Кращий кінотеатр України 2016


 Кращий кінотеатр України 2016
Або що ж таке кіно
Кінець року - традиційний час для підбиття підсумків і складання різних рейтингів. Причому стосуватися це може як самого контенту, тобто фільмів і серіалів, так і технічних новинок, за допомогою яких цей самий контент до глядача доноситься. 2016 рік був багатий на технологічні нововведення в українських кінотеатрах, які здебільшого відображали тенденції розвитку вітчизняного кінотеатрального парку. Спробуємо в них розібратися, але раніше - кілька застережень. По-перше, все нижче викладене - суб'єктивна думка автора цих рядків, жодним чином не відображає думку всієї редакції kino-teatr.ua.
Є така давно усталена думка, що популярність кіно будується на публічному характері його перегляду: людина, як істота соціальна, прагне здійснювати ряд дій спільно, а не в тиші своєї окремої квартири. Вважається, саме тому кіно досі не вмерло, всупереч численним прогнозам щодо його смерті. Це твердження вірне і для України, з тією лише різницею, що наші реалії внесли свої - і вельми істотні корективи - в побутування кіно на вітчизняних теренах. Щоб не розтікатися мисью по древу, скажімо, що кінопоказ в Україні в новітні часи, настання яких ознаменувало появу в кінці 90-х в Києві першого «кінотеатру західного зразка» під назвою «Кінопалац», пішов шляхом певної елітарності. «Кінопалац» і справді був західним кінотеатром - не тільки в сенсі технічного оснащення, а й з відповідним рівнем цін. І деяким чином цей кінотеатр і його побратими по мережі і визначив вектор розвитку кінотеатрального парку в нашій країні, перетворивши кіно з наймасовішого з мистецтв в привілей для досить заможних людей (і вина тут, власне, не «Кінопалацу», а рівня економічного розвитку країни ). В результаті склалася ситуація, в якій більшість українських кінотеатрів зосередилося в основному в декількох великих містах, жителі яких можуть собі дозволити витрачати неабиякі гроші на відвідування кіно (наприклад, минулого тижня середня вартість квитка в український кінотеатр становила 81 гривню, і це при тому, що кінотеатри заробляють більшу частину своїх коштів аж ніяк не на квитках). І власники кінотеатральних мереж швидко зрозуміли суть своєї цільової аудиторії і пішли по шляху впровадження дорогих технологічних нововведень, лише підкреслюючи світову тенденцію перетворення великого кіно в чистий атракціон. (Адже вже всі погодилися, що творчі вишукування - це доля чи ж фестивальних режисерів, або ж шоураннерів кращих телевізійних серіалів). Звідси і поява кілька років тому залів IMAX, а в цьому році - залів з технологією 4DX (в кінотеатрах системи «Планета Кіно») або ж з лазерними проекторами (зал №1 в київському мультизальнику «Сінема Сіті»).
Що стосується перших, то пропоновані ефекти (рухомі крісла, дощ, запахи і регулярні удари по нирках за допомогою прихованих у спинках крісел пристосувань) можуть вразити лише перші пару переглядів. З приводу лазерних проекторів ніяких принципових зауважень немає, хіба що є відчуття, що це нововведення з розряду тих, які вже не розрізняються людським оком. Так, і ще - веселить попередження перед показом про небезпеку лазерного випромінювання для шкіри і очей і проханням не підстрибувати в залі вище, ніж на 2 з половиною метра, щоб не потрапити під вплив цих самих променів. Так що автор цих рядків, як людина досить консервативна, віддасть пальму першості серед київських кінотеатрів «Києву» і «Жовтню» - у них є не тільки достатній (але без зайвих витребеньок) технічний рівень показу, але і правильний репертуар, що дозволяє побачити не тільки голлівудські блокбастери. Та й принцип соціальності дійства зберігається.
Так що - ласкаво просимо в кіно.
Алексей Першко 27 грудня 2016


Ім’я:
11 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1907
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1724
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1267
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 1198
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 1191