Леон. Таємниці фільму


Леон. Таємниці фільму
У 1994 році у французьких кінотеатрах вийшов культовий фільм Люка Бессона «Леон». Історія кохання юної дівчинки і професійного кілера назавжди вписала ім'я режисера в історію світового кіно. Жан Рено зіграв свою найкращу роль і прокинувся знаменитим, а весь світ дізнався про існування майбутньої володарки «Оскара» Наталі Портман. «Леон» донині займає 27 місце в списку найкращих фільмів за версією IMDB.
Недавно фільму виповнилося 20 років з моменту випуску на екрани. На честь цієї події портал kino-teatr.ua згадав факти про фільм, які ви могли не знати.
За словами Люка Бессона, на роль Леона він розглядав виключно Жана Рено. Тим не менш, на цю роль претендували Мел Гібсон і Кіану Рівз.
Спочатку на роль Матильди розглядалася Лів Тайлер, але її визнали дуже дорослою для цієї ролі. На момент кастингу актрисі було 15 років.
Батьки Наталі Портман були вкрай стурбовані наявністю сцен куріння у фільмі, тому було укладено угоду, що у фільмі буде всього 5 сцен куріння Матильди, і що в жодній не буде показано, що вона вдихає або видихає дим.
В оригінальному сценарії були сцени «незручного сексуального напруження» між Матильдою і Леоном, в тому числі сцена, у якій обидва героя лежать на ліжку, а Матильда розмірковує про секс. Ці сцени так і не увійшли в американську версію картини, зате були присутні в європейському варіанті.
За словами Жана Рено, він вирішив зіграти Леона так, щоб він був трохи емоційно пригніченим. Він відчував, що це змусить глядачів розслабитися і зрозуміти, що він не той, хто обдурить вразливу молоду дівчину.
Люку Бессону прийшла ідея зняти Леона в той час, коли він працював над своїм попереднім фільмом «Нікіта». У третьому акті того фільму Віктор-прибиральник (Жан Рено) зіштовхується із наслідком невдалої місії Нікіти. Бессон побачив нереалізований потенціал даного персонажа і вирішив створити окрему історію. Робоча назва фільму була «Прибиральник».
Робочий графік Брюса Вілліса став причиною створення фільму. Зайнятість актора не дозволила режисерові взятися за зйомки «П'ятого елемента». Щоб не розпускати знімальну групу, Бессон за 30 днів написав сценарій до «Леону», а потім зняв його за 3 місяці.
Під час зйомок якийсь зловмисник пограбував магазин, і тікав зі здобиччю вулицями міста. Раптом, він натрапив на знімальну бригаду. Побачивши купу «поліцейських», він вирішив негайно здатися.
В одній зі сцен головні герої реєструють себе під ім'ям Макгаффін. Цей термін ввів Альфред Хічкок для позначення тривіального елемента в кіно, навколо якого розгортаються всі події, але в кадрі він так і не з'являється.
Наталі Портман зізналася, що сцена, в якій вона вбиралася Мерилін Монро, була зіграна під враженнями від фільму «Світ Уейна». На момент зйомок вона ніколи не дивилася кіно з Монро в головній ролі.
За словами актриси Майвенн, частково фільм базується на її романтичних стосунках з Люком Бессоном. Вона була заручена з режисером на момент зйомок фільму. Їхня зустріч відбулася, коли їй було 11, а закоханість прийшла в 15. Бессону на той момент було 32 роки.
Початковий сценарій «Леона» був ще більш похмурим і суперечливим, аніж прокатна версія фільму. Наприклад, у ньому була присутня сцена сексу між Леоном і Матильдою. Більше того, стрічка закінчувалася тим, що головна героїня підриває себе разом з героєм Гарі Олдмана.
Бессон планував випустити сиквел «Леона» під назвою «Матильда». Подейкують, він навіть написав сценарій. Однак ряд факторів завадив здійсненню задуманого. Усі ідеї режисера пізніше були покладені в основу сюжету «Коломбіани».
Сергей Задко 07 жовтня 2014
LikeІм’я:
24 листопада 2020
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (29 жовтня - 4 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (29 жовтня - 4 листопада)

Відьми, знову відьми та інші новинки прокату.

28 жовтня 2020 0 5266
Як один фільм письменника вбив
ексклюзив
Як один фільм письменника вбив

Vian-Fest в Довженко центрі - день другий. A la noir.

29 жовтня 2020 0 2072
Два світи - два фокуси Два світи - два фокуси

Програма 4-го Київського тижня критики «Фокус: Україна Франція»

30 жовтня 2020 0 1906
Що в кіно? Прем'єри тижня (5-11 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (5-11 листопада)

Український номінант на Оскар, класичні казки та інші новинки прокату.

04 листопада 2020 0 1440
Київ. Борису Віану 100 років.
ексклюзив
Київ. Борису Віану 100 років.

У Довженко-центрі завершився Vian-Fest.

05 листопада 2020 0 1431