"Нове британське кіно 2013": старт дано

Увійти через
Реєстрація
 
"Нове британське кіно 2013": старт дано
 
Новини: "Нове британське кіно 2013": старт дано

13 листопада у столичному кінотеатрі "Київ" відбулося урочисте відкриття фестивалю "Нове британське кіно". Проект, організований Британською Радою та компанією "Артхаус Трафік", реалізується в Україні вже втринадцяте, даючи глядачам можливість познайомитися з самими значимими роботами кінематографістів з Туманного Альбіону.

"Нове британське кіно" стартує в Києві, але вже в середу вирушить у подорож по інших містах країни. Покази пройдуть у Полтаві, Одесі, Тернополі, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях, Вінниці, Львові, Запоріжжі та Харкові.

В основну програму чергового фестивалю увійшли чотири фільми: "Квартет", "Король Сохо", "Королівський вікенд" і "Коханці на колесах". Тільки в Києві відбувся допрем'єрний показ драми "Діана: історія кохання", в якій роль Леді Ді виконала австралійська актриса Наомі Уоттс. Поза конкурсом проходять добірка короткометражок "Британія. Коротко" і кіноверсія знаменитого проекту Королівського національного театру - "Франкенштейн" Денні Бойла з Джонні Лі Міллером і Бенедиктом Камбербетчем.

Крім того, 20 листопада, у Всесвітній день захисту дітей, в Києві, Одесі та Донецьку буде показаний призер Каннського фестивалю "Егоїстичний велетень". Картина привезена в Україну в результаті співпраці фестивалю з Дитячим фондом ООН.

У прес-брифінгу, присвяченому відкриттю фестивалю, взяли участь директор Британської Ради в Україні Мартін Даул, заступник глави ЮНІСЕФ в Україні Руді Лухманн та Денис Іванов, генеральний директор компанії "Артхаус Трафік". Допомагали їм координатор Британської Ради Анна Карнаух та Наталя Василюк, програмний директор Британської Ради в Україні.

"Фестиваль "Нове Британське кіно" вже став значимою подією у культурному житті України, - почав Даул. - Але цей рік - особливий для нас, так як ми збільшили кількість міст, де відбудуться покази, і привезли дуже цікаві фільми. Хотілося б звернути вашу увагу на деякі з картин".

"Перш за все, я б відзначив постановку "Франкенштейна" Національним театром Лондона, який відзначає 50-річний ювілей. Цю дату керівництво театру вирішило відзначити демонстрацією своїх кращих п'єс у кінотеатрах. Близько півтора мільйона осіб вже подивилися "Франкештейна". Це дивовижна постановка, тому що два головних героя міняються ролями - йдеться про Бенедикта Камбербетча, якого, я впевнений, ви всі добре знаєте, і Джонні Лі Міллера, відомого, наприклад, по фільму "На голці". Фільм у Києві буде показаний три рази, і квитків вже практично немає, чому ми дуже раді".

"Також я хочу виділити фільм "Егоїстичний велетень" Кліо Барнард. Це фільм про двох тинейджерів, які живуть у дитячому будинку у Бредфорді і полюють на кольоровий метал. На Каннському фестивалі картина отримала Європейський приз, а за два тижні її показу у Великобританії рейтинг ні разу не опустився нижче чотирьох зірок. Я дуже задоволений тим, що ми привезли цей фільм, адже нам вдалося заручитися підтримкою ЮНІСЕФ та підняти питання захисту дітей. Для нас це дуже важливо, бо в програмі Британської Ради по всьому світу беруть участь близько двох мільйонів дітей".

Потім слово взяв заступник голови ЮНІСЕФ в Україні Руді Лухманн:

"ЮНІСЕФ - це дитячий фонд ООН, основна місія якого - підкреслити важливість захисту дітей. Нещодавно ми уклали з Британською Радою угоду про співпрацю з метою залучення уваги громадськості до актуальних проблем дітей та поліпшення ситуації в цій сфері".

"Я, як і Мартін, особливо виділив би фільм "Егоїстичний велетень". Він проходитиме в рамках фестивалю, і, що дуже символічно, його показ відбудеться у День захисту дітей. У центрі сюжету - два хлопчика з неблагополучних сімей, які змушені працювати, збираючи металобрухт на вулиці".

"З одного боку, картина демонструє незахищеність і вразливість дітей, з іншого - їх силу і стійкість. Вона змушує людей задуматися про те, яка відповідальність лежить на сім'ях і на державних інституціях, які зобов'язані надавати маленьким громадянам можливості для розвитку, виховання та зростання".

"Події фільму відбуваються у Великобританії - розвиненій країні - але дуже легко провести паралелі з Україною. Тисячі, якщо не десятки тисяч дітей змушені працювати, а 95 тисяч живуть у притулках, без родинного тепла. Нещодавно я повернувся з Одеси, де з організацією "Шлях додому" ми працюємо саме в цій сфері - допомогаємо таким дітям, про яких цей фільм. І, дивлячись "Егоїстично героя", на місці головних героїв я бачив Сашу, Ігоря, Ваню, Таню, Ксюшу, Лєну".

"Соціальні служби та інституції не в силах забезпечити відповідний захист дітям. Ситуацію можна виправити тільки спільними зусиллями, коли об'єднаються уряд, неурядові організації, медіа, бізнес. Тільки так можна захистити дітей і в Україні, і в Англії, і в світі. Це надзвичайно актуальна проблема".

"Нам хотілося б, щоб фільмів було більше, кількість міст збільшувалася, з'явилася можливість показувати всі стрічки в кожному місті, - зазначив Даул. - Наш фестиваль - чудова можливість для глядачів почути британських акторів в оригіналі, це дуже важливо. Зараз у нас близько десяти тисяч відвідувачів, але далеко не всі бажаючі мають можливість подивитися кіно. Ми прагнемо зробити так, щоб усі залишилися задоволені. Було б чудово створити, наприклад, дитячу секцію, демонструвати фільми в школах, обговорювати їх, обговорювати історію кінематографа".

"Ми займаємося фестивалем Британського кіно майже десять років, - додав Денис Іванов. - Фестиваль за цей час дуже сильно змінився і постійно змінюється. Дуже багато спеціальних подій, які роблять його унікальним щороку. Думаю, потрібно розвиватися саме в цьому напрямку".

Юрий Шевченко 13 листопада 2013
Коментарі
 
Ім’я
21 липня 2017
Ваш коментар
Скільки рук має людина?
 
шість
Вісім
Чотири
девять
Дві
П’ять

Підписатися на обговорення

популярні статті

Найкращі акаунти голівудьских зірок в @Instagram

Для публічних особистостей Instagram - це ще одна можливість зробити собі безкоштовну рекламу або ж просто утримати вірну армію фанатів за...

21 вересня 2013

110
153866

Музичний Джеймс Бонд: 10 кращих саундтреків

22 фільми потому і в очікуванні 23ого давайте згадаємо 10 найяскравіших саундтреків до «Джеймса Бонда».

17 жовтня 2012

13
70628

10 "не-сутінкових" фільмів про вампірів

Кінопортал kino-teatr.ua пропонує увазі відвідувачів 10 фільмів про вампірів, відомих і невідомих, якісних і фарсових, а головне -...

18 листопада 2012

72
32042

10 режисерів незалежної України

10 кінорежисерів, які творили нове українське кіно: різне і неоднозначне.

24 серпня 2012

55
23846

TOP-10 найбільш провальних фільмів в історії кіно

10 фільмів, які зазнали найбільшого краху в прокаті

24 червня 2012

132
21886

 


fk tw G+