Найкращі фільми Роберта Земекіса


Найкращі фільми Роберта Земекіса

Спочатку Боб Земекіс був просто "протеже Спілберга", адже саме режисер «Списку Шиндлера» став продюсером його перших фільмів. Але згодом Роберт зумів довести неординарний талант цілою низкою шедеврів, які з часом не втрачають минулого стилю і новаторства. Земекіс – сміливий режисер, який не побоявся вперше серед інших поєднати анімацію і реальне живе кіно. І один з тих, чиї фільми чекають з нетерпінням. Сьогодні режисеру виповнюється 60 років, і ми згадаємо головні хіти його кінокар’єри.

Назад в майбутнє (трилогія) / Back to the Future / 1985-1990

Cтрічка, успіх першої частини якої породив два не менш успішні продовження вже справжня кінокласика. У першій частині підліток Марті потрапляє в минуле, де приймає активну участь в сходженні власних батьків. В другій частині головний герой завдяки машині часу навідується в майбутнє, а в третій – в ХIX ст… «Назад в майбутнє» - це фільми, які безкінечно показують по телебаченню і які жодного разу не набридають, адже постійно дарують неймовірно захопливий сюжет у поєднанні із влучним гумором і ностальгією. Саме з успіху цієї трилогії розпочалась видатна кінокар’єра режисера Земекіса.

Хто підставив кролика Роджера / Who Framed Roger Rabbit / 1988

Унікальна стрічка де намальована вручну анімація є повноправним учасником кадру разом із реальністю. Виявляється, що в Голівуді існує справжній район, де мешкають усі мультиплікаційні герої: від Міккі Мауса і до Дональда Дака. Усі вони переймаються абсолютно недитячими забавами. Головний герой - приватний детектив (Боб Хоскінс) стає заручником кримінальних суперечок, в яких головним підозрюваним стає сумбурний кролик Роджер. Протягом фільму детектив намагається захистити анімаційного героя від кривавого правосуддя. Цю чудову присвяту дитинству Земекіс відзняв за майже рекордні, як на той час, 70 млн. $.

Смерть їй личить / Death Becomes Her / 1992

Продовжуючи тему намагання зупинити час Роберт Земекіс відзняв чорну комедію, яку можна розібрати на неймовірно смішні цитати. Блискавична гра Меріл Стріп і Голді Гоун і справді зупиняє час, після чого з'являється бажання дивитись цю фантастичну історію безкінечно, або ж перемотувати її найкращі епізоди насолоджуючись їдкою сатирою. Цікаво і те, що в комедійному амплуа виступає Брюс Вілліс, у якості лисуватого невдахи, завдяки якому жінки втрачають розум і творять на екрані казна-що.

Форест Гамп / Forrest Gump / 1994

Одного разу переглянувши цю стрічку назавжди поринаєш у карколомний світ пригод чудернацького хлопця Фореста, який всупереч усьому живе на повну. Здається, що на тій зупинці, на якій герой Тома Генкса розповідає історію свого життя сидів кожен із глядачів. І що цікаво: ця історія торкається настільки широкого спектру питань, що здається вся історія США миттєво пробігла перед очима. А в ній зовсім не пересічний і хворий Форест Гамп, а справді повноцінна людина, щирість і доброта якої – нажаль недолік усіх «нормальних» громадян.

Контакт / Contact  / 1997

Фільм розповідає історію радіоастронома (чудова гра Джоді Фостер), яка з дитячих років намагається пізнати Всесвіт, і зокрема існування іншого життя у ньому. Попри постійну зневіру, з якою вона стикається протягом життя, головна героїня цілеспрямовано переконана у тому, що «десь там» далеко є інопланетяни. Її віра у це настільки сильна, що змушує її пережити під час невдалої подорожі в космос – міжгалактичні галюцинації. Фільм з ніжністю промовляє, про те, що запорукою будь-якого відкриття є мрія, здійснення якої можливе лише за підтримки інших.

Ізгой / Cast Away / 2000

Він успішний і забезпечений американський громадянин, якому в наслідок авіакатастрофи долею було подаровано шанс вижити, але потрапивши на безлюдний острів. Там він не зустрів П’ятниці, але мужньо почав жити з самого початку. Єдиною ниткою з минулим стали бандеролі, які перевозив літак, і які з часом допливли до берега. Герой Тома Генкса проходить усі стадії виживання і коли вже здається, що повернення в цивілізацію буде не зовсім логічним, його спроба повернутись через багато років досягає успіху. Стрічка вражає реалістичністю, хоча повернення до дому виглядає поступом режисера масовому глядачу і успіху в прокаті, якого картина свого часу досягла.

Різдвяна історія / A Christmas Carol  / 2009

Десятиріччя «нульових» у творості Земекіса ознаменувалось засиллям анімації і спецефектів. Він створив перший в історії фільм, де вся гра анімаційних героїв оцифрована реальними людьми – «Полярний експрес» і невдале фентезі «Беовульф». Екранізацією Діккенса режисер реанімувався, адже представив стару як світ різдвяну казку. Головний герой Скрудж потерпає внутрішнє переродження, осягнувши нікчемність прожитих років. Хоча, незважаючи на тривимірне зображення в американському прокаті фільм знову не окупився. На сьогодні, вже на стадії пост-продакшин знаходиться нова стрічка режисера - «Політ», яка вперше з часів «Ізгоя» буде без анімації.

Максим Івануха

mivanukha 13 травня 2012Ім’я:
08 березня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого)

Ліам Нісон, історія Девіда Боуї та інші новинки прокату.

10 лютого 2021 0 1704
Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня)

«Скажене весілля 3» та інші прем'єри тижня.

24 лютого 2021 0 1360
Євродонбас Євродонбас

Режисер Корній Грицюк та продюсерка Анна Паленчук розпочали роботу над документальним фільмом про європейську історію Сходу України

16 лютого 2021 0 1263
Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого)

Бенедикт Камбербетч, Розамунд Пайк, Мадс Міккельсен та інші зірки в новинки прокату.

19 лютого 2021 0 1189
Ласкаво просимо в Берлін! Ласкаво просимо в Берлін!

На Український Національний Стенд Європейського кіноринку

22 лютого 2021 0 896