"Нове британське кіно 2013": старт дано


13 листопада у столичному кінотеатрі "Київ" відбулося урочисте відкриття фестивалю "Нове британське кіно". Проект, організований Британською Радою та компанією "Артхаус Трафік", реалізується в Україні вже втринадцяте, даючи глядачам можливість познайомитися з самими значимими роботами кінематографістів з Туманного Альбіону.

"Нове британське кіно" стартує в Києві, але вже в середу вирушить у подорож по інших містах країни. Покази пройдуть у Полтаві, Одесі, Тернополі, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях, Вінниці, Львові, Запоріжжі та Харкові.

В основну програму чергового фестивалю увійшли чотири фільми: "Квартет", "Король Сохо", "Королівський вікенд" і "Коханці на колесах". Тільки в Києві відбувся допрем'єрний показ драми "Діана: історія кохання", в якій роль Леді Ді виконала австралійська актриса Наомі Уоттс. Поза конкурсом проходять добірка короткометражок "Британія. Коротко" і кіноверсія знаменитого проекту Королівського національного театру - "Франкенштейн" Денні Бойла з Джонні Лі Міллером і Бенедиктом Камбербетчем.

Крім того, 20 листопада, у Всесвітній день захисту дітей, в Києві, Одесі та Донецьку буде показаний призер Каннського фестивалю "Егоїстичний велетень". Картина привезена в Україну в результаті співпраці фестивалю з Дитячим фондом ООН.

У прес-брифінгу, присвяченому відкриттю фестивалю, взяли участь директор Британської Ради в Україні Мартін Даул, заступник глави ЮНІСЕФ в Україні Руді Лухманн та Денис Іванов, генеральний директор компанії "Артхаус Трафік". Допомагали їм координатор Британської Ради Анна Карнаух та Наталя Василюк, програмний директор Британської Ради в Україні.

"Фестиваль "Нове Британське кіно" вже став значимою подією у культурному житті України, - почав Даул. - Але цей рік - особливий для нас, так як ми збільшили кількість міст, де відбудуться покази, і привезли дуже цікаві фільми. Хотілося б звернути вашу увагу на деякі з картин".

"Перш за все, я б відзначив постановку "Франкенштейна" Національним театром Лондона, який відзначає 50-річний ювілей. Цю дату керівництво театру вирішило відзначити демонстрацією своїх кращих п'єс у кінотеатрах. Близько півтора мільйона осіб вже подивилися "Франкештейна". Це дивовижна постановка, тому що два головних героя міняються ролями - йдеться про Бенедикта Камбербетча, якого, я впевнений, ви всі добре знаєте, і Джонні Лі Міллера, відомого, наприклад, по фільму "На голці". Фільм у Києві буде показаний три рази, і квитків вже практично немає, чому ми дуже раді".

"Також я хочу виділити фільм "Егоїстичний велетень" Кліо Барнард. Це фільм про двох тинейджерів, які живуть у дитячому будинку у Бредфорді і полюють на кольоровий метал. На Каннському фестивалі картина отримала Європейський приз, а за два тижні її показу у Великобританії рейтинг ні разу не опустився нижче чотирьох зірок. Я дуже задоволений тим, що ми привезли цей фільм, адже нам вдалося заручитися підтримкою ЮНІСЕФ та підняти питання захисту дітей. Для нас це дуже важливо, бо в програмі Британської Ради по всьому світу беруть участь близько двох мільйонів дітей".

Потім слово взяв заступник голови ЮНІСЕФ в Україні Руді Лухманн:

"ЮНІСЕФ - це дитячий фонд ООН, основна місія якого - підкреслити важливість захисту дітей. Нещодавно ми уклали з Британською Радою угоду про співпрацю з метою залучення уваги громадськості до актуальних проблем дітей та поліпшення ситуації в цій сфері".

"Я, як і Мартін, особливо виділив би фільм "Егоїстичний велетень". Він проходитиме в рамках фестивалю, і, що дуже символічно, його показ відбудеться у День захисту дітей. У центрі сюжету - два хлопчика з неблагополучних сімей, які змушені працювати, збираючи металобрухт на вулиці".

"З одного боку, картина демонструє незахищеність і вразливість дітей, з іншого - їх силу і стійкість. Вона змушує людей задуматися про те, яка відповідальність лежить на сім'ях і на державних інституціях, які зобов'язані надавати маленьким громадянам можливості для розвитку, виховання та зростання".

"Події фільму відбуваються у Великобританії - розвиненій країні - але дуже легко провести паралелі з Україною. Тисячі, якщо не десятки тисяч дітей змушені працювати, а 95 тисяч живуть у притулках, без родинного тепла. Нещодавно я повернувся з Одеси, де з організацією "Шлях додому" ми працюємо саме в цій сфері - допомогаємо таким дітям, про яких цей фільм. І, дивлячись "Егоїстично героя", на місці головних героїв я бачив Сашу, Ігоря, Ваню, Таню, Ксюшу, Лєну".

"Соціальні служби та інституції не в силах забезпечити відповідний захист дітям. Ситуацію можна виправити тільки спільними зусиллями, коли об'єднаються уряд, неурядові організації, медіа, бізнес. Тільки так можна захистити дітей і в Україні, і в Англії, і в світі. Це надзвичайно актуальна проблема".

"Нам хотілося б, щоб фільмів було більше, кількість міст збільшувалася, з'явилася можливість показувати всі стрічки в кожному місті, - зазначив Даул. - Наш фестиваль - чудова можливість для глядачів почути британських акторів в оригіналі, це дуже важливо. Зараз у нас близько десяти тисяч відвідувачів, але далеко не всі бажаючі мають можливість подивитися кіно. Ми прагнемо зробити так, щоб усі залишилися задоволені. Було б чудово створити, наприклад, дитячу секцію, демонструвати фільми в школах, обговорювати їх, обговорювати історію кінематографа".

"Ми займаємося фестивалем Британського кіно майже десять років, - додав Денис Іванов. - Фестиваль за цей час дуже сильно змінився і постійно змінюється. Дуже багато спеціальних подій, які роблять його унікальним щороку. Думаю, потрібно розвиватися саме в цьому напрямку".

Юрий Шевченко 13 листопада 2013Ім’я:
25 січня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (31 грудня - 6 січня) Що в кіно? Прем'єри тижня (31 грудня - 6 січня)

Вуді Аллен, Мел Гібсон і Новий рік!

30 грудня 2020 0 2723
Твій французький кінофестиваль Твій французький кінофестиваль

Стали відомі журі і фільми 11-го випуску MyFrenchFilmFestival!

07 січня 2021 0 1484
Топ-10 найкращих фільмів зими Топ-10 найкращих фільмів зими

Найцікавіші прем'єри найближчих місяців

10 січня 2021 0 1401
9 британських дебютів 9 британських дебютів

Стартував онлайн-фестиваль «Нове британське кіно»

09 січня 2021 0 1342