Міцкевич - приклад для Шевченка


 Міцкевич - приклад для Шевченка
На пролозі «Молодості 47" презентували діяльність Інституту Адама Міцкевича
У другий день фестивального події «Молодість 47. Пролог» мала місце подія, яка незаслужено було проігноровано нашими чиновниками від культури різних рівнів, яким найближчим часом має бути організовувати роботу Інституту Т.Г. Шевченко (назва поки умовно) - державної організації, покликаної пропагувати українську культуру в світі (на подобу Французького Інституту або ж Британської Ради). Всім (нечисленним) бажаючим експерт з питань кіно польського Інституту Адама Міцкевича Гжегож Скорупський розповів про діяльність цієї організації, організованої в 2010 році. Шановний експерт спочатку представив присутнім особистість Міцкевича, сказавши, що, з одного боку, він був одним з найвизначніших поетів-романтиків, який отримав з рук Гете перо (що цілком можна прирівняти на ті часи до отримання Нобелівської премії з літератури), з іншого ж він був курцем опіуму, любителем вина і алкоголю міцніше, і знаменитим ловеласом. І якби рок-музика була винайдена за життя поета, він напевно став би лідером однієї з найвідоміших панк-груп. Так що кращої кандидатури для присвоєння її імені національному інститути, покликаному популяризувати польську культуру в світі, придумати складно.
Перейшовши на більш серйозний тон, пан Скорупський сказав, що за час свого існування Інститут Адама Міцкевича реалізував і реалізує культурні проекти в 70 країнах світу на п'яти континентах: польська культура у всіх її проявах була представлена, зокрема. У Великобританії, Росії, Ізраїлі, країнах Бенілюксу, Іспанії, Австрії, Швеції, Франції, Німеччини, Туреччини, США, України, а також в Алжирі, Марокко, Індії, Японії та Китаї. Інститутом було проведено понад 5 550 заходів, учасниками яких стали близько 52 мільйонів глядачів у всьому світі.
Збільшили цю цифру і українські глядачі: в рамках «Молодості 47. Пролог» була показана програма «Свобода. Кіно соціальних змін », в яку входили не тільки польські фільми. Тут буде доречним згадати, що фільм «Врублевський очима Вайди», що входив в програму, є в якомусь сенсі знаковим для Інституту Міцкевича: це одна з перших стрічок, одним з со-продюсерів виступив Інститут Міцкевича (у співпраці і за посередництва Польського Інституту Кіно - аналога нашого Державного Агентства України з питань кіно).
За зміст діяльності Інституту Міцкевича відповідає Експертна Рада, одним з шести членів якого і є пан Скорупський. Колеги шановного експерта займаються організацією заходів в області сучасного театру, музики, візуального мистецтва та ін.
На завершення презентації пан Скорупський висловив готовність всіляко сприяти розвитку польсько-українського співробітництва в галузі кіно, в тому числі - в інформуванні українських студентів-кінематографістів про можливість навчання в престижних польських кіношколах (Лодзинская Кіношкола по праву значиться в числі світових лідерів кінематографічної освіти)
Детальніше про діяльність Інституту Адама Міцкевича можна дізнатися на сайті culture.pl, який доступний на трьох мовах - польською, англійською та російською, а в 2015-му році отримав нагороду «Гарантія культури» в категорії «Культура в Мережі».
Алексей Першко 23 жовтня 2017


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 10573
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 6642
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4324
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3897
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3895