Міцкевич - приклад для Шевченка


 Міцкевич - приклад для Шевченка
На пролозі «Молодості 47" презентували діяльність Інституту Адама Міцкевича
У другий день фестивального події «Молодість 47. Пролог» мала місце подія, яка незаслужено було проігноровано нашими чиновниками від культури різних рівнів, яким найближчим часом має бути організовувати роботу Інституту Т.Г. Шевченко (назва поки умовно) - державної організації, покликаної пропагувати українську культуру в світі (на подобу Французького Інституту або ж Британської Ради). Всім (нечисленним) бажаючим експерт з питань кіно польського Інституту Адама Міцкевича Гжегож Скорупський розповів про діяльність цієї організації, організованої в 2010 році. Шановний експерт спочатку представив присутнім особистість Міцкевича, сказавши, що, з одного боку, він був одним з найвизначніших поетів-романтиків, який отримав з рук Гете перо (що цілком можна прирівняти на ті часи до отримання Нобелівської премії з літератури), з іншого ж він був курцем опіуму, любителем вина і алкоголю міцніше, і знаменитим ловеласом. І якби рок-музика була винайдена за життя поета, він напевно став би лідером однієї з найвідоміших панк-груп. Так що кращої кандидатури для присвоєння її імені національному інститути, покликаному популяризувати польську культуру в світі, придумати складно.
Перейшовши на більш серйозний тон, пан Скорупський сказав, що за час свого існування Інститут Адама Міцкевича реалізував і реалізує культурні проекти в 70 країнах світу на п'яти континентах: польська культура у всіх її проявах була представлена, зокрема. У Великобританії, Росії, Ізраїлі, країнах Бенілюксу, Іспанії, Австрії, Швеції, Франції, Німеччини, Туреччини, США, України, а також в Алжирі, Марокко, Індії, Японії та Китаї. Інститутом було проведено понад 5 550 заходів, учасниками яких стали близько 52 мільйонів глядачів у всьому світі.
Збільшили цю цифру і українські глядачі: в рамках «Молодості 47. Пролог» була показана програма «Свобода. Кіно соціальних змін », в яку входили не тільки польські фільми. Тут буде доречним згадати, що фільм «Врублевський очима Вайди», що входив в програму, є в якомусь сенсі знаковим для Інституту Міцкевича: це одна з перших стрічок, одним з со-продюсерів виступив Інститут Міцкевича (у співпраці і за посередництва Польського Інституту Кіно - аналога нашого Державного Агентства України з питань кіно).
За зміст діяльності Інституту Міцкевича відповідає Експертна Рада, одним з шести членів якого і є пан Скорупський. Колеги шановного експерта займаються організацією заходів в області сучасного театру, музики, візуального мистецтва та ін.
На завершення презентації пан Скорупський висловив готовність всіляко сприяти розвитку польсько-українського співробітництва в галузі кіно, в тому числі - в інформуванні українських студентів-кінематографістів про можливість навчання в престижних польських кіношколах (Лодзинская Кіношкола по праву значиться в числі світових лідерів кінематографічної освіти)
Детальніше про діяльність Інституту Адама Міцкевича можна дізнатися на сайті culture.pl, який доступний на трьох мовах - польською, англійською та російською, а в 2015-му році отримав нагороду «Гарантія культури» в категорії «Культура в Мережі».
Алексей Першко 23 жовтня 2017
Like

Ім’я:
14 липня 2020
Ваш коментар

популярні статті


50 років Полу Томасу Андерсону 50 років Полу Томасу Андерсону

Пол Томас Андерсон – велика фігура в сучасній кіноіндустрії, лідер американського незалежного кіно і простий глядач, який не цурається...

26 червня 2020 0 1036
Чорновий монтаж Чорновий монтаж

FIRST CUT LAB ВІДБУДЕТЬСЯ В УКРАЇНІ

07 липня 2020 0 323