На суд глядача


На суд глядача
Продюсер, директор студії «Укранімафільм» Едуард Ахрамовіч - про своє бачення нинішньої ситуації в українській анімації
Українська комерційна анімація поки тільки на шляху до окупності. Інше питання - глядацька доля фільмів. Продюсер повинен хотіти показати свій мультфільм якомога більшій кількості людей. Якщо мультфільм комерційний, то це показ в кінотеатрах, на телебаченні, в інтернеті. Якщо авторське кіно - то на фестивалях і в інтернеті. Не можна взяти гроші у держави, а потім уникати суду глядача.
Я пишаюся тим, що у моїх анімаційних серіалів - щаслива глядацька доля.
Анімаційний серіал «Пригоди Котигорошка та его друзів» (4 серії по 13 хвилин) студії «Укранімафільм» подивилися по телевізору приблизно 18 мільйонів разів, він транслювався на каналах 1 + 1, 2 + 2, Плюсплюс і ТЕТ. І ще 5 мільйонів разів - в інтернеті.
Серіал «Бабай» (13 серій по 6 хвилин) був показаний на телеканалі Інтер в 2015 році, в онлайні у мультфільму 2,5 мільйона переглядів.
Серіал «Козаки. Футбол »(26 серій по 3 хвилини), спродюсований мною спільно зі студією« Барабан », за рік телевізійної трансляції (телеканали 1 + 1, ТЕТ, Плюсплюс) подивилися майже 20 мільйонів разів, а в інтернеті - близько 2 мільйонів разів.
Колеги, що знімають анімаційні серіали, теж йдуть до глядача. Серіал «Ескімоска» показували телеканали групи 1 + 1 Media, він доступний і в інтернеті. У серіалу «Професіонали» студії «Новаторфільм» (контракт з Держкіно був укладений на 10 серій по 5 хвилин, поки в публічному полі є інформація про 4 серіях) - вдала фестивальна доля. Поки йде фестивальний прокат, тому на телебачення і в інтернет фільм не віддають. З другим анімаційним серіалом - «Моя країна Україна» - продюсери «Новаторфільм» прагнуть пробитися до глядача давно. Навіть пішли по важкому шляху точкових показів: в регіональних кінотеатрах під свята, на Книжковому Арсеналі, в Будинку кіно. Переговори з великими телехолдингу успіхом не увінчалися, поки студії вдалося домовитися тільки з «Громадським ТБ». Мультфільм доступний в інтернеті.
Зараз ми закінчили першу серію анімаційного серіалу «Козаки. Навколо світу », в роботі друга і третя. Прем'єра планується на День святого Миколая в цьому році.
Наскільки мені відомо, сьогодні проводиться ще два анімаційних серіалу: «Мишко та місячна Дзвінка» студії «Борисфен-С» і «Мама поспішає додому» студії «Animagrad».
У 2015-му році ініціативна група # КіноКраїна вперше голосно сказала: давайте знімати глядацьких кіно. Для масового українського глядача. Досить вважати, що українське кіно - тільки для кінотеатрів «Жовтень» і «Ліра». Кіно здатне окупати себе, нехай ця індустрія запрацює тільки через 5-10 років, коли воно завоює довіру аудиторії, і коли переможуть онлайн-піратів. Головне вибрати вектор - до глядача. І йти по ньому.
  (Вся статистика - за даними піплометріческой панелі Nielsen, період 24.08.2014-08.05.2017, ЦА 4+ (охоплення), дані оброблені 1 + 1 Media)
Алексей Першко 27 червня 2017


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8986
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5812
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3490
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3072
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3071