Міжнародна Одеса


Міжнародна Одеса
Оголошено Міжнародну конкурсну програму ОМКФ-2018
На прес-конференціях 9-го ОМКФ, що відбулися 13 червня у Києві (кінотеатр «Оскар») та 14 червня в Одесі, оголосили програму Одеського міжнародного кінофестивалю
У прес-конференції у Києві взяли участь президент ОМКФ Вікторія Тігіпко, генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич, програмний директор ОМКФ Антельм Відо, програмний консультант ОМКФ Алік Шпилюк, куратор Конкурсу європейських документальних фільмів ОМКФ Сергій Буковський, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, перший Заступник Голови Правління АТ «ТАСКОМБАНК» Володимир Дубєй, директор каналу «Україна» Вікторія Корогод.
«У цьому році ми отримали фільми із 95 країн - це більше, ніж у 2017 році. Географія доволі цікава - нам надсилали стрічки навіть з Чилі, Ісландії, Нової Зеландії, Танзанії, Тайваню. Лідерами за кількістю заявок традиційно стали країни-члени ЄС: Німеччина, Франція, Іспанія та Італія. Кожна з цих країн надіслала від 60 до 93 фільмів», - сказала Вікторія Тігіпко, президент Одеського міжнародного кінофестивалю.
На участь у конкурсних програмах 9-го ОМКФ було подано 1011 фільмів. Селекційна комісія відібрала 12 повнометражних фільмів з 19 країн (враховуючи країни копродукції): Німеччини, Австрії, Польщі, Індії, України, Греції, Монако, Білорусі, США, Росії, Румунії, Франції, Бельгії, Колумбії, Данії, Палестини, Норвегії, Катару, ОАЕ. Вони змагатимуться за Ґран-прі ОМКФ - «Золотого Дюка» - та інші нагороди Міжнародного конкурсу. Генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич назвала фільми-учасники Міжнародного конкурсу. Також вона наголосила: «ОМКФ є майданчиком, де зустрічаються світові кінопрофесіонали та обговорюються важливі для індустрії питання. Традиційно в межах фестивалю пройде Film Industry Office та Літній Кіноринок. Film Industry Office - професійна програма, що складається з трьох конкурсних підсекцій. Новою цьогорічною ініціативою стане мінікоференція «Flms: Backstage», на якій говоритимемо про гендерні питання у кіноіндустрії».
ФІЛЬМИ МІЖНАРОДНОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ:
●   Драма «Стікс» (Styx), Вольфґанґа Фішера про молоду лікарку швидкої допомоги, яка хоче здійснити свою мету, але завдяки цьому змінює не тільки своє життя, але й життя багатьох інших людей-біженців, що трапляються їй у подорожі
●   Психологічна драма «Вежа. Ясний день» (Tower. A Bright Day/ Wieża. Jasny dzień) польської кінорежисерки Яґоди Шельц, котра розповідає про звичайну сімейну драму, що перетворюється на історію на межі фантастики та реальності
●   Лірична кінострічка української кінорежисерки Дарії Гайкалової (Дара Гай) «Три з половиною» (Teen Aur Aadha / Three and a Half), знята у копродукції з Індією. Фільм розкриває життя одного будинку протягом 50 років: в ньому в різні часи були школа та кімната, в якій жили юнак і його паралізований дідусь. В інші роки тут був бордель, а після нього - затишне родинне гніздечко. Дім нашіптує таємниці минулого своїм мешканцям та відкриває власникам потаємні схованки пам'яті.
●   Сатирична комедія з елементами чорного гумору «Жаль» (Oiktos / Pity) грецького режисера Бабіса Макрідіса розповідає історію 40-річного чоловіка, що живе із сином у домі своєї родини та доглядає дружину, яка знаходиться в комі. Коли вона несподівано приходить до тями, життя сім’ї перетворюється на справжній фарс.
●   Драмеді українського режисера Романа Бондарчука «Вулкан» (Volcano) розповідає історію іноземця Лукаса, який вирушає з місією ОБСЄ до кордону з окупованим Кримом та опиняється у викривленій реальності в хаті місцевого мешканця Вови. В цих дивних місцях, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку
●   Комедія положень «Кришталь» (Хрусталь / Crystal Swan) Дар’ї Жук, у якій декілька поколінь зіткнулися одне з одним. Молода рейверка Веля, яка мріє про еміграцію у США, вимушено переїжджає до невеликого заводського містечка та перевертає його життя догори дриґом.
●   Драматичний трилер «Поророка» (Pororoca) румунського режисера Константіна Попеску представить глядачу інтригуючу історію ідеального подружжя, чия маленька донька у одну мить зникає.
●   Чорна комедія «Дорога грому» (Thunder Road) Джіма Каммінґса - історія поліцейського, котрий попри всі сумні виклики долі робить усе можливе, щоб залишатися оптимістом.
●   Фільм про дорослішання «Дівчина» (Girl) режисера Лукаса Донта - історія 15-річної дівчинки Лари, яка обрала шлях професійної балерини й має опанувати своє тіло, хоча й народжена хлопчиком.
●   Французька драма «Паризька освіта» (Mes provinciales / A Paris Education, Жан Поль Сівейрак) - це історія двох молодих хлопців, що приїжджають до Сорбонни, де зіткнуться з викликами дружби, кохання, і головне - мистецтва.
●   Ґанґстерська сага «Перелітні птахи» (Pájaros de verano / Birds of Passage) від колумбійських режисерів Сіро Ґерри та Крістіни Ґайєґо - це сповідь про те, що відбувається, коли перетинаються жадібність, пристрасть і честь. Починається братовбивча війна, в якій на кону опиняються життя, культура і традиції предків.
●   Копродукція 7 країн - Палестини, Франції, Німеччини, Колумбії, Норвегії, Катару та ОАЕ - драматична комедія «Важіб» (Wajib) Аннемарі Жасір із гірко-солодким післясмаком про стосунки батька та сина від режисерки Аннемарі Жасір.
Алексей Першко 15 червня 2018


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 10577
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 6643
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4325
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3898
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3896