Олімпійські ігри на великому екрані

Увійти через
Реєстрація
 
Олімпійські ігри на великому екрані
 

Ось і добігають до завершення ювілейні Олімпійські ігри в Лондоні, де спортсмени з усього світу змагалися за право бути найкращими. Їх реальні або ж вигадані образи з'являлись і у кінематографі. Наступні 5 стрічок так чи інакше присвячені події, яка традиційно відбувається у світі кожні чотири роки, залучаючи до спорту все більше любителів і професіоналів.

«Олімпія» в 2 ч. (Olympia 1. Teil - Fest der Völker/Olympia 2. Teil - Fest der Schönheit, 1938)

Найвідоміша документальна стрічка присвячена Олімпійським іграм 1936 року, які приймав Берлін. Фільм, який створила легендарна Лені Ріфеншталь, одна з перших жінок-режисерів, яка через кіно прославляла нацизм, не втрачаючи при цьому художнього смаку. Міністерство пропаганди під керівництвом сумнозвісного Геббельса замовило і профінансувало цю епічну кінокартину, яка складається із двох частин. Під час створення цього фільму було вперше використано камеру для підводної зйомки і камеру, яка рухалась по спеціальних коліях. Цю неперевершену і досі, за красою кадру, роботу присвячену олімпійському руху, свого часу було відзначено головним призом Венеціанського кінофестивалю.

«Вогняні колісниці» (Chariots of Fire, 1981)

Мабуть найвідоміший художній фільм, присвячений реальній історії легкоатлетів, які боролись за перемогу на Олімпійських іграх. Удостоєна чотирьох "Оскарів", в тому числі і в номінації "найкращий фільм року", драма Г'ю Гадсона розповідає про двох талановитих бігунів, один з яких цілеспрямований прагматичний студент Гарольд Абрахамс, а інший релігійний міссіонер Ерік Ліделл. Обоє претендують на золото Олімпіади 1924 року в Парижі. Під незабутню мелодію Вангеліса автори стрічки пропонують нам пережити разом з героями відчуття перемоги, яке затьмарює будь-які світоглядні протиріччя.

«Мюнхен» (Munich, 2005)

Драма Стівена Спілберга, лише опосередкована пов'язана із святом під назвою Олімпійські ігри. Історія розказана у цій стрічці торкається реальної трагедії, яка трапилась під час проведення літньої Олімпіади 1972 року в Мюнхені, коли палестинськими терористами було вбито 11 членів ізраїльської олімпійської делегації, серед яких були спортсмени, судді і тренери. Фільм розповідає історію помсти, коли по закінченні Олімпіади ізраїльська розвідка поступово знищує палестинських терористів.

«Астерікс на Олімпійських іграх» (Astérix aux jeux olympiques, 2008)

Звичайно, що серед усіх представлених фільмів, дана комедійна робота має найменший стосунок до реальності і сучасності. Але саме у третій частині пригод Астерікса і Обелікса герої забавляються в Олімпії, давньогрецькому поселенні, де проводились перші Олімпійські ігри. За сюжетом грецька царівна Ірина, суперечучи волі батька, намагається відтягнути весілля із нелюбом, і проголошує що одружиться на переможці Олімпіади. Цікаво, що основним видом спорту представленим у фільмі є перегони на колісницях, які були одним з найпопулярніших видів спорту в Римській імперії і Давній Греції. Окрім легендарних Жерара Депард'є і Алена Делона, у фільмі з'являються і популярні зірки спорту, а саме Зінедін Зідан, Міхаель Шумахер, Амелі Моресмо і інші.

«Берт і Дікі» (Bert & Dickie, 2012)

В рамках підготовки до XXX Олімпійських ігор, які вже завтра завершаться в Лондоні, BBC підготувало телефільм присвячений досягненням реально існуючих веслувальників Дікі Барнелла (актор Сем Хоар) і Берта Бушнелла (його зіграв зірка серіалу "Доктор Хто" Метт Сміт) під час Олімпіади 1948 року, яку приймав як і цього року Лондон. Як відомо, вони стали свого часу олімпійськими чемпіонами, об'днавшись в парну двійку всього лиш за п'ять тижнів до старту Олімпіади.

mivanukha 11 серпня 2012
Коментарі
 
Ім’я
19 січня 2018
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
Гість
Гість 25 серпня 2012 22:26
Гость 25 серпня 2012 21:44
Где посмотреть фильм Л.Рифеншталь?
Скачать с рутрекера и посмотретьWell
Рейтинг повідомлення: 0
 
Гость
Гость 25 серпня 2012 21:44
Где посмотреть фильм Л.Рифеншталь?
Рейтинг повідомлення: 0
 

популярні статті

Найкращі акаунти голівудьских зірок в @Instagram

Для публічних особистостей Instagram - це ще одна можливість зробити собі безкоштовну рекламу або ж просто утримати вірну армію фанатів за...

21 вересня 2013

110
163099

Музичний Джеймс Бонд: 10 кращих саундтреків

22 фільми потому і в очікуванні 23ого давайте згадаємо 10 найяскравіших саундтреків до «Джеймса Бонда».

17 жовтня 2012

13
72871

10 "не-сутінкових" фільмів про вампірів

Кінопортал kino-teatr.ua пропонує увазі відвідувачів 10 фільмів про вампірів, відомих і невідомих, якісних і фарсових, а головне -...

18 листопада 2012

72
32952

10 режисерів незалежної України

10 кінорежисерів, які творили нове українське кіно: різне і неоднозначне.

24 серпня 2012

55
26433

TOP-10 найбільш провальних фільмів в історії кіно

10 фільмів, які зазнали найбільшого краху в прокаті

24 червня 2012

132
23658