Магічний світ 3D


Магічний світ 3D

Природа людства – це постійний пошук як розвитку технологій, так і намагання викристалізувати в них щось класичне. Живопис пройшов гігантський шлях, у плані розвитку технік і матеріалів, проте і зараз митці творять

в «псевдопервісному» стилі; зараз створені просто неймовірні за технічними показниками цифрові фотоапарати, проте досить широким є рух поціновувачів плівки. Так само, як і кінематограф пройшов величезний шлях від першого «Прибуття поїзду» до масштабних, завершених розважальних проектів класу 4DX

– і в цей самий же час навіть самі прості техніки кіно залишаються затребуваними – наприклад, в області авторського кіно. Проте, загалом, в комерційному плані сегментація йде по лінії 2D-3D, і про дивний світ останнього ми поговоримо нижче.

Початком періоду 3D можна назвати кінець 1890-х, коли британський першопроходець кінематографа Уїльям Фриз-Грін подав патентну заявку на метод виробництва стереоскопічного фільму. В описі процесу вказувалося, що зображення з двох плівок проектуються на екран поруч один з одним; глядач надягає стереоскоп, який поєднує два зображення в одне ціле. Перший комерційний фільм, що був випущений у стерео форматі -  «Сила кохання» (англ. The Power of Love), що була представлена в приміщенні готелю «Амбассадор» (англ. Ambassador Hotel Theater) в Лос-Анджелісі 27 вересня 1922 року.

З цього часу формат 3D розвивався, удосконалювався, і в наш час доповнився рядом технологій, про які ми поговоримо нижче – в контексті найбільших кінопрокатних мереж, проте – спочатку трохи історії.Власне, і сам Київ має багату історію розвитку «у стилі 3D».

Так, в 1954 році був відкритий кінотеатр «Стереокіно» за адресою Хрещатик, 29. Доречі, перші фільми використовували «систему без окулряів», з досить складною технологією і спеціальному лінзо-растровому екрані розміром лише 3х3 м.

У березні 1954 року перший на Україні кінотеатр «Стереокіно» відкрився в самому центрі Києва на Хрещатику демонстрацією кольорового стереоскопічного фільму «Майська ніч, або Утоплена». У кінотеатрі був встановлений новий яскравий лінзово-растровий екран, розрахований співробітниками стереолабораторіі НІКФІ Б.Т.Івановим, Е.Н.Бушуевой і В.А.Державіним спеціально для київського кінотеатру»

Проте, вимоги до уніфікації плівки, та збільшення розмірів екрану повернули розвиток стереокіно до «технології з окулярами». Наступний етап для 3D в Києві відбувся з відкриттям спеціалізованого стереокінотеатру «Днепр» в кінці 1960-х в Піонерському (Маріїнському) парку в одному з паркових павільйонів, побудованому ще у 1937 році – де до цього знаходився кінотеатр «Піонер»

Кінотеатр Піонер

 

 

Стерокінотеатр «Дніпро»  (в подальшому, не витримавши конкуренції з новим масовим впровадженням 3D в звичайних кінотеатрах він деякий час простоював, проте в 2004 відкрився як ляльковий театр)
Після відкриття «Дніпра» «Стереокіно» був перейменований в «Орбіту», втративши статус профільного. В 2014 на його місці був відкритий магазин «Рошен)

 

Як приклад, з власної колекції наведу квиток (думаю, вони були типовими для даного сегменту перших стереокінотеатрів), що був використаний в кінотеатрі м. Москва, де власне найбільш цікавий пункт на звороті, щодо правил перегляду стрічок подібного типу

____________________________________________________________________________________________________

Отже, зараз ми ознайомились з історією "3D по-києвські", коли стереокіно було справжньою екзотикою.

Проте-далі буде!Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 10585
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 6646
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4328
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3901
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3899