Метт Деймон вчить китайську


 Метт Деймон вчить китайську
Китай vs Голлівуд: частина 1
Те, що Китай є найбільшим гравцем в усіх областях, ні для кого не є секретом. Не виняток і кіно. Це очевидно навіть пересічному глядачеві, який дає собі працю уважно читати титри: все більше голлівудських блокбастерів фінансуються китайськими компаніями, що не може не позначитися і на змісті фільмів. Більш того, вже в найближчі 2-3 роки Китай стане найбільшим за кінотеатральними зборами ринком. Чим це обернеться для пересічного глядача: тим що він уже в найближчий час буде вчити імена азіатських «зірок», про яких ще недавно не мав ні найменшого поняття, або ж тим, що в нових фільмах умовного Роланда Еммеріха або не менше умовного Майкла Бея гігантські роботи (або прибульці, не має значення) будуть громити замість Лос-Анджелеса або Нью-Йорка Шанхай або Пекін? Спробуємо уявити собі найближчі перспективи.
Ван Цзяньлінь
Зацікавленість Голлівуду в китайському ринку - вулиця з двостороннім рухом. Тим більше, що в Китаї є такі люди як Ван Цзяньлінь - найбагатша людина Азії і глава гігантського конгломерату Dalian Wanda, який на даний момент вже володіє другою за розмірами американською мережею кінотеатрів АМС і компаніями Legendary Entertainment (продюсер трилогії про Темного Лицаря і «Миру юрського періоду ») і Dick Clarke Productions, відповідальної за проведення церемонії премії« Золотий глобус ». І Ван Цзяньлінь далеко не самотній у своїх прагненнях завоювати Голлівуд - не дарма недавно 16 американських конгресменів навіть закликали провести розслідування постійно зростаючого китайського впливу на американську кіноіндустрію.
Big in China
Цілий ряд голлівудських франшиз стали успішними лише завдяки китайському ринку, і найяскравіший приклад цього - «Варкрафт». У США ця стрічка зібрала лише 47 мільйонів доларів, тоді як в Китаї - 221 мільйон. Але ж є ще й «Тихоокеанський рубіж» (101 млн в США і 111 мільйонів в Китаї) і «Термінатор: Генезис» (89 мільйонів в США і 113 в Китаї).
Чжан Імоу
Цей видатний режисер є яскравим проявом тенденції до зрощування східного і західного кінематографів: отримавши солідну репутацію завдяки «Герою» і «Дому літаючих кинджалів» (який, до речі, знімався в Україні), незабаром він випускає на екрани стрічку «Велика стіна» (в Китаї фільм вже став гучним комерційним успіхом), яка є першою великою спільною продукцією між США і Китаєм з бюджетом в 160 мільйонів доларів. У цьому фільмі головну (поки що?) роль грає Метт Деймон, а привабливість для азіатського глядача забезпечують азіатські ж «зірки» - знаменитий Енді Лау, фронтмени китайського бой-бенду Едді Пен і Лу Хан і Цзін Тянь, яку також можна буде побачити в блокбастерах «Конг: Острів черепа» та «Тихоокеанський рубіж 2».
Т - значить Тільда
Китайський ринок настільки цінний для найбільших голлівудських гравців, що навіть компанія Marvel уникає говорити про Тибет - нехай навіть і вустами героїв своїх фільмів. Можливо, ви звернули увагу, що доктор Стрендж жодного разу не вжив назву цього величезного регіону, з яким у Китаю складаються дуже непрості відносини. І все це - заради того, щоб зберегти китайський ринок, на якому фільми Marvel Studios збирають мінімум 10 відсотків своїх світових зборів.
Далі буде…
Алексей Першко 26 грудня 2016


Ім’я:
08 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1654
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1470
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1003
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 929
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 882