Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD


Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD
Жанр: мультфільм
Були у російського кінематографа два сини. Один - Enjoy Movies, син дурний, але дуже розсудливий, тому і фільми в нього наскільки низькоякісні, настільки й прибуткові. Другий син - «Мельниця», син розумний, але жадібний. У далекому 2004 році син зняв «Альошу Поповича», який не зумів окупитися, але зумів стати улюбленцем вітчизняної публіки. У повітрі запахло великим прибутком, і син перетворив випадкову ідею (дякуємо безіменному студенту з Дніпропетровська) в конвеєр мультфільмів про богатирів. Душі в них ставало все менше, якість виконання опускалася все нижче, але збори все одно росли і росли. Рубікон був пройдений тільки на 6-му мультфільмі. Щось ворухнулося в головах глядачів, і на триквел триквелу (а ви сиквелів боялися!) прийшло майже вдвічі менше людей, ніж колись. Втім, до критичної самоокупності ще дуже далеко. Син залишається задоволений.
«Хід конем» демонструє абсолютну безпорадність як в ідейному, так і в художньому плані. Сюжетно історія богатирів зайшла в глухий кут, герої не здатні мінімально еволюціонувати, а зазвичай досить весела серія цього разу не може запропонувати ні одного смішного жарту. Скільки ще протягне схема «на Русі новий ворог - богатирі усувають ворога»? Сподіваємося, що недовго.
Чи варто дивитися: на жаль, батькам нема на що вести своїх дітей у новорічні свята, тому «Богатирів» зніматимуть, поки просять. Але ви ж дивитеся вдома та можете обирати!
Жанр: драма, мелодрама
Пол Хаггіс, який колись прославився з оскароносним «Зіткненням», зі своїм новим фільмом намагався увійти в ту саму річку і довести, що подію 10-річної давнини зовсім не можна списувати на волю випадку. Хотів всім утерти носа, але став жертвою амбіцій. «Третя персона» стала принизливим провалом, зібрала в США жалюгідний мільйон, а критики із задоволенням насміхалися над фільмом.
Поки вся індустрія повільно, але впевнено прощається з паралельним сторілайном, Хаггіс прекрасно демонструє всі проблеми цього формату. Дія постійно скаче між трьома сюжетними лініями, що не дає зосередитися хоча б на якійсь із них. Намагаючись зібрати все воєдино, режисер витрачає занадто багато часу на побічні деталі, в результаті чого хронометраж розтягується більш ніж на 2 години. Якщо ж ви сподіваєтеся на розв'язку, то краще не «вмикайте мізки», бо уважний глядач знайде правильну відповідь ще на середині фільму.
Чи варто дивитися: подейкують, якщо пильно придивитися до самої суті цієї стрічки, то можна помітити порожнечу.
Жанр: жахи
Можна довго розмірковувати про те, що жанр хорору необхідно повністю перезавантажувати, адже дивитися рішуче нічого, але цифри говорять зовсім інше. «Віджа» за бюджету в $5 млн зібрала в прокаті майже $100 млн, сиквел офіційно заявлений, а розсудливому глядачу залишається тільки сподіватися на провал. Продюсери відчайдушно шукають ще невипробувані містичні історії, щоб приклеїти до фільму обридлий ярлик «засновано на реальних подіях». Дошка Віджа, що стала основою для фільму, спочатку була придумана як домашня розвага, але з часом отримала містичне підґрунтя і швидко увійшла в масову культуру. За належного рівня виконання злякати глядача (в контексті можливостей цієї дошки) можна дуже навіть непогано, але про яку якість можна говорити, коли в наявності мізерний бюджет, режисер-новачок і рейтинг для підлітків? Ні саспенсу, ні крові, ні повноцінних діалогів. Один лише фінальний твіст, але заради цього не варто терпіти все інше неподобство.
Чи варто дивитися: кожен ваш перегляд наближає цей фільм до створення повноцінної франшизи. Ви правда цього хочете?

Сергей Задко 15 березня 2015
LikeІм’я:
23 листопада 2020
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (29 жовтня - 4 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (29 жовтня - 4 листопада)

Відьми, знову відьми та інші новинки прокату.

28 жовтня 2020 0 4882
Як один фільм письменника вбив
ексклюзив
Як один фільм письменника вбив

Vian-Fest в Довженко центрі - день другий. A la noir.

29 жовтня 2020 0 1968
Два світи - два фокуси Два світи - два фокуси

Програма 4-го Київського тижня критики «Фокус: Україна Франція»

30 жовтня 2020 0 1801
Що в кіно? Прем'єри тижня (5-11 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (5-11 листопада)

Український номінант на Оскар, класичні казки та інші новинки прокату.

04 листопада 2020 0 1379
Київ. Борису Віану 100 років.
ексклюзив
Київ. Борису Віану 100 років.

У Довженко-центрі завершився Vian-Fest.

05 листопада 2020 0 1361