Курт Кобейн на ОМКФ 2015


Курт Кобейн на ОМКФ 2015

«Постараюся говорити словами простого хлопця, бувалого життя, хоч і волів би зараз залишитися кастрованим інфантильним скиглієм. Цей лист буде не складно зрозуміти. Моє життя стала схожа на курс введення в панк-рок з тих самих пір, як я вперше вийшов на сцену і тим самим був присвячений в свого роду етику, в якій складно сплутані бунтарська незалежність і відчуття єднання з усіма вами. І тепер, через стільки років, я перестав отримувати задоволення від музики, і більше не можу ні слухати її, чи не писати ... »Цими словами починається передсмертна записка Курта Кобейна, надпопулярного гранж-ідола, який за 27 коротких років життя зумів заявити усьому світові про свої душевні муки і відшукати відгук у серцях мільйонів людей.

Показ фільму «Курт Кобейн: Чортів монтаж» на Одеському кінофестивалі став однією з головних подій, які збирають повний зал. Тим більше що вправні маркетологи підігрівали інтерес до цього фільму вже давно і впевнено.

Близько року тому, дочка Курта - Френсіс Кобейн вибухає серією несамовитих інтерв'ю, фотограф Джессі Фроман випускає фотокнигу про життя музиканта, а в ЗМІ починають один за іншим вкидатись інтригуючі тизери та інтерв'ю з Бреттом моргенов - творцем картини, який заявляє, що йому «вдалося відтворити образ зовсім іншого Кобейна ».Курт Кобейн - це вже не просто ім'я, це ціла епоха, якщо завгодно, бренд, і згадка цього персонажа гарантує будь-якому проекту майже що стовідсотковий комерційний успіх. Не дивно, що сім'я і близькі померлого музиканта ревно захищали від зазіхань, всі залишилися матеріали.

І в цьому сенсі режисер картини Бретт Морген проявив воістину диявольський навик комунікації, зумівши втертися в довіру до норовливої ​​і розважливою Кортні Лав, взяти її дочка Френсіс Бін собі в партнери і отримати доступ до унікального аудіо, фото та відео архіву родини Кобейн. Який до 2007 року зберігався за сімома замками в очікуванні найкращого, тобто найбільш вигідної пропозиції. І це при всьому при тому, що сама Лав весь час заявляла про свій намір особисто зайнятися зйомками художнього фільму про Кобейна. Проскакували чутки навіть про те, що на роль її чоловіка вже претендували Робер Паттінсон і Райан Гослінг.У підсумку за вісім років роботи вийшла класичне рок-документальне кіно про великий талант з провінційного містечка з ранимою душею і повним букетом підліткових комплексів, сюжет якого будується за схемою: «нещасне дитинство - знайомство з панк-роком - знайомство з наркотиками - досягнення всесвітньої слави - смерть ». Так глядач і крокує в ногу з Куртом по всій його життя, занурюючись то в ейфорію від перших концертів, то в щастя батьківства, то в «відчепіться все від мене», а то і в героїнове безумство.

Зворушливі кадри з милим білявим хлопчиком, який посилає в камеру повітряні поцілунки і намагається нагодувати печивом гіпсову черепаху, спочатку налаштовують глядача на таке собі зворушуючий ставлення до всього що відбувається. Документальна хроніка перемішується з інтерв'ю, мультиплікацією і хаотично змонтованого відеоряду з крутяться газетними вирізками, кадрами з кінофільмів тих часів і ожившими за допомогою комп'ютерних технологій малюнками і записами Кобейна, взятими з його щоденників.Особливий інтерес «нірваноманов» зі стажем, безумовно, викличуть смішні і пікантні ролики з особистого архіву родини Лав-Кобейн-Френсіс, де вони дуріють щосили, і виглядають при цьому вельми щасливо.

З моменту загибелі Курта Кобейна в 1994-му році його чорно-білий портрет з підписом «I Hate Myself And Want To Die» перетворився на один з найбільш впізнаваних товарних знаків в музичній індустрії. У своїй картині Морген став свого роду першопрохідцем, спробувавши показати нам Курта не як депресивного героінозавісімой музиканта-генія, але і як зазвичай хлопця, який хоче простих речей - сім'ї і свого дому.Наостанок додам, що навіть якщо вам абсолютно байдужа творчість гурту Nirvana, фільм подивитися варто все одно. Хоча б для того, щоб побачити до чого може призвести неуважне ставлення до власних дітей.

Виталий Ващук 16 липня 2015
LikeІм’я:
28 листопада 2020
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (29 жовтня - 4 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (29 жовтня - 4 листопада)

Відьми, знову відьми та інші новинки прокату.

28 жовтня 2020 0 6377
Як один фільм письменника вбив
ексклюзив
Як один фільм письменника вбив

Vian-Fest в Довженко центрі - день другий. A la noir.

29 жовтня 2020 0 2371
Два світи - два фокуси Два світи - два фокуси

Програма 4-го Київського тижня критики «Фокус: Україна Франція»

30 жовтня 2020 0 2139
Що в кіно? Прем'єри тижня (5-11 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (5-11 листопада)

Український номінант на Оскар, класичні казки та інші новинки прокату.

04 листопада 2020 0 1619
Київ. Борису Віану 100 років.
ексклюзив
Київ. Борису Віану 100 років.

У Довженко-центрі завершився Vian-Fest.

05 листопада 2020 0 1613