. Потрібно грати за правилами ринку, інакше ніяк. Режисери вирішили віддячити глядачеві, тому взялися за сатиричний і багато в чому злободенний сюжет. Юлій Цезар застосовує для захоплення непереможних галлів не силу, а розум, побудувавши поряд з їх селищем респектабельний житловий комплекс. Замість мечів і кулаків на екрані вперше зіткнуться національна самобутність і оманливі можливості цивілізації.
Чи варто дивитися: Астерікс і Обелікс знову повернулися до глядача, але не з порожніми руками. Тут точно буде над чим подумати. Втім, і посміятися теж.

Сергей Задко 25 лютого 2015


Ім’я:
14 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 2058
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1876
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 1563
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1422
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 1351