Олімпійські ігри на великому екрані


Ось і добігають до завершення ювілейні Олімпійські ігри в Лондоні, де спортсмени з усього світу змагалися за право бути найкращими. Їх реальні або ж вигадані образи з'являлись і у кінематографі. Наступні 5 стрічок так чи інакше присвячені події, яка традиційно відбувається у світі кожні чотири роки, залучаючи до спорту все більше любителів і професіоналів.

«Олімпія» в 2 ч. (Olympia 1. Teil - Fest der Völker/Olympia 2. Teil - Fest der Schönheit, 1938)

Найвідоміша документальна стрічка присвячена Олімпійським іграм 1936 року, які приймав Берлін. Фільм, який створила легендарна Лені Ріфеншталь, одна з перших жінок-режисерів, яка через кіно прославляла нацизм, не втрачаючи при цьому художнього смаку. Міністерство пропаганди під керівництвом сумнозвісного Геббельса замовило і профінансувало цю епічну кінокартину, яка складається із двох частин. Під час створення цього фільму було вперше використано камеру для підводної зйомки і камеру, яка рухалась по спеціальних коліях. Цю неперевершену і досі, за красою кадру, роботу присвячену олімпійському руху, свого часу було відзначено головним призом Венеціанського кінофестивалю.

«Вогняні колісниці» (Chariots of Fire, 1981)

Мабуть найвідоміший художній фільм, присвячений реальній історії легкоатлетів, які боролись за перемогу на Олімпійських іграх. Удостоєна чотирьох "Оскарів", в тому числі і в номінації "найкращий фільм року", драма Г'ю Гадсона розповідає про двох талановитих бігунів, один з яких цілеспрямований прагматичний студент Гарольд Абрахамс, а інший релігійний міссіонер Ерік Ліделл. Обоє претендують на золото Олімпіади 1924 року в Парижі. Під незабутню мелодію Вангеліса автори стрічки пропонують нам пережити разом з героями відчуття перемоги, яке затьмарює будь-які світоглядні протиріччя.

«Мюнхен» (Munich, 2005)

Драма Стівена Спілберга, лише опосередкована пов'язана із святом під назвою Олімпійські ігри. Історія розказана у цій стрічці торкається реальної трагедії, яка трапилась під час проведення літньої Олімпіади 1972 року в Мюнхені, коли палестинськими терористами було вбито 11 членів ізраїльської олімпійської делегації, серед яких були спортсмени, судді і тренери. Фільм розповідає історію помсти, коли по закінченні Олімпіади ізраїльська розвідка поступово знищує палестинських терористів.

«Астерікс на Олімпійських іграх» (Astérix aux jeux olympiques, 2008)

Звичайно, що серед усіх представлених фільмів, дана комедійна робота має найменший стосунок до реальності і сучасності. Але саме у третій частині пригод Астерікса і Обелікса герої забавляються в Олімпії, давньогрецькому поселенні, де проводились перші Олімпійські ігри. За сюжетом грецька царівна Ірина, суперечучи волі батька, намагається відтягнути весілля із нелюбом, і проголошує що одружиться на переможці Олімпіади. Цікаво, що основним видом спорту представленим у фільмі є перегони на колісницях, які були одним з найпопулярніших видів спорту в Римській імперії і Давній Греції. Окрім легендарних Жерара Депард'є і Алена Делона, у фільмі з'являються і популярні зірки спорту, а саме Зінедін Зідан, Міхаель Шумахер, Амелі Моресмо і інші.

«Берт і Дікі» (Bert & Dickie, 2012)

В рамках підготовки до XXX Олімпійських ігор, які вже завтра завершаться в Лондоні, BBC підготувало телефільм присвячений досягненням реально існуючих веслувальників Дікі Барнелла (актор Сем Хоар) і Берта Бушнелла (його зіграв зірка серіалу "Доктор Хто" Метт Сміт) під час Олімпіади 1948 року, яку приймав як і цього року Лондон. Як відомо, вони стали свого часу олімпійськими чемпіонами, об'днавшись в парну двійку всього лиш за п'ять тижнів до старту Олімпіади.

mivanukha 11 серпня 2012Ім’я:
06 березня 2021
Ваш коментар
Гість
Гість 25 серпня 2012 22:26
0
Гость 25 серпня 2012 21:44
Где посмотреть фильм Л.Рифеншталь?
Скачать с рутрекера и посмотретьWell
.
Гость
Гость 25 серпня 2012 21:44
0
Где посмотреть фильм Л.Рифеншталь?
.

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (11-17 лютого)

Ліам Нісон, історія Девіда Боуї та інші новинки прокату.

10 лютого 2021 0 1586
Євродонбас Євродонбас

Режисер Корній Грицюк та продюсерка Анна Паленчук розпочали роботу над документальним фільмом про європейську історію Сходу України

16 лютого 2021 0 1148
Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (18-24 лютого)

Бенедикт Камбербетч, Розамунд Пайк, Мадс Міккельсен та інші зірки в новинки прокату.

19 лютого 2021 0 1043
Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (25 лютого-3 березня)

«Скажене весілля 3» та інші прем'єри тижня.

24 лютого 2021 0 972
Ласкаво просимо в Берлін! Ласкаво просимо в Берлін!

На Український Національний Стенд Європейського кіноринку

22 лютого 2021 0 764