Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD


Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD

Жанр: трилер, детектив
Голлівуд не знає пощади, по черзі випускаючи ремейки культових фільмів окремих країн. Цього разу жертвою став аргентинський лауреат «Оскара» за «Найкращий фільм іноземною мовою», причому термін між випусками цих двох фільмів досяг критично низької позначки – всього шість років. Власне, якихось принципових змін у стрічці немає, одна лише спроба вкоренити культурний код іноземного проекту в західні ідеологічні уявлення. Однак навіть ці незначні правки сценарію повністю зруйнували багатозначність оригіналу.
Фільм 2009 року працював з ірраціональними мотивами, багато чого залишаючи поза кадром, або ж передавав необхідну інформацію за допомогою не лише слів, але й роботи камери, постановки світла, невербальних символів. У стрічці 2015 року нічого цього немає, ремейк механічно тягне сюжет сцена за сценою, нагадуючи телевізійні процедурали минулого. Ситуацію не рятує навіть Джулія Робертс, яка єдина з трьох акторів (сценарна арка Кідман і Еджіофора заслуговує стати канонічним прикладом провальної love story) грає, а не відпрацьовує гонорар.
Чи варто дивитися: ремейк аргентинського фільму розривається між пересічним переказом оригінального сюжету і невпевненими спробами внести корективи, але так і не досягає бажаного результату.
Жанр: бойовик, трилер
Після шаленого успіху «Скайфоллу» всі чекали дива, але дива не відбулося. Новий сегмент у серії фільмів про знаменитого спецагента видався найдовшим у всій франшизі – майже дві з половиною години, і протягом цього часу Мендес із командою показують, як з кожним поворотом сюжету можна рухатися в усе менш цікавому напрямку. «Спектр» відчутно страждає від обраного попередниками тону серйозного і глибокого кіно: тут з пістолета збивають вертоліт і займаються коханням одразу після рукопашного бою, а десь позаду світ страждає від тотального стеження в дусі Сноудена.
Насправді, проблема лежить на поверхні: оскільки контракт з Крейгом добігає кінця, продюсери вирішили похапцем вписати всі чотири стрічки в загальний контекст, при цьому намагаючись зняти завершення бондіани для самого Крейга. Вийшло відверто погано.
Чи варто дивитися: Мендес відчайдушно намагається чимось здивувати, приголомшити, пограти з очікуваннями шанувальників, але сказати після «Скайфоллу» йому дійсно нема чого.

Сергей Задко 17 лютого 2016Ім’я:
18 квітня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 13 – 23 квітня

25 березня 2021 0 2153
Весна все ж буде Весна все ж буде

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021» оголошує кінопрограму

31 березня 2021 0 1668
Всесвіт води в Таїланді Всесвіт води в Таїланді

Sony Pictures Entertainment та Amazan Falls відкриють перший тематичний парк розваг «Columbia Pictures’ Aquaverse» у Таїланді

08 квітня 2021 0 981